FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Paul Ogorzow
Autor Wiadomość
Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-23, 15:20   

Nie ma się co dziwić w końcu- ilu ludzi tyle opinii. W przypadku seryjnych morderców sprawa wygląda jeszcze gorzej, bo po pierwsze zazwyczaj mają oni dwie twarze, a po drugie skoro był mordercą to musiał być bestią i tak należy się o nim wypowiadać.
pix napisał/a:
Był przecież żonaty, wychowywał dwoje dzieci, należał poza tym do partii nazistowskiej.
- to ciekawe jak przynależność do jakiejś grupy jest w stanie zabezpieczyć przed podejrzeniami(bądź też na nie wystawić). Stereotypy to świetny kamuflaż. ;-)

voss 
Moderator

Zaproszone osoby: Moderator
Potwierdzenie wizualne: 4323
Wysłany: 2016-01-23, 15:21   

pix,
Cytat:
I w co tu teraz wierzyć?

oj, dziś to już tylko cyganka prawdę ci powie. :lol:

w sumie dla sprawy jest to mało istotne.
Mnie bardziej by interesowało jak sąd wytłumaczył np. to że w czasie jednego mordu Ogorzow pracował jako telegrafista ( nie mógł opuścić niezauważony miejsca pracy ).
Lub to, że rysopis podawany przez ofiary, oprócz wzrostu, nie zgadzal się z wyglądem Ogorzowa.
Chętnie przeczytał bym uzasadnienie do wyroku.
niestety nigdzie tego nie znalazłem.

voss

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-23, 15:28   

voss napisał/a:
Chętnie przeczytał bym uzasadnienie do wyroku.
za pewne już dawno przestało istnieć, a nawet jeśli nie to zostało głęboko zakopane przed ciekawskimi oczami ;-)

pix 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2016-01-24, 13:08   

Voss, spójrzmy na to z drugiej strony. Ogorzow przyznał się do zarzucanych mu czynów, szczegółowo opisał też przebieg każdego zdarzenia. I następna sprawa. Po jego zatrzymaniu tajemnicze morderstwa kobiet w Berlinie ustały. Oczywiście mogło dojść do pomyłki. Ja w to jednak wątpię.

Triss, szczerze mówiąc nie przekonuje mnie opinia, że morderstwa ustały, bo prawdziwy morderca "przestraszył się" i zmienił modus operandi...

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-24, 15:13   

pix, jednak jego zeznania nie były do końca zgodne z tym co się stało.
Tak szczerze to ja również wątpię w zmianę stylu, ale w wysłanie na front już bardziej.

voss 
Moderator

Wysłany: 2016-01-25, 11:01   

pix,
Cytat:
gorzow przyznał się do zarzucanych mu czynów, szczegółowo opisał też przebieg każdego zdarzenia. I następna sprawa. Po jego zatrzymaniu tajemnicze morderstwa kobiet w Berlinie ustały. Oczywiście mogło dojść do pomyłki. Ja w to jednak wątpię.

no przyznać się przyznał , z opisem było już znacznie gorzej.

Ale na ten temat to już chyba wszystko zostało powiedziane.
Ja też przypuszczam, że to on był mordercą. I mimo to wydaje mi się ze gdyby dziś był sądzony.
To przy tych dowodach które są nam znane ( nie wykluczam ze były jakieś dowody o których nie wiemy ) mógł by zostać uniewinniony.

voss

pix 

Wysłany: 2016-01-27, 19:40   

Mylił miejsca i daty zdarzeń. A jeżeli chodzi o opisy postępowania z ofiarami, o opisy zadanych obrażeń etc.? Czy pokrywały się ze stanem faktycznym? Wiesz może coś na ten temat, Voss?

voss 
Moderator

Wysłany: 2016-01-28, 17:59   

pix,
Cytat:
A jeżeli chodzi o opisy postępowania z ofiarami, o opisy zadanych obrażeń etc.? Czy pokrywały się ze stanem faktycznym? Wiesz może coś na ten temat,

no właśnie, tu jest trochę problem.
Dość dokładnie opisana jest improwizowana wizja lokalna. Która została zorganizowana, jak Ogorzow zaczął przyznawać się ze „zaczepiał „ kobiety. Wtedy jeszcze nie było mowy o gwałtach i zabójstwach. Wtedy tez mylił miejsca i wskazywał na miejsca, w których dokonano gwałtów i usiłowań zabójstwa.
Te wskazania stały się podstawą do powiązania go z gwałtami i zabójstwami.
Tłumaczono te pomyłki : „No przecież przy tylu przestępstwach w tak krótkim czasie i na tak malej przestrzeni - to każdemu może się pomylić”

Bezposrednio, przed złożeniem obszernych zeznań Ogorzow rozmawiał długo (podobno, kilka godzin) w cztery oczy z komisarzem Lüdtke. Co było przedmiotem tej rozmowy, nie wiadomo.

Dlaczego z Lüdtke a nie z kim innym, podobno Ogorzow nie chciał rozmawiać z ludźmi z SS a do Lüdtke miał zaufanie. ( czyżby stara gra dobry policjant , zły policjant ?)
Nie znalazłem żadnego zeznania Ogorzowa na temat sposobu dokonania zbrodni.
Choć w wielu publikacjach mówi się o nich jako o „wyczerpujących i na tyle dokładnych, że można przyjąć je za wiarygodne”.

I jeszcze jedno mnie zastanawia, znalazłem opis zeznania pani Annelise Schulz, kobieta która mieszkała bezpośrednio koło nastawni Vnk, i z którą Ogorzow się spotykał.
Ściągnięto ją na komisariat zaraz po tym, jak Ogorzow przyznał się do opuszczenie miejsca pracy ( na gorąco ).
Najpierw nie chciała nic mówić i w ogóle „ nie znała Ogorzowa”.
Dopiero jak wyjaśniono jej, że chodzi o zabójstwa. Potwierdziła znajomość z Ogorzowem, spotkanie z nim, i seks. Nawet dość dokładnie to opisując.
Potwierdziła także to ze Ogorzow był u niej w nocy z 01 na 02.07.1941. Dopiero pytana ponownie, czy na pewno była tej nocy z Ogorzowem, zapytała:
- a mój mąż musi się o tym dowiedzieć ?
Uspokojono ja, „policja nie ma żadnego interesu niepokoić porządnego żołnierza takimi nieprzyjemnymi zdarzeniami”.
Wtedy odparła, że tej nocy, na pewno go u niej nie było.

voss
Ostatnio zmieniony przez voss 2016-01-31, 17:32, w całości zmieniany 2 razy  

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-28, 19:39   

Mordercy, zwłaszcza ci seryjni, zazwyczaj doskonale pamiętają gdzie popełnili daną zbrodnie. Pomyłki Ogorzowa mogły jednak być celowe by wprowadzić ograny ścigania w błąd.
Alibi od kochanki bądź żony zazwyczaj są mało wiarygodne ;-)

voss 
Moderator

Wysłany: 2016-01-28, 20:09   

Triss Merigold,
Cytat:
Mordercy, zwłaszcza ci seryjni, zazwyczaj doskonale pamiętają gdzie popełnili daną zbrodnie.

tak masz racje, ale aż dziw bierze, przy takiej "seryjnej " robocie.

Cytat:
Alibi od kochanki bądź żony zazwyczaj są mało wiarygodne

a jak wygląda to w porównaniu do kochanka albo męża ?

voss

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-29, 12:52   

voss napisał/a:
a jak wygląda to w porównaniu do kochanka albo męża ?

Dobre pytanie - wydaje mi się, że z punktu widzenia prawa mniej więcej tak samo. Jednak to kobiety zazwyczaj kryją swoich mężów/kochanków.

pix 

Wysłany: 2016-01-31, 18:01   

Gdyby nie dokonał tych zbrodni, jego zeznania na pewno nie byłyby tak wyczerpujące, szczegółowe, a przede wszystkim nie pokrywałyby się ze stanem faktycznym. To, że mylił daty zdarzeń to nic nadzwyczajnego. Gorzej z miejscami. To jednak również można wytłumaczyć :mrgreen:

Odpowiedz do tematu