FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Strzelanina w kinie, w Niemczech
Autor Wiadomość
Astrid
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-25, 12:03   Strzelanina w kinie, w Niemczech

http://niezalezna.pl/8232...e-wielu-rannych

http://www.tvn24.pl/wiado...nie,655343.html

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-25, 12:13   

http://www.newsweek.pl/ni...y,387895,1.html
Napastnik wszedł do kina i oddał kilka strzałów w powietrze, po czym zabarykadował się w jednej z sal. Nikogo nie ranił ani nie zabił natomiast sam został zastrzelony podczas akcji policji. Około 20 osób ucierpiało w skutek użycia gazu łzawiącego. Na tą chwilę nie znane są motywy napastnika, który wg świadków sprawiał wrażenie niezrównoważonego psychicznie. Zajścia nie wiąże się z atakiem terrorystycznym.

voss 
Moderator

Zaproszone osoby: Moderator
Potwierdzenie wizualne: 4323
Wysłany: 2016-06-26, 10:32   

Triss Merigold napisał/a:
http://www.newsweek.pl/niemcy-viernheim-strzelanina-kino-ranni-zamach,artykuly,387895,1.html
Napastnik wszedł do kina i oddał kilka strzałów w powietrze, po czym zabarykadował się w jednej z sal...

Boże co za idiotyzmy.
Może ten pismak ( bo dziennikarzem go nie nazwie ) wyjaśnił by jak ten napastnik otworzył ogień z atrap broni ??

Tu najprawdopodobniej doszło do samobójstwa przy wykorzystaniu policji.
Ten chłopak ( 19 lat ) miał poważne psychiczne problemy.
Przykre ze zginalny.

Astrid
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-26, 10:40   

Właśnie dlatego celowo nie przytaczam takich źródeł jak newseeekk i podobnych (skrajnie propagandowe i poprawne politycznie, niestety... jak mi ktoś nie wierzy niech poczyta więcej artykułów tam, za niektóre bzdury z polityki i ekonomii,mówiąc wprost okłamywanie i szerzenie aż tak wrednej propagandy niektóre media powinny siedzieć w więzieniu, bo manipulacja powinna być karana prawnie, to nie jest obiektywizm i czyjeś poglądy, tylko w przypadku takiego newsweeka, ogólnie, okłamywanie ludzi z premedytacją, ale czego oczekiwać jak 80% mediów Polskich jest na usługach niemieckich, czyli krótko mówiac, muszą pisać tylko to co podoba się władzy w Niemczech). Przytoczyłam jedno niepoprawne politycznie: niezależną i poprawne politycznie: tvn, żeby dać jakiś ogólny wgląd, by nie było że jestem stronnicza. Ta sprawa jest ciekawa bo każdy artykuł po polsku mówi coś kompletnie innego, od liczby ofiar po to jaką miał broń czy po sobie i czego użył. Niestety nie znam niemieckiego, więc nie przetłumaczę z niezależnych niemieckich mediów. Wiadome jest że pod dywan teraz będą chować wszystko co mogłoby być związane z terorryzmem bardziej. Pytanie czy to było, niewiadomo. Sprawca był zamaskowany, to ciężej cokolwiek tu określić. Być może rzeczywiście był to paranoik.

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-26, 12:23   

voss, napisz co piszą na ten temat w Niemieckiej prasie jeśli możesz :)

voss 
Moderator

Zaproszone osoby: Moderator
Potwierdzenie wizualne: 4323
Wysłany: 2016-06-27, 09:26   

prasa Niemiecka przestała sie tematem interesować.
Nawet brukowiec Bild ma wystarczająco innych tematów.
( mamy chwilowo b. ciekawe czasy )
24.06 były wzmianki o tym ze nie była to ostra bron i o przykrym wypadku.
Chłopak był Niemcem, miał problemy psychiczne i sie leczył.
W tej chwili wszystko wygada na "sprowokowane samobójstwo".

ja rozmawiałem w zeszły piątek z człowiekiem który był w czasie tego zajścia bezpośrednio przed tym kinem.
Ten chłopak już wchodząc do budynku niósł otwarcie bron ( jak sie później okazało) atrapę pistoletu, karabinku i atrapę granatu.
Wszystko wyglądało bardzo poważnie, ale do przybycia policji ( grupy specjalnej ) nie padł żaden strzał ( no bo i z czego ).
Następnie policja wszystko ogrodziła tak ze nic więcej mój rozmówca powiedzieć nie umiał.

[ Dodano: 2016-06-27, 10:58 ]
Cytat:
czyli krótko mówiac, muszą pisać tylko to co podoba się władzy w Niemczech).

oj widzę Astrid ze masz niewielkie pojecie kto kogo w Niemczech "ustawia"
Ale mogę cie zapewnić ze media ( a szczególnie prasa Alexa Springera ) ma bardzo długie ręce ( i mocne ) i polityki ( władzy ) sie nie boi.
Takim ofiarami, z "obozu władzy" to dawno temu np. pan F.J Strauß ( a wydawało mu sie ze jest Bogiem ) a trochę mniej dawno np. pan Ch. Wolff. W jego przypadku nawet bardzo wydatne wstawiennictwo "matki" Merkel nie pomogło ( i dobrze nie lubiłem typa - aroganta).

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-27, 17:50   

voss, dzięki. Właśnie o taką informacje mi chodziło. W tej chwili każda taka sytuacja wiązana jest z terrorystami. Rozwiałeś wątpliwości w tym konkretnym przypadku.

Odpowiedz do tematu