FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Tajemnicza śmierć Magdaleny Żuk w Egipcie.
Autor Wiadomość
SirLipton 

Potwierdzenie wizualne: 5
Wysłany: 2017-05-02, 17:59   Tajemnicza śmierć Magdaleny Żuk w Egipcie.

Zastanawiałem się chwilę, czy wrzucać to do newsów czy do ciekawych spraw. Wybrałem w końcu newsy. :)

http://wiadomosci.wp.pl/t...18300506646145a

Sprawa jest bardzo tajemnicza. 27-letnia Polka pojechała sama na wakacje do Egiptu. Zginęła wyskakując przez okno w szpitalu, do którego trafiła. W mediach są różne wersje wydarzeń jak do tego doszło. W sieci można obejrzeć wideo, na którym dzwoni przerażona do swojego chłopaka. Pojawiło się nagranie wideo, na którym widać, że dziewczyna nie mówi swobodnie, jest przestraszona. Dziewczyna mówi na nim m.in. że: "Oni tutaj mają różne sztuczki, zabierz mnie stąd, proszę", "Nie wrócę stąd", "Nie mogę mówić, przepraszam", "To nic nie da", "Zadzwonię do ciebie ze swojego najwyżej".

Na koniec w ekranie telefonu pojawia się ciemnoskóry mężczyzna, który mówi po polsku. "To strata czasu, ja będę znowu dzwonił teraz do ambasady tutaj w Egipcie, dobrze?" - mówi. Przekazuje też Magdzie prośbę jej chłopaka, by włączyła swój telefon.

Według "gazeta.pl":
"Opowiada jej przyjaciółka: - 24 godziny po przybyciu na miejsce kontakt z nią zaczął się rwać. Nie mogliśmy się do niej dodzwonić. Nie odpisywała na wiadomości na Facebooku, a mamy tam taką grupę, na której plotkowaliśmy codziennie. A tu nic. Nie wysłała żadnego zdjęcia. Czasem kontaktowała się tylko z telefonu egipskiego rezydenta, ale wiadomości, które od niej przychodziły były zagadkowe. Pisała na przykład, że czeka na nas w pokoju hotelowym. Potem dopytywała, gdzie jesteśmy i kiedy do niej przyjdziemy. Gdy w końcu zadzwoniła była jak otumaniona. Mówiła, że ktoś chyba dosypał jej czegoś do drinka.

Z telefonu rezydenta do znajomych zaczęły przychodzić dziwne zdjęcia, jak na przykład to, na którym Magda leży nieprzytomna na hotelowym korytarzu. A, jak mówią jej znajomi, nie byłą osobą, która się upijała. Nie cierpiała również na żadne zaburzenia, nie chorowała.

Zaniepokojony zachowaniem swojej dziewczyny Marcus interweniował w biurze podróży, by skrócić jej pobyt. Przed weekendem Magda została wymeldowała z hotelu. Rezydent odwiózł ją na lotnisko. Nie została jednak wpuszczona do samolotu - z powodu stanu, w jakim się znajdowała. Wtedy zadzwoniła po raz ostatni. W ujawnionej w sieci wideo rozmowy z telefonu rezydenta Magda jest przerażona, jakby nieświadoma tego, co dzieje się dookoła. Boi się. Prosi, by ją stamtąd zabrać. Mówi Marcusowi „wożą mnie od hotelu do hotelu. Robią ze mną jakieś sztuczki”.

W końcu w sobotę w bardzo złym stanie psychicznym dziewczyna wylądowała w szpitalu w Hurghadzie. Marcus, który sam nie mógł lecieć do Egiptu, wysłał tam swojego kolegę. Gdy ten dotarł na miejsce, dziewczyna już nie żyła. W niedzielę, gdy próbowano podać jej kroplówkę wyskoczyła z okna szpitalnej sali. Wśród obrażeń, jakich się nabawiła był krwiak klatki piersiowej, który nieoperowany rozlał się. I najprawdopodobniej to on był bezpośrednią przyczyną zgonu".

Snaut 

Potwierdzenie wizualne: 22
Wysłany: 2017-05-08, 22:30   

Na razie mamy zbyt dużo rozbieżnych wersji aby budować jakieś teorie. Ja z kolei czytałem,że dziewczyna wylądowała w szpitalu po pobiciu,krwiak miał więc powstać z tego powodu a nie po upadku z okna.
Być może doszło też do jakiś nieprawidłowości w opiece w szpitalu.
Słyszałem też,że nasz dzielny Witold z MSZ żąda wyjaśnień w tej sprawie od strony egipskiej.

Babi Bates 

Potwierdzenie wizualne: 7
Wysłany: 2017-05-17, 09:39   

a może było to po części załamanie psychiczne i naprawdę mogła popełnić samobójstwo? zaniedbania w szpitalu oczywiście, że miały miejsce, niestety...

Niediegetyczne relacjonuje całą sprawę

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2017-05-17, 18:58   

No ciekawe, kojarzycie pewnie przypadek Elisy Lam? Bardzo podobny. To mogła być choroba afektywna-dwubiegunowa na moje oko. Szkoda dziewczyny.

Sangvogel 

Potwierdzenie wizualne: 17
Wysłany: 2017-05-18, 20:23   

Wszedłem tutaj i miałem nadzieję, że nic nie będzie o nowej Madzi z Sosnowca, a jednak się myliłem.

Sprawa przemiędlona do mdłości, ot chora psychicznie dziewczyna, albo pod wpływem środków psychoaktywnych wyskoczyła przez okno. Nie nastawiałbym się na jakąś złożoną intrygę, a do prawdziwych zagadek kryminalistyki tej sprawie bardzo daleko.

voss 
Moderator

Zaproszone osoby: Moderator
Potwierdzenie wizualne: 4323
Wysłany: 2017-05-19, 07:49   

Cytat:
a do prawdziwych zagadek kryminalistyki tej sprawie bardzo daleko

no i dlatego uważam, że temat jest w odpowiednim dziale,
i tu pewnie pozostanie.

Choć ( w innych forach ) tak jak zwykle teorie spiskowo-kryminalne rozwijają się w najlepsze.

Nola 

Potwierdzenie wizualne: 5
Wysłany: 2017-09-05, 13:37   

http://www.tvn24.pl/super...cie,769340.html

Dość ciekawy materiał dot. sprawy Magdaleny Żuk z TVN24 - przedstawia sprawę w trochę innym świetle niż dotychczasowe materiały.

Mamy tutaj relację innych uczestników wycieczki, na której była Magda.

To chyba jedyny albo jeden z nielicznych materiałów, który daje do zrozumienia, że dziewczyna przeżyła po prostu epizod psychotyczny/ uaktywniła się u niej choroba psychiczna, co podkreślano na tym forum.

Odpowiedz do tematu