MORDERCY.JUN.PL
Forum poświęcone tematyce Seryjnych Morderców

Organizacje przestępcze/mafia/gangi - YAKUZA

Lola - 2014-04-17, 22:03
Temat postu: YAKUZA
Jej korzenie sięgają 1600 roku, kiedy to samurajowie terroryzowali małe wioski. Miejscowi sprzedawcy i handlarze łączyli się w grupki i odpierali ataki nieprzyjaciół. Później stała się schronieniem dla wszelkich biedaków, recydywistów i innych życiowych wykolejeńców.

Grupa zaczęła rosnąć w siłę na początku XX wieku. Wtedy zeszła do podziemia gospodarczego. Zaczęła wywierać presję na spółki giełdowe, zmuszając je do płacenia haraczy w zamian za zapewnienie spokojnego funkcjonowania firm.

Obecnie w Japonii działają trzy duże podgrupy mafii. Sumiyoshi-rengo z Osaki, skupiająca około 6,6 tys. członków, Inagawa-kai ma swoją siedzibę w Tokio i Jokohamie i zrzesza ponad 5 tys. osób oraz Yamaguchi-gumi, która ma 20 tys. członków i działa w Kobe oraz Osaka. Ponadto działa jeszcze 18 innych grup oraz 90 tys. tzw. półczłonków, czekających na rekrutację do szeregów mafii.

Mafiosi z Yakuzy mają charakterystyczne tatuaże na całym ciele. Za znaki rozpoznawcze obrali zwierzęta, których wizerunki tatuują sobie na plecach. Coraz rzadziej stosowane jest tradycyjne obcinanie palców lewej ręki, jako kara za niepodporządkowanie się mafii.
Członkowie nigdy nie łamią podstawowych zasad przestrzeganych od lat: nie wydawać tajemnic organizacji, nie odmawiać pieniędzy gangowi i nie bić żony oraz dzieci członków gangu.

NSPowered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group