FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Bolin
2018-12-01, 13:16
Ostatni posiłek przed śmiecią
Autor Wiadomość
Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-01, 13:13   

voss, wszystko zależy od punktu widzenia. Teraz kara śmierci jest wykonywana(przynajmniej w założeniu) w sposób najbardziej humanitarny i nie odzierający skazanego z godności. Kiedyś bywało z tym bardzo różnie. Nie wspominając już o możliwości tortur, które poprzedzały egzekucję.

voss 
Moderator

Zaproszone osoby: Moderator
Potwierdzenie wizualne: 4323
Wysłany: 2016-02-01, 14:45   

ja osobiście jestem przeciwnikiem KS.
Nie istnieje dla mnie humanitarna kara śmierci, ani taka która "nie odziera skazanego z godności", ale nawet to nie jest najważniejsze ( zazwyczaj sam skazany swoim czynem / czynami już odarł siebie z godności ).
Mój ostatni post był "z przymrużeniem oka"

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-01, 18:45   

voss zauważyłam, że nie pisałeś do końca poważnie :-D
Ja również jestem raczej przeciwniczką kary śmierci. Raczej- bo nie twierdzę, że nigdy nie zmieniłabym zdania. Jeśli natomiast chodzi o humanitaryzm to nie wiem co w tej chwili jest gorsze- kara śmierci czy też długie oczekiwanie na wykonanie wyroku. Gdybym ja dostała KS to chciałabym żeby zrobiono to jak najszybciej niż żyć nie wiadomo ile z takim "mieczem Damoklesa".

mkarmaan 

Potwierdzenie wizualne: 5
Wysłany: 2016-02-02, 02:27   

Tak naprawdę w karze śmierci nie ma nic humanitarnego niezależnie od tego w jaki sposób jest wykonywana. Po za tym zawsze może nastąpić obrót spraw i winny okaże się niewinnym tylko trochę za późno. Sam ostatni posiłek jest chyba takim zwykłym ludzkim zachowaniem. Szczególnie seryjni mordercy nawet kiedy mordują nie myślą w sposób normalny a zabronienie im ostatniego posiłku niewiele by pewnie zmieniło w ich życiu aczkolwiek jest to zawsze jakaś przyjemność i jednocześnie kara, bo nie będą mieli okazji zjeść już swojego ulubionego dania w przyszłym życiu. :-P

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-02, 19:30   

Gdzieś, kiedyś(nie pamiętam już czy na tym, czy na poprzednim forum) była dyskusja na temat błędów popełnianych przy egzekucjach, które kończyły się dla skazanego w sposób bardzo nieprzyjemny. Z jednej strony można by powiedzieć- zrządzenie losu(albo karma jak kto woli ;-) ) z drugiej natomiast śmierć sama w sobie jest najwyższą karą. mkarmaan, masz rację, że ostatni posiłek to ludzkie podejście z tym, że najwięksi zbrodniarze sami się odczłowieczyli poprzez swoje czyny więc czy zasługują na to by mogli go sobie wybrać?

mkarmaan 

Potwierdzenie wizualne: 5
Wysłany: 2016-02-04, 19:58   

Na pewno się odczłowieczyli, ale to nie znaczy, że każdy wkoło nich ma się odczłowieczyć. no i tak jak wspominałam z karą jest różnie... ;)

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-04, 22:49   

mkarmaan, w sumie racja.

rescuER 

Potwierdzenie wizualne: 6118
Wysłany: 2016-04-07, 16:02   Link do artykułu z ostatnimi posiłkami

Tutaj link do artykułu nt. ostatniego posiłku:
http://www.artfido.com/bl...ry-hargreaves/.

Odpowiedz do tematu