FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Krakowskie Milczenie Owiec
Autor Wiadomość
kajtek85 

Wysłany: 2017-11-30, 10:16   

Czy uważa ktoś, że aresztowanie Roberta J., może być prowokacją ze strony policji i prokuratury?
Jaki związek może mieć Brunon Kwiecień z podejrzanym?
W którymś z wywiadów z wiosny tego roku, Brunon wspomina o tym, że brany pod uwagę przez policję jest jakiś profesor/wykładowca, którego on zna?
Daje to wam do myślenia?

Snaut 

Potwierdzenie wizualne: 22
Wysłany: 2017-11-30, 22:25   

Kajtek,pytanie czy policja może się aż tak daleko posunąć w swych prowokacjach.
Mi też to chodziło po głowie ale stwierdziłem,że nie można ot tak aresztować jakiegoś dziwaka aby dopiąć swego prawdziwego celu.

Landers19 

Potwierdzenie wizualne: 201083
Wysłany: 2017-11-30, 22:59   

Naprawdę uważacie że słowa Bogdana M. z Archiwum X, o tym że od 2000r wiedział kto jest mordercą, ale brakowało kropki nad i, są wyssane z palca albo powiedziane bez przemyślenia.

Tyle wiemy/wiecie co od dziennikarzy.
Już samo powielanie gadki o jakimś domku pod Krakowem jest dowodem na manipulacje prasowe.

W materiale Superwizjera jest taki fargment gdzie rozmawiają z kobietą, której Robert nosił święte obrazki, relacjonuje ona że powiedziala do niego kiedyś - Pan to chyba świętym będzie, a on odparł, gdyby Pani wiedziała co ja zrobiłem, to choćbym całe życie obrazki nosił to świętym nie będę.

Zmyślone przez kobietę na potrzeby artykułu? Ja wiem ze TVN manipuluje i to bardzo ale aż tak?

Ana14 

Potwierdzenie wizualne: 3697
Wysłany: 2017-11-30, 23:01   

To jest bardzo skomplikowana sprawa. Nie można mieć pretensji do policji, że starają się ją wyjaśnić, używając wszelkich dostępnych metod. Wytypowali podejrzanego i zastosowali areszt wobec niego, dzięki czemu otrzymali zgodę od Sądu na przeszukanie jego mieszkania i domku letniskowego. Nic nie znaleźli, co wiąże go z tą sprawą. Za mało , aby postawić zarzuty. W takim przypadku należy się wycofać i nadal zbierać dowody. Na Roberta J lub wytypować innych podejrzanych. Uważam, ze źle się stało, że nagłośnili jego aresztowanie. Jeśli jest tylko dziwakiem i nie zabił Katarzyny, to w ten sposób zniszczyli życie jemu i jego rodzinie. Nigdy już nie odbudują reputacji. Policyjna prowokacja? Ale wobec kogo?

krakers 

Wysłany: 2017-12-01, 18:35   

Nie myślę żeby była to jakakolwiek prowokacja. Zbyt duży kaliber działań. Nie wiemy wiele o rzeczywistym stanie dowodowym, którym dysponują śledczy. Media bałaganią jak zwykle.

Ana14 

Wysłany: 2017-12-01, 21:23   

Zgadzam się, że bardzo dużo jest dezinformacji w mediach. Ciekawa jestem, czy informacje o przeszukaniu jego domku letniskowego i listach, które zostawiał na grobie Kasi były prawdziwe. :roll:

[ Dodano: 2017-12-01, 21:25 ]
I oczywiście bardzo tajemnicza sprawa z przesłuchaniem Brunona Kwietnia. Co Robert J - człowiek bez wykształcenia ma wspólnego z ze znanym wykładowcą? :?:

Landers19 

Wysłany: 2017-12-01, 23:48   

Ana14 napisał/a:
Zgadzam się, że bardzo dużo jest dezinformacji w mediach. Ciekawa jestem, czy informacje o przeszukaniu jego domku letniskowego i listach, które zostawiał na grobie Kasi były prawdziwe. :roll:

[ Dodano: 2017-12-01, 21:25 ]
I oczywiście bardzo tajemnicza sprawa z przesłuchaniem Brunona Kwietnia. Co Robert J - człowiek bez wykształcenia ma wspólnego z ze znanym wykładowcą? :?:

Gdzie jest mowa o jakimś domku letniskowym, nie ma żadnego domku.
Gdzie jest mowa o listach, wiadomo że odwiedzał grób, ale skąd info o listach.

Akcja z Brunonem niewytłumaczalna dla mnie. Dwa różne środowiska.
Jest temat natomiast z byłym nauczycielem i jednocześnie przyjacielem Roberta, który był równocześnie znajomym rodziny Kasi. To osoba łącząca domniemanego sprawcę z ofiarą. Na razie o nim są szczątkowe informacje.

Ana14 

Wysłany: 2017-12-02, 09:36   

Tu jest o listach: "Według naszego informatora, przy grobie Katarzyny zamontowano kamery, które rejestrowały wizyty Roberta J. Śledztwo przyspieszyło, kiedy w ostatnim czasie zaczął zakopywać zakopywać w cmentarnej ziemi listy do zamordowanej. Ich treść pozostaje na razie tajemnicą śledztwa." http://www.fakt.pl/wydarz...tarzyny/bl0tgg2

A tutaj o domku na obrzeżach Krakowa: "Przypomnijmy, według ustaleń dziennikarskiego śledztwa reporterów Radia Kraków i portalu Onet.pl, Robert J. pobił, torturował, a następnie oskórował krakowską studentkę w jednym z domków na obrzeżach Krakowa." http://www.radiokrakow.pl...nice-roberta-j/

W tym artykule również jest o domku, w którym miał dokonać zbrodni http://wiadomosci.onet.pl...awniamy/vj5rq2e

A RMF informuje o przeszukaniu domku Roberta J: "Co więcej, jak ustalili dziennikarze RMF FM, bardzo dokładnie został przeszukany domek pod Krakowem, gdzie rzekomo została zamordowana dziewczyna - rozebrano go na części, używano nawet georadaru - i też nic nie znaleziono." http://www.rmf24.pl/fakty...are,nId,2449534

Landers19 

Wysłany: 2017-12-02, 14:20   

Właśnie o to mi chodziło, że drewniany domek i listy to wytwory Faktu i SuperExpressu.

Detektyw 

Potwierdzenie wizualne: 666
Wysłany: 2017-12-03, 21:07   

Sąd zdecydował o wyłączeniu jawności posiedzenia, więc to na tyle jeśli chodzi o transparentność, wniosek o to złożył prokurator. Od decyzji o stosowaniu aresztu odwołał się obrońca Roberta J. Sprawę zażaleniową dostał sędzia Wojciech Maczuga, który został już wyłączony ze sprawy. Obrońcą jest mecenas Łukasz Chojniak. Jeśli to ten o którym myślę, to jego kancelaria specjalizuje się w odszkodowaniach za niesłusznie postawione zarzuty. Robi się z tego opera mydlana jak było do przewidzenia.

[ Dodano: 2017-12-03, 21:30 ]
http://natemat.pl/219991,...skim-profilerem

"W międzyczasie pojawia się altanka na ogródkach działkowych" -> Zainteresowanych tym wątkiem odsyłam do wcześniejszych wpisów na tym forum poświęconych temu zagadnieniu.

MaksM 

Potwierdzenie wizualne: 1
Wysłany: 2017-12-04, 12:57   

Altanka, jako domniemane miejsce popełnienia zbrodni pojawiła się już jakiś czas temu. Wykonano tam liczne badania i próbowano powiązać znalezione na skórze Katarzyny szczątki roślinne z roślinnością działki. Wydaje mi się, że było to nieskuteczne. Dziennikarze Onetu i Radia Kraków uznali jednak, że to wiarygodna hipoteza, że Katarzyna została tam zamordowana.

Dla mnie to nielogiczne z wielu powodów. Podstawowe są takie, że na działce najprawdopodobniej nie znaleziono żadnych śladów Katarzyny a przy tak brutalnym morderstwie i w tak dzikim miejscu krew byłoby niezmiernie trudno sprzątnąć. Kolejną rzeczą jest powrót z okolic Balic z ciałem (fragmentami ciała) do centrum miasta i głupie ryzykowanie, kiedy w okolicach działki można znaleźć wiele miejsc do "bezpiecznego" pozbycia się fragmentów ciała.

Detektyw 

Potwierdzenie wizualne: 666
Wysłany: 2017-12-04, 19:54   

Stawiana hipoteza mówiła, że działka mogła służyć za miejsce tymczasowego przetrzymywania szczątków lub ich części nie, że była miejscem zbrodni. Faktem jest, że sposobności do ukrycia szczątków jest tam sporo, po drodze jest Bielańsko-Tyniecki Park i tereny ogrodu ZOO / o których wspominaliśmy / Jednak jeśli ktoś nosi się z zamiarem podzielenia się ze światem swoim dokonaniem to przywiezie coś ze skrytki i wyrzuci w środku miasta do rzeki przed zaporą.

Ja zwrócił bym uwagę na zdanie wypowiedziane przez Ojca

"Zatrudnił się do pomocy przy budowie. Gdy zmywał podłogę, a inni ją deptali, tak się zdenerwował, że rzucił wiadrem wody o ścianę i tak skończyła się jego kariera w tym miejscu – opowiada Józef J. Robert miał otrzymać w końcu zaświadczenie od psychiatry, że ze względu na swój stan zdrowia nie może podjąć żadnej pracy"

Nawet jeśli była to praca dorywcza to pracował na budowie raczej większej niż mniejszej / na większych są zatrudniani od ręki nisko kwalifikowani sprzątacze którzy starają się utrzymać na bieżąco czystość raczej na daremnie, ale przepisy BHP są bezlitosne, nawet opony samochodów przed wyjazdem trzeba opłukać z błota /. Jedyną większą budową w tamtym czasie w okolicach miejsca zamieszkania podejrzanego była budowa Galerii Kazimierz która powstała w miejscu zabudowań rzeźni miejskiej /o której wspominaliśmy/, z czego kilka budynków zachowano i odrestaurowano. Budowę obiektu rozpoczęto w 2004 roku /wcześniej była rozbiórka/, a centrum otworzono 16 marca 2005 roku. Jeśli była by to prawda to można domniemywać dlaczego dopadała go frustracja tak wielka, że zakończyła się zaświadczeniem od psychiatry, kiedy ktoś "zadeptywał" to miejsce.

w modelu Kuśnierz / Rzeźnik na miejsca czynu i pozbycie się fantów sprawca wybierał potencjalne place budowy -> Lajkonik 2 -> przeznaczona do rozbiórki Rzeźnia Miejska etc. Może Ojciec nieświadomie / Freud przejęzyczenie / wskazał miejsce pochowania szczątków /potwierdzając kolejny fragment hipotezy w tym modelu /

whizp 

Potwierdzenie wizualne: 9
Wysłany: 2017-12-06, 10:42   

Z całym szacunkiem, ale taka zgadywanka nic nie wnosi. Brak dowodów = pomyłka. Nie ma sensu na sile wiązać tego pana ze sprawą.

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2017-12-08, 14:13   

https://krakow.onet.pl/sprawa-skory-jest-decyzja-sadu-ws-roberta-j/rdrw43m

Ana14 

Wysłany: 2017-12-08, 17:22   

"Sprawa Roberta J. nabiera rumieńców. Okazuje się, że zebrane dowody są, delikatnie mówiąc, wątpliwej jakości i świeżości. By ratować śledztwo, prokuratura posunęła się do przesłuchania w charakterze świadka… sędziego, który miał decydować o dalszym areszcie domniemanego „kuśnierza”."

"Tymczasem, zdaniem prawników, to wyjątkowa i bardzo rzadko spotykana w polskiej rzeczywistości sądowej sytuacja. Z jednej strony należy odczytywać ją, jako pokaz siły i bezpardonowe wywieranie presji, a z drugiej – jako jasny sygnał, że materiał dowodowy w sprawie wcale nie jest taki mocny, jak przypuszczano. Potwierdzają to niezwykle ciekawe przecieki z prokuratury i sądu, które ujawnili dziennikarze śledczy RMF FM.

Wynika z nich jednoznacznie, że śledczy mają bardzo słabe materiały dowodowe, a co ważniejsze, żadnych nowych, choć po zatrzymaniu Roberta J. jego mieszkanie zostało dosłownie rozebrane na części. Śledczy skuli w nim tynki i podłogi oraz wywieźli do analiz laboratoryjnych wszystkie rzeczy aresztowanego. Nie znaleziono jednak ani cienia śladów biologicznych Katarzyny Z. "

"To jednak nie koniec. Roberta J., który konsekwentnie nie przyznaje się do winy, zbadano też wariografem. Wyniki badania nie wskazały, by kłamał. Wstępna analiza psychiatrów także nie pozwala na stwierdzenie, że ma on związek z tą zbrodnią, mimo ewidentnych zaburzeń osobowości. Śledczy przeszukali też domek na obrzeżach Krakowa, gdzie miała być przetrzymywana Katarzyna Z. oraz z użyciem nowych technologii, kolejny raz przeczesali dno Wisły w rejonie, gdzie wyłowiono skórę ofiary. Wszystkie te starania nie przyniosły jednak – zdaniem RMF FM – ani jednego nowego dowodu. Zebrany materiał w większości ma być jedynie poszlakowy i w zasadzie trudno mówić tu o jakimkolwiek twardym dowodzie, który wytrzymałby krytykę sądu."

https://igimag.pl/2017/12/zwrot-w-sprawie-skory-wojna-prokuratury-z-sadem/

Wygląda, że wariograf nie wykazał, aby kłamał. Co Wy na to?

Odpowiedz do tematu