FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Bolin
2019-08-15, 17:47
Zodiak
Autor Wiadomość
ankin
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-26, 20:16   Zodiak

Nie ma jeszcze mojego "Ulubionego" seryjnego mordercy:

Zodiak

Zodiak – pseudonim, który nadał sobie seryjny morderca dokonujący zbrodni w latach 60. i prawdopodobnie 70. XX wieku w okolicach San Francisco w USA.

Pseudonim pochodzi najprawdopodobniej od nazwy szwajcarskiej firmy zegarmistrzowskiej "Zodiac". Morderca posługiwał się symbolem przypominającym logo tej firmy. "Zodiak" przyznawał się do zamordowania 37 osób, ale udowodnić można mu pięć ofiar śmiertelnych i dwie osoby ciężko ranne, zaatakowane w okresie od 20 grudnia 1968 roku do 11 października 1969 roku.

Aby nie rozpisywać się wrzucę linki do artykułów na jego temat:
wikipedia
zbrodnia.of.pl

Seryjny morderca który zafascynował mnie tą tematyką.Podziwiam że przez tyle lat nie potrafili go złapać pomimo tego że jawnie sobie kpił z policji wysyłając listy do gazet.
Jak myślicie co spowodowało że nagle przestał zabijać?

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-26, 22:29   

Z tego co mi wiadomo wiele zbrodni, które przypisywał sobie zodiak, były dziełami kogoś innego. Czemu przestał zabijać? Wydaje mi się, że nie mógł. Nie sądzę żeby został złapany. Dziwne, że w artykule na zbrodnia.of nie podają w zasadzie żadnych podejrzanych.

ankin
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-30, 18:30   

Ja ostatnio rozmawiałem z znajomym który również jest zakręcony na ten temat i wywnioskowaliśmy że Zodiakiem mogły być dwie osoby:
Po pierwsze wrzucam portret pamięciowy Zodiaka:

1.Arthur Leigh Allen (główny podejrzany)

- Allen idzie do więzienia w 1975r, ostatni list Zodiaka był w 1974, później wychodzi z więzienia w 1977, i w roku 1978 mamy kolejny list od Zodiaka mimo 4 letniej przerwy! Na czas której Allen był w więzieniu...

-W 1991 dawny znajomy Allena, Ralph Spinelli, zeznal VPD ze tuz przed zabojstwem taksowkarza Paula Stine, Allen powiedzial mu ze jest Zodiakiem i, ze "udowodni mu to jadac do San Francisco i zabijajac tam taksowkarza".
Po zabiciu Paula Stine, Zodiak zabral ze soba jego portfel, kluczyki od auta, a takze kawalek tylniej czesci koszuli wraz z krwia ofiary.
Allen i Stine mieli ze soba wiele wspolnego. Obaj byli studentami, obaj mieli "Lee" na drugie imie (przez Allena pisane "Leigh") oraz obaj urodzili sie tego samego dnia roku - 18. grudnia.

Arthur Leigh Allen = Zodiac
« dnia: 17/01/10, 02:04 »
Nie wiem, czy to przeczytacie, ale mam nadzieję, że tak. Moim zdaniem "Zodiac" to był Arthur Leigh Allen. Świadczy o tym wiele szczegółów i jest ku temu wiele przesłanek. Tak naprawdę to, że zmarł trochę zatuszowało całą tą historię. Zaznaczam od razu, że nie twierdzę iż był on Zodiakiem na 100%, bo tego chyba nikt, już nigdy nie potwierdzi. Będę pisał nie po kolei wszystko co wychwyciłem:

-Przeszłość Allena, dziwne hobby z zabijaniem zwierząt, pistolety, strzelba, rękawiczki o takim samym rozmiarze co te pozostawione w taksówce, zegarek marki Zodiac, oraz to, że pasował fizycznie do zabójcy, podobna waga, okrągła twarz, siła fizyczna, kilka samochodów, brak stałego zamieszkania (przebywał w przyczepach i trochę mieszkał u matki itp).
- Allen idzie do więzienia w 1975r, ostatni list Zodiaka był w 1974, później wychodzi z więzienia w 1977, i w roku 1978 mamy kolejny list od Zodiaka mimo 4 letniej przerwy! Na czas której Allen był w więzieniu...
-Linda, siostra Darlene Ferrinn, później siedząc w więzieniu powiedziała dla Roberta Graysmitha imię jakie nosił dziwnie zachowujący się nieznajomy w dzień przyjęcia Darlene w 1968 r. Mówiła, że było to coś krótkiego, jakieś zdrobnienie, przypomniała sobie na koniec rozmowy - Lee (od Leigh).
-Robert Graysmith przez kilka lat otrzymywał głuche telefony w środku nocy, przynajmniej raz w tygodniu, w których słychać było ciężki oddech - powiedział, że skończyły się one zaraz po śmierci Allena na zawał w 1992.
-Darlene Ferinn znała napastnika, a Allen mieszkał z matką na przeciwko jej domu...
-W 1991 roku jedna z trzech ofiar Zodiaka, które przeżyły, Mike Mageau wskazał osobę w postaci Arthura Lee Allena na zdjęciu podczas przesłuchania przez detektywa Bawarta.
-Do tego czy morderca z takim "ego" jak Zodiak naprawdę nie pochwalił by się przed śmiercią tym kim naprawdę jest? Jeśli wiedziałby, że zbliża się jego koniec na pewno by coś "zostawił" po sobie. Allen zmarł na zawał, więc nie mógł się na to przygotować.
Najważniejsze moim zdaniem:
-Sprzątaczka, która pracowała w domu Melvina Belli'ego, odebrała w 1969r. telefon od mordercy, który chciał skontaktować się z Melvinem, w którym Zodiak mówił, że musi dzisiaj zabić bo są jego urodziny. Było to 18 grudnia. Allen urodził się 18 grudnia w 1933 roku co jest potwierdzone na jego prawie jazdy...

2. Larry Kane

Zodiak (1969)
Wzrost: 175cm
Waga: 75kg
Włosy: ciemne

Podejrzany Kane (1969)
Wzrost: 175cm
Waga: 72kg
Włosy: ciemne

Profil psychologiczny podejrzanego Kane'a:

- Wychowany przez matke. Rodzice rozwiedli sie, gdy mial 13 lat. Jedynak.

- Przez cale zycie mieszkal z matka. Zmarla w 1983. Mial wtedy 59 lat.

- Samotnik.

- Oszust (fałszerz).

- Obojetny wobec kobiet. Jego militarne akta z 1943 roku wskazuja silna wiez z matka, ktora byla powodem jego obojetnosci wobec innych kobiet.

- Probowal ukryc swoja tozsamosc uzywajac kilku roznych nazwisk (Kane, Cane, Kaye, Klein, Krew, Cave, Barton, Kline), a takze dat urodzen (prawd. 26 lub 29 kwietnia 1924 roku).

- Egoista wg zeznan ludzi, ktorzy go znali, takich jak John Miles.

- Bardzo skryty w swych kontaktach z innymi ludzmi.

- Sasiedzi nie wiedzieli, czym sie zajmuje. Rolety w jego oknach byly opuszczone przez caly czas.

- Jego kronika kryminalna zawiera kilkanascie zatrzyman przez policje (m.in. za podgladanie) lacznie z aresztowaniem w Redwood City, na cztery miesiace przed pierwszym morderstwem Zodiaka w Bay Area.

- Jego mozg zostal uszkodzony w wypadku samochodowym w San Mateo, Calif. w 1962.

- W 1965, badania psychologiczne wykazaly, ze Kane utracil kontrole nad samozaspokajaniem swoich potrzeb.

- Aresztowany w 1965.

- Odlaczony od rezerw Marynarki Wojennej Stanow Zjedn. w 1943 z powodu obaw o matke.

- Zalezny od matki - a matka od niego.

- Niezdolny do stworzenia normalnego zwiazku partnerskiego.

- Byc moze homoseksualista.

OFIARA DARLENE FERRIN

3. Podejrzany Kane znal Darlene Ferrin. Kane zostal zidentyfikowany sposrod szeregu zdjec przez obie siostry Darlene, Linde oraz Pam, jako ta starsza osoba ktorej ofiara sie bala.

4. Byl tez ta osoba, o ktorej Darlene mowila, ze widziala jak kogos zabija.

5. Kane zmienil samochod piec dni po morderstwie Darlene. Wymienil swoje auto na Ambassadora z 1969, nr rej. 20A468. 10 maja 1969, zostalo to potwierdzone umowa dzierzawy z Johnem Milesem oraz Delta Pontiac.

I jeszcze jedno zdjęcie:

obok pana X stoi ofiara Zodiaka Darlene Ferrin

Podobni do Pana "X":
R. Gaikowski (podejrzany)

Brian Hartnell

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-30, 19:32   

Lerrego Kana z cała pewnością można powiązać z Darlene i kto wie może to on ją zabił, ale nie wydaje mi się żeby był Zodiakiem. Jak dla mnie jest zbyt mało medialną osobą. Zodiak pragnął rozgłosu i sławy i to zapewniały mu morderstwa, które popełniał, albo do których się przyznawał. Bardzie do tego pasuje mi właśnie Allen.

M 

Wysłany: 2013-09-26, 15:32   

Hejka

Niestety ale trochę za późno o tym piszę a to dlatego ,że nie wiedziałem o tym że będzie emitowany program dokumentalny o Zodiaku na stacji. ID o godzinie 14:00.

http://www.teleman.pl/program-tv/stacje/ID?hour=12
Logo:

Program był ciekawy bo zostaje wymieniona inna osoba ,która to rzekomo, była zodiakiem był to Jack Tenan (nazwisko źle podałem)

[ Dodano: 2015-07-17, 18:05 ]
Hejka

Znalazłem taki artykuł z Focusa śledczego na temat Zodiaka.

Zodiak – Morderca zakochanych.

http://sledczy.focus.pl/n...zakochanych-232

Był jednym z najbardziej znanych seryjnych morderców Ameryki ,który kpił z tropiących go policjantów. Do dziś nie ustalono jego tożsamości .Czy był nim zdradzony mąż ,który wpadł w szał zabijania?

:roll: Nie mogę skopiować tego artykułu jak wam się uda to wklejcie go tutaj.

Kto przeczytał tą książkę?

http://www.ksiazkimlodzie...smith,1517.html

A tutaj strona o zodiaku
http://zodiackiller.com/

Amina 

Potwierdzenie wizualne: 13
Wysłany: 2015-07-21, 20:47   

Wydaje mi się, że z Zodiakiem jest podobnie jak z Kubą Rozpruwaczem. Wokół jego postaci narosło wiele legend i faktyczne rozwiązanie zagadki nikogo już nie interesuje. Po co zarzynać kurę znoszącą złote jajka?

Taiga 

Potwierdzenie wizualne: 76333
Wysłany: 2015-10-21, 13:39   

A co sądzicie o Richardzie Gaikowskim jako podejrzanym? W to, że policjantka, która rozmawiała z Zodiakiem przez telefon, rozpoznała głos Gaikowskiego po tylu latach, nie chce mi się wierzyć. Ale jakie macie zdanie o innych poszlakach, które do niego prowadzą?

M 

Wysłany: 2015-10-24, 11:27   Zodiak to Richard Gaikowski?

Richard Gaikowski.

Witaj Taiga :-)
Gdzieś przeczytałem ,że Kuba rozpruwacz ,to tak samo był polakiem żydowskiego pochodzenia. W tej sprawie mamy podobny motyw ,chyba chcą wszystko zwalić na polaków. Kiedyś na jakimś programie oglądałem taki reportaż że jakiś chłopak oświadczył ze jego ojczym już nieżyjący był zodiakiem i pokazywał na strychu w kufrze cały strój zodiaka.

Zodiak wysłał kartę do gazety na Halloween :evil:

Link tutaj Klik

krakers 
Moderator

Wysłany: 2016-01-23, 20:43   

Polskie forum na temat Zodiaka: http://unsolved.cba.pl/ Dużo informacji i ciekawych wątków. Polecam.

pix 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2016-01-24, 13:16   

Krakers, dzięki. Na pewno zajrzę w wolnej chwili.

SirLipton 

Potwierdzenie wizualne: 5
Wysłany: 2017-05-08, 13:27   

Wracając do tematu Arthura Leigh Allena - w październiku 2002 roku DNA Allena zostało porównane z DNA pobranym z potwierdzonego listu Zodiaka (ślina pod znaczkiem). Wynik był negatywny.

Odciski palców Allena nie pokrywały się z krwawym odciskiem znalezionym na miejscu zbrodni w San Francisco.

Eksperci uznali również, że charakter pisma Allena nie zgadza się z charakterem pisma Zodiaka.

O ile zatem poszlaki wskazują faktycznie na Allena, twarde dowody zdają się to wykluczać go z grona podejrzanych.

Odpowiedz do tematu