FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Brenda Ann Spencer
Autor Wiadomość
smk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-16, 13:36   Brenda Ann Spencer

Pierwsza, w naszym zestawieniu morderców masowych, kobieta.
Brenda urodziła się 3 kwietnie 1962 roku w San Diego. Już od wczesnych lat dziecięcych wykazywała duże zainteresowanie bronią i przemocą. W 1978 roku jej ojciec jako prezent z okazji świąt Bożego Narodzenia podarował jej półautomatycznego Rugera kaliber 22. Później dziewczyna skomentowała to w następujący sposób- "prosiłam o radio, a on kupił mi broń". Pytana o motywy ojca odpowiedziała - "Poczułam się tak jakby on chciał żebym się zabiła".
W poniedziałek 29 stycznia 1979 roku Brenda miała zaledwie 16 lat. Mieszkała w San Diego, a okna jej mieszkania wychodziły na plac zabaw pobliskiej szkoły podstawowej Cleveland Elementary School. Dziewczyna wychyliła się przez okno. W dłoni trzymała otrzymaną w prezencie broń. W dole duża grupa dzieci i nauczycieli czekała aż dyrektor Burton Wrangg otworzy bramę szkoły. Brenda otworzyła ogień do ludzi na placu. W sumie oddała 30 strzałów. Zabiła dwie dorosłe osoby, raniła ośmioro dzieci i próbującego interweniować policjanta. Pierwszą ofiarą śmiertelną był Burton Wragg - dyrektor szkoły. Umierającego Wragga próbował odciągnąć Mike Suchar. Niestety i on został śmiertelnie ranny.
Następnie nastolatka zabarykadowała się w swoim mieszkaniu i zagroziła policji, że zastrzeli każdego, kto zbliży się do drzwi. Poddała się dopiero po 7-godzinnym oblężeniu.
Jeszcze w trakcie oblężenia dziewczyna rozmawiała przez telefon z dziennikarzem lokalnej gazety "San Diego Tribune". Na pytanie o motyw odpowiedziała: "Zrobiłam to dla zabawy. Nie lubię poniedziałków. Musiałam ożywić jakoś ten dzień. Muszę już kończyć rozmowę. Trafiłam świnię (policjanta) i chcę jeszcze trochę postrzelać. Zbyt dobrze się bawię, by się poddać." A także "Nie miałam żadnych motywów by to zrobić, to była po prostu świetna zabawa. To było jak strzelanie do kaczek w stawie. Oni[dzieci] wyglądali jak stado stojących dookoła krów, celowanie był naprawdę łatwe."
Podczas aresztowania Brenda nie stawiała oporu. Była spokojna i opanowana. Choć w mieszkaniu znaleziono butelki po piwie i whisky policjanci stwierdzili, że dziewczyna była trzeźwa. Ze względu na okrucieństwo zbrodni Brenda była sądzona jak dorosła. Podczas procesu tłumaczyła, że miesiąc przed dokonaniem zbrodni dawała znać swoim bliskim rodzinie i przyjaciołom znaki, że coś jest nie tak. Ostrzegała - "Któregoś ranka wszyscy będziecie na mnie patrzeć. Nikt mnie nie rozumie. Już nie długo wszyscy zobaczycie co tak na prawdę się ze mną dzieje." Nikt z rodziny i przyjaciół nie przywiązał większej wagi do jej słów. Została osądzona za dwa morderstwa i atak z użyciem broni palnej. W trakcie procesu przyznała się do winy. Za popełnione zbrodnie została skazana na dożywocie z możliwością wcześniejszego zwolnienia po 25 latach. Pierwszy raz ubiegała się o skrócenie kary w 1993. Podczas przesłuchania stwierdziła iż w momencie ataku była pod wpływem alkoholu i narkotyków, jednak oskarżenie specjalnie zataiło podczas procesu wyniki testów. Obaj prokuratorzy zaprzeczyli by jakiekolwiek dowody w jej sprawie zatajono. Wniosek Brendy został odrzucony. Od tamtego momentu jeszcze czterokrotnie ubiegała się o zwolnienie. Za każdym razem odpowiedź była odmowna. W 2001 roku podczas przesłuchania stwierdziła, że akt przemocy, którego się dopuściła wynika z tego iż jej ojciec molestował ją seksualnie. Żaden taki wątek wcześniej nie pojawił się w sprawie i nikt nie był w stanie go potwierdzić. Ostatni raz ubiegała się o zwolnienie w 2009 roku, kolejna możliwość nastąpi dopiero w 2019. Obecnie Brenda Ann Spencer odbywa swoją kare w California Institution for Women w Chino stan California.

Amasunda
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-21, 09:00   

Okropne!!!jedni rodzice kupują dzieciom broń,inni noże,kusze itp a jeszcze inni ścigacze,wypasione fury: po co się pytam? chyba po to żeby doszło do tragedii:-(

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-21, 11:27   

Wszystko jest dla ludzi. Równie dobrze mogła dostać broń i zostać np. sportowcem. Nie można powiedzieć, że to było główną przyczyną tragedii. Wprawdzie nie popieram prawa do posiadania broni jakie obowiązuje w Stanach, ale nie to wpłynęło na jej osobowość. Sam fakt, że po tylu latach w zasadzie nie poczuwa się do winy, gdyż przy każdym przesłuchaniu stara się ją zwalić na okoliczności zewnętrzne mówi sam za siebie.

Heisenberg
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-21, 14:26   

Takich ludzi powinno się mordować w brutalny sposób ... więzienie to dla nie których (zwłaszcza w ameryce) coś lepszego niż dom.
Są przecież stany, gdzie broń może praktycznie posiadać każdy... rodzi się to dostaje broń ;P
Ogólnie to wszystko trochę przypomina filmy pt: 'Słoń' i 'Pif Paf, jesteś trup' (Ten drugi zresztą polecam bo jest genialny) Tematyka nieco inna, ale jakoś tak mi się przypomniało.
Więzienie to dla nie których raj, według mnie dla takich ludzi to żadna kara. ;p

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-21, 16:35   

Heisenberg jeśli kogoś takiego brutalnie zamordujesz to w czym będziesz lepszy od niego? Jak dla mnie na jedno wychodzi. Nie będę się rozwodzić nad słusznością kary śmierci, bo do tego jest osobny temat, ale dożywotnie więzienie to wcale nie sielanka, nawet w dobrych warunkach. Sporo na ten temat czytałam i to dla większości jest gorsze niż śmierć. Świadomość, że nigdy już nie będą wolni, a całe ich życie będzie dokonywać się w małej celi bywa nie do zniesienia. Można to zobaczyć na przykładzie Brendy czy Jerrego Brudosa. Obydwoje usilnie starali się o przedterminowe zwolnienie. Jerry walczył o nie do końca swojego życia, kto wie czy to samo nie czeka Brendy.

Heisenberg
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-21, 18:45   

Jak człowiek się przyzwyczai to i takie życie polubi, są ludzie, którzy dopiero tam mogą być kimś, jeżeli chodzi o takie warunki, ludzie się przwyczajają i wcale nie mają tam źle, obecnie mając kase to nie jest tam, aż tak strasznie ... oczywiście dla tych ludzi.
Poza tym nie ważne czy będe lepszy, ale kara powinna być inna .. śmierć a nie więzienie to tak jeszcze odnośnie tamtego.

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-22, 10:21   

Nie bardzo można się przyzwyczaić do zamknięcia, szczególnie ze świadomością, że nigdy się to nie zmieni. Poczytaj trochę wypowiedzi dożywotnio osadzonych, wielu z nich twierdzi, że wolałoby właśnie śmierć. Z wielokrotnymi mordercami sprawa jest jeszcze gorsza, bo są zamknięci, ale ich potrzeba zabijania nie ustaje, co dodatkowo ich "torturuje".

Heisenberg
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-22, 14:31   

Są też ludzie, którzy wolą żyć w więzieniu niż poza nim. W sumie piszemy już nie na temat, więc chyba trzeba wiedzieć kiedy to zakończyć. ;P

M 

Wysłany: 2014-01-30, 10:54   

Hejka :-)

Wczoraj przypomniało mi się o tym wydarzeniu, ale nie miałem czasu aby zamieścić posta.
Dokładnie w poniedziałek 29 stycznia 1979r Doszło do tej strzelaniny.
Kiedyś był taki zespół muzyczny o nazwie Boomtown Rats osoba ,która napędzała ten zespół był Bob Geldof był bardziej znany z organizowania koncertu charytatywnego Live Aid.
Bob geldof był w tym czasie w Usa i usłyszał o tym zdarzeniu i zainspirował się tym wydarzeniem. Brenda Ann Spencer pytan dlaczego to zrobiła odpowiedziała tylko:

,, Spencer showed no remorse for her crime and her full explanation for her actions was "I don't like Mondays”

Linki:
http://en.wikipedia.org/wiki/I_Don't_Like_Mondays

http://www.tekstowo.pl/pi...ke_mondays.html

alfredalfred 

Potwierdzenie wizualne: 123
Wysłany: 2016-05-13, 08:17   

Ogólnie to wszystko trochę przypomina filmy pt: 'Słoń' i 'Pif Paf, jesteś trup' (Ten drugi zresztą polecam bo jest genialny) Tematyka nieco inna, ale jakoś tak mi się przypomniało.

medo 

Potwierdzenie wizualne: 4
Wysłany: 2016-10-11, 16:17   

Zgadzam się. Trafne porównanie. :)

Bubax 

Potwierdzenie wizualne: 4
Wysłany: 2017-10-19, 14:35   

Takich ludzi powinno się mordować w brutalny sposób ... więzienie to dla nie których (zwłaszcza w ameryce) coś lepszego niż dom.
Są przecież stany, gdzie broń może praktycznie posiadać każdy... rodzi się to dostaje broń ;P
Więzienie to dla nie których raj, według mnie dla takich ludzi to żadna kara.

Zaciekawiony 

Potwierdzenie wizualne: 14
Wysłany: 2017-10-20, 11:41   

Serio? Reklama tabletek w temacie o mordercach? Boty wstydu nie mają...

Odpowiedz do tematu