FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Krakowskie Milczenie Owiec
Autor Wiadomość
Detektyw 

Potwierdzenie wizualne: 666
Wysłany: 2017-12-08, 19:01   

Wariograf wskazuje tak naprawdę czy badany wierzy w to co mówi czy też nie. nie pokazuje czy ktoś kłamie czy mówi prawdę

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2017-12-08, 19:43   

Owszem, na tą chwilę nie ma "krwi" ale są mocne, a wręcz bardzo mocne poszlaki, między innymi zapis z foto-"pułapki" na cmentarzu. Robert myśli, że to nie on, i dlatego tak łatwo mu oszukać wariograf. Ten Robert teraz, to nie jest tamten Robert. Tak sobie to wytłumaczył i on w to "święcie wierzy". To jest tzw. wyparcie.

krakers 
Moderator

Wysłany: 2017-12-08, 23:29   

Poligraf to urządzenie dobre, gdy w grę nie wchodzą psychopaci, tym bardziej z rysem schizofrenicznym. Jeśli o moje postrzeganie idzie, to Robert mi pasuje. Jeśli chodzi o śledztwa poszlakowe, to też mają moc, wystarczy wspomnieć o Mariuszu B. - dość świeża sprawa. Co tam mają to nie wiemy, co gazety napiszą to napiszą. Przypuszczam, że w Robercie już nie ma winy, bo nie jest Robertem z czasów dokonania zabójstwa. Wydaję mnie się, że ten człowiek się w bardzo pokrętny sposób mentalny przetransformował. Jak to pisał poeta: "To dwa patyki, a to kamień - niech rozmawiają. "

domin- 

Potwierdzenie wizualne: 1
Wysłany: 2017-12-09, 14:01   

RK udało się porozmawiać dziś z szefem krakowskiego Archiwum X - który po raz pierwszy od zatrzymania Roberta J., specjalnie dla Radia Kraków, komentuje dzisiejszą decyzję sądu i odnosi się do pojawiających się w mediach informacji, jakoby śledczy "nic nie mieli" na podejrzanego o zamordowanie Katarzyny Z..
https://www.radiokrakow.p...ztwie-ws-skory/

whizp 

Potwierdzenie wizualne: 9
Wysłany: 2017-12-09, 20:52   

Śledczy nie zgadza się z opinią, że nie mają dowodów, ale w dosyć zawiły sposób potwierdza, że to są w zasadzie poszlaki.
no to szykuje się proces jak w amerykańskim filmie (tylko bez ławy przysiegłych niestety)

Sangvogel 

Potwierdzenie wizualne: 17
Wysłany: 2017-12-18, 04:29   

Cytat:
Z całym szacunkiem, ale taka zgadywanka nic nie wnosi. Brak dowodów = pomyłka. Nie ma sensu na sile wiązać tego pana ze sprawą.

Roma locuta, causa finita.

Wszelkie dywagacje, których szczytem były jakieś absurdalne oskarżenia ojca Roberta J. i powiązania tomiku wierszy ze sprawą Katarzyny Z., brzmią śmiesznie. I piszą to ludzie, którzy wyśmiewają powątpiewających w winę tego człowieka.

Gość jest niewinny, a cała jego sprawa jest grą va banque ze strony śledczych i prokuratury. Pali im się za kołnierzem, bo minister Ziobro osobiście zainteresował się sprawą.

krakers 
Moderator

Wysłany: 2017-12-29, 22:59   

Robert J. Pozostaje w areszcie. http://fakty.interia.pl/m...-w-,nId,2483476

alias 

Potwierdzenie wizualne: 3
Wysłany: 2017-12-30, 00:43   

krakers napisał/a:
Poligraf to urządzenie dobre, gdy w grę nie wchodzą psychopaci, tym bardziej z rysem schizofrenicznym. Jeśli o moje postrzeganie idzie, to Robert mi pasuje. Jeśli chodzi o śledztwa poszlakowe, to też mają moc, wystarczy wspomnieć o Mariuszu B. - dość świeża sprawa. Co tam mają to nie wiemy, co gazety napiszą to napiszą. Przypuszczam, że w Robercie już nie ma winy, bo nie jest Robertem z czasów dokonania zabójstwa. Wydaję mnie się, że ten człowiek się w bardzo pokrętny sposób mentalny przetransformował. Jak to pisał poeta: "To dwa patyki, a to kamień - niech rozmawiają. "

Wariograf? Prosze sie nie wyglupiac, chociazby Gary Ridgway, znany szerzej jako Green River Killer przeszedl test na wykrywaczu bez problemu. Socjopaci czesto nie maja problemu z tego typu testami bo inaczej funkcjonuja. Juz od wielu lat wykrywacz nie jest zadnym dowodem. Raczej obecnie wykorzystuje sie go do zebrania zeznan.

krakers 
Moderator

Wysłany: 2017-12-30, 21:14   

Dokładnie tak uważam jeśli mowa o tym przyrządzie.

Detektyw 

Wysłany: 2018-01-03, 16:54   

http://wiadomosci.gazeta....html#Czolka3Img

"Po śmierci dziewczyny, życie podejrzanego Roberta J. uległo zmianie. Zaczął chodzić do kościoła, a matka zamordowanej zorientowała się, że na grobie córki pojawia się "nietypowy znicz".

Śledczy ustalili, że znicze stawiał właśnie podejrzany Robert J. Była to poszlaka dla służb, jednak to nie wystarczyło, aby aresztować mężczyznę. Zatrzymano go dopiero w październiku 2017 roku, po tym, jak stworzono trójwymiarowy obraz przebiegu zabójstwa w oparciu o biometryczne dane ofiary."

NO COMMENT

Lady Benicia 

Potwierdzenie wizualne: 6
Wysłany: 2018-01-12, 04:58   

Detektyw napisał/a:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22851609,stawial-znicze-na-grobie-ofiary-policyjne-archiwum-x-zdradza.html#Czolka3Img

"Po śmierci dziewczyny, życie podejrzanego Roberta J. uległo zmianie. Zaczął chodzić do kościoła, a matka zamordowanej zorientowała się, że na grobie córki pojawia się "nietypowy znicz".

Śledczy ustalili, że znicze stawiał właśnie podejrzany Robert J. Była to poszlaka dla służb, jednak to nie wystarczyło, aby aresztować mężczyznę. Zatrzymano go dopiero w październiku 2017 roku, po tym, jak stworzono trójwymiarowy obraz przebiegu zabójstwa w oparciu o biometryczne dane ofiary."

NO COMMENT

bylo juz takich kwiatkow wiecej... Rodzina dowiadywala sie o mordestwie i szla na policje a mimo tego to ignorowano... Well... Zawsze moze wiec byc gorzej

icedearth 

Potwierdzenie wizualne: 23
Wysłany: 2018-02-17, 19:37   

Czy ma ktoś może dostęp do pełnego artykułu?

https://plus.gazetakrakowska.pl/kryminaly/a/moj-syn-nigdy-nie-zarznal-kury-wyznania-ojca-roberta-j-ktory-mial-zabic-studentke-i-zdjac-z-niej-skore,12881364

Detektyw 

Wysłany: 2018-02-17, 20:39   

min. fragment listu

Fragment listu z zakładu karnego. Rzeszów, grudzień 2017: „Mamo, Tato, pamiętajcie, że siedzę tu za niewinność. Od stycznia mam 53 lata, a tu się zanosi na udrękę. Ja już naprawdę mam dość tego wszystkiego. Chcą mi zasądzić dożywocie.(…) Chodzę ubrany na czerwono jako niebezpieczny bandyta, rewizje codziennie w celi, dwa razy dziennie rozbieranie do naga. Na rękach i nogach mam kajdany spięte łańcuchem i wożą mnie pod lufami karabinów. Jestem odcięty od radia tv, gazet. Tu nic nie ma tylko wegetacja z dnia na dzień. Brak mi mszy św. i komunii. Tragedia. Wasz syn Robert”.

[ Dodano: 2018-02-20, 22:42 ]
Moją uwagę przyciągnęło jeden fragment:

Pytanie: Ma rodzeństwo?

Odpowiedź: Mam jeszcze młodszą córkę, którą uznałem sądownie. Raz ich wziąłem nad Wisłę, choć pomiędzy nimi jest duża różnica wieku, ale syn nie był zainteresowany tą znajomością. Zresztą powiedział mi, że to on jest ten pierworodny.

krakers 
Moderator

Wysłany: 2018-02-21, 21:34   

http://www.newsweek.pl/po...y,423597,1.html - nowy artykuł, raczej nic nowego.

Detektyw 

Wysłany: 2018-02-21, 21:48   

To ciekawe "W czasie, gdy zaginęła Kasia, a matka była w Kanadzie i mieszkał sam" nie łatwo to określić niektóre źródła wspominały, że wróciła przed tym zdarzeniem

Odpowiedz do tematu