FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Prowokacja we Wrocławiu
Autor Wiadomość
Astrid
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-15, 18:06   Prowokacja we Wrocławiu

http://wiadomosci.onet.pl...i-areszt/5y6r6e
http://www.polskieradio.p...nal-sie-do-winy

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-15, 18:34   

Czy ktoś wie jakimi motywami kierował się ów bombiarz?

Astrid
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-15, 18:49   

Mowili gdzies w telewizji, ze ten chlopak ma problemy natury psychicznej. To wygląda wg mnie na taką prowokacje paranoiczno terrorystyczna (paranoiczna reakcja na lęk przed terroryzmem, danie upustu swoim emocjom w ten sposób)
I chyba mam rację zreszta, że to lekki paranoik:

http://www.gazetawroclaws...fakty,10040202/
http://www.gazetawroclaws...lawia,10034780/
http://www.tvp.info/25490...a-przesluchanie

Radykalne dzialania wzbudzaja inne radykalne zachowania, tak teraz będzie, ludzie się boja. A jak sa psychiczni to wlasnie także podstawiaja bomby w autobusach, zamiast podjąć racjonalniejsze działania. Dokladnie tak jak Breivik tu jest, ten student tez sie wsciekl na politykow, wiec uderzyl w mieszkancow, by rozladowac frustracje. Im wieksze bedzie zatajanie pewnych faktow, tym wieksza frustracje obywatelu przewiduje. Wolalabym, zeby walczono bardziej z radykalnym islamem i nieodpowiedzialna polityką, niż zeby to byla tylko walka polityczna i ludzi miedzy soba, ale to niestety jest nieuniknione.

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-17, 16:57   

Hmmm dla mnie jeden terroryzm nie różni się niczym od drugiego terroryzmu. Jakie ma znaczenie motywacja przy takim samym rezultacie? Nie można powiedzieć, że jeden mord jest dobry, bo ma zwrócić uwagę na ten drugi(gorszy) mord. Nie widzę tutaj żadnego usprawiedliwienia, wytłumaczenia czy, a w zasadzie przede wszystkim, logicznych powodów do tego typu działań.

Astrid
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-17, 21:42   

Spytałaś się o motyw, to napisałam, że radykalne skutki działania polityki liberalnej (mam tu na myśli tą europejską zbytnią, nieostrożną, niekontrolowaną "otwartość"), spowodowały frustrację tego chłopaka, który ma problemy natury psychicznej (skoro reaguje paranoicznie) i postanowił skonstruować bombę, żeby przestraszyć obywateli, że to islam (w jego psychice to jest ukaranie ich). Jedno radykalne działanie spowodowało drugie. To nie jest usprawiedliwianie, tylko najzwyczajniejsza odpowiedź na pytanie jaki prawdopodobnie mógł być motyw (biorąc pod uwagę, że był przeciwko "uchodźcom" i inne rzeczy). Nie dość, że go nie usprawiedliwiam, to ostatnie zdanie które napisałam świadczy o tym, że raczej nie pochwalam takich działań (pomijając już oczywistą rzecz, że ciężko pochwalać zagrożenie, które mogłoby się dziać niedaleko mnie, a mi zależy na moim życiu).
Dlaczego uważasz, że tło morderstwa nie ma tu znaczenie? To tak jak z każdą wojną, żeby ją bardziej zrozumieć i poznać, też zawsze trzeba poznać co się wtedy ogólnie działo na świecie, jakie były czynniki sprzyjające, nikt nie interesuje się historią na zasadzie: o, tu była taka wojna. Bo chyba każdy się zastanawia: dlaczego wybuchła, co sprzyjało, jakie były relacje. Tak samo tutaj. Jeśli uznamy, że motywacja nie ma znaczenia, bo morderstwo to i tak morderstwo i jest złe, to taka postawa jest ignorancka i dziecinna, motywacja motywuje człowieka by zabił, ma znaczenie, kluczowe.
A stwierdzenie, że będzie wiecej takich paranoicznych reakcji to po prostu stwierdzenie faktu - właściwie tego typu rzeczy dzieją się chyba codziennie, w każdym razie już wiele z nich było, wielu ludzi na radykalny islam reaguje radykalną paranoją. Ludzie stracili poczucie bezpieczeństwa, uważają, że politycy im go nie zapewnią, i część z tych ludzi, z większymi problemami psychicznymi, reaguje paranoją. Chcą zwrócić uwagę na jakiś problem, chcą ukarać rząd, chcą wylać swoje frustracje, wyżyć się. To, co się dzieje ostatnio, jest definitywnie na tle między innymi politycznym. I to po prostu inna kategoria zbrodni niż morderstwa na tle seksualnym i inne (co jest znowu jedynie stwierdzeniem, a nie usprawiedliwianiem).

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-21, 01:16   

Między morderstwem, a aktem terrorystycznym jest ogromna różnica choć efektem jest czyjaś śmierć. Morderstwo ma podłoże bezpośrednie, a terroryzm pośrednie i właśnie dlatego przy tym drugim nie liczy się motywacja. Liberalizm nie jest odpowiedzialny za całe zło tego świata choć wielu chciałoby żeby tak było. Zazwyczaj za całe zło świata odpowiedzialny jest człowiek, który zawsze znajdzie powód do chociażby wojny. Widzisz dla mnie nie mają znaczenia przyczyny wojen- bo zawsze są takie same tylko próbuje się je inaczej nazywać. Liczą się skutki, które też niestety zawsze są takie same. Liczy się to, że na te skutki nikt tak na prawdę nie patrzy, bo przecież liczba ofiar nie ma znaczenia jeśli walczy się w słusznej(mojej) sprawie.

Odpowiedz do tematu