FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
The Tower - dokument o strzelaninie na Texas University
Autor Wiadomość
Zaciekawiony 

Potwierdzenie wizualne: 14
Wysłany: 2017-11-11, 16:06   The Tower - dokument o strzelaninie na Texas University

Znalazłem informację o tym, że stworzono bardzo ciekawy dokument o strzelaninie na Texas University w 1966. Charles Whitman zastrzelił wtedy 16 osób strzelając z wieży obserwacyjnej uniwersytetu, wtedy jednego z najwyższych budynków w okolicy.
Dokument zrealizowany jest częściowo techniką animacji a częściowo w oparciu o zachowane materiały filmowe, uzupełniony o zeznania żyjących świadków.

Tutaj można obejrzeć trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=GTzNkfgM1vE

Na CDA jest wersja z automatycznym lektorem ale nie wiem czy to pełny film.

Bolin 
Junior Admin

Potwierdzenie wizualne: 213
Wysłany: 2018-12-01, 15:57   

Obejrzałem kilka miesięcy temu i zdecydowanie polecam. Tak jak za animacją raczej nie przepadam to tutaj kompletnie mi nie przeszkadzała. Pokazany jest przebieg całego feralnego dnia strzelaniny. Film dzieli się na animacje, która przedstawia co wtedy się działo oraz wspomnienia osób, które przeżyły tą tragedię. Niektóre sceny zrobiły na mnie spore wrażenie i można było dostać przysłowiowych ciarek. Takie dokumenty świetnie obrazują, jak przeżyte tragedie z bliska wpływają na człowieka już na całe życie. Animację można obejrzeć na Netflixie.

Odpowiedz do tematu