FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Sekcja zwłok ofiary wypadku kolejowego.
Autor Wiadomość
Nieidealna__ 

Potwierdzenie wizualne: 5
Wysłany: 2016-02-18, 18:18   Sekcja zwłok ofiary wypadku kolejowego.

Hej Wam :) Czytałam właśnie w Internecie o wypadku kolejowym z udziałem pewnej osoby. Osoba idąc do pracy skracała sobie drogę nielegalnie przez tory kolejowe. Nie zauważyła jadącego pociągu i została potrącona. Poniosła śmierć na miejscu. Na miejsce wypadku przyjechała policja i prokurator,który zarządził sekcje zwłok denata. I tu właśnie powstaje moje pytanie: Na jakiej podstawie ją zarządził? W jaki celu w tego typu wypadkach się ją przeprowadza? Przecież wiadomo że osoba zginęła potrącona przez pociąg. Pytanie może wydawać się dla Was banalne a nawet śmieszne ale nie znam się na tym i może ktoś kto się zna w tym temacie odpowie mi na pytanie. Pozdrawiam. :mrgreen:

voss 
Moderator

Zaproszone osoby: Moderator
Potwierdzenie wizualne: 4323
Wysłany: 2016-02-18, 20:09   

Nieidealna__,
Cytat:
Pytanie może wydawać się dla Was banalne a nawet śmieszne ale nie znam się na tym i może ktoś kto się zna w tym temacie odpowie mi na pytanie.

Kto pyta nie błądzi. A pytanie jest jak najbardziej uzasadnione.

Cytat:
I tu właśnie powstaje moje pytanie: Na jakiej podstawie ją zarządził?

Prokurator ma prawo, a nawet obowiązek, podjąć wszystkie możliwe kroki które mogą pomóc w wyjaśnieniu danego zdarzenia.
W tym wypadku prawdopodobnie należy potwierdzić wypadek.
A wiec wyeliminować udział osób trzecich.
Np. wepchniecie pod pociąg, lub np. pobicie przed wypadkiem i podłożenie ciężko rannego na torach ( a może na torach leżało już tylko martwe ciało )

A może ta ofiara była pijana lub odurzona jakimiś środkami co spowodowało to ze nie słyszała nadjeżdżającego pociągu.

Mimo ze wszystko wydaje się jasne wcale taki nie musi być.

Możesz poczytać, nawet tu na forum, o zbrodni "kolo Polanca " tam jest taki dobry przykład czym moze okazac się "zwykły wypadek", i jak ważna jest sekcja ( oczywiście porządnie wykonana ).

Nieidealna__ 

Potwierdzenie wizualne: 5
Wysłany: 2016-02-18, 20:20   

Dziękuję za odpowiedź:) Jeszcze jedno mam pytanie: Czy jeśli ktoś ginie śmiercią samobójczą to czy zawsze musi być obecny prokurator?

voss 
Moderator

Zaproszone osoby: Moderator
Potwierdzenie wizualne: 4323
Wysłany: 2016-02-18, 20:37   

Cytat:
Czy jeśli ktoś ginie śmiercią samobójczą to czy zawsze musi być obecny prokurator?

Tak.
W przypadku kiedy lekarz stwierdzi "zgon nienaturalny" zobowiązany jest powiadomić o tym policje i wtedy pojawia się tez prokurator.
Prokurator jest zobowiązany w takim przypadku "rozpoznać" sprawę.

Odpowiedz do tematu