FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zabójstwo Magdaleny Czechowskiej z Kielc (2007)
Autor Wiadomość
Mozi01 

Potwierdzenie wizualne: 1
Wysłany: 2019-01-31, 00:37   

żyrafa_z_buszu To znak, że śledczy posunęli się naprzód. Ja wciąż wierzę, że da się sprawę wyjaśnić. Trzeba do tego wiedzy, wyobraźni i pozytywnego nastawienia.Pamiętajmy, że jest ciało, czyli najważniejszy dowód zbrodni. Dlaczego ten proces dochodzenia do prawdy trwa długo? Myślę, że tu warto przytoczyć słowa pana Bogdana - szefa krakowskiego ,,Archiwum X". Jest jeszcze druga osoba, która tworzy parasol bezpieczeństwa dla głównego sprawcy, a dosadniej - ,,tworzy iluzję, zakłamuje rzeczywistość".

Nola 

Potwierdzenie wizualne: 5
Wysłany: 2019-02-04, 01:58   

Przyznam, że ta sprawa jest bardzo ciekawa.Wzbudza zainteresowanie w dużej mierze dlatego, że jest zapis z monitoringu.Ale nie tylko. Ten okres czasu jaki Magda spędziła z zabójcą, ta gałązka jałowca...Myślę, że Magda swojego zabójcę znała. Jest też tutaj podobieństwo do innych spraw, gdzie ofiara/osoba zaginiona została uwieczniona na nagraniu monitoringu -mam oczywiście na myśli katowaną już tyle razy sprawę Iwony Wieczorek, tutaj tez w kontekście "faceta z ręcznikiem". Bo w przypadku Magdy mężczyzna,który rzekomo za nią szedł w podziemnym tunelu w Kielcach, został zidentyfikowany i jeszcze okazał się pomocny - udzielił śledczym pomocnej informacji, że dziewczyna wyszła z tunelu i po wyjściu z niego rozmawiała z dwoma,raczej przypadkowymi mężczyznami. Gdyby ten człowiek nie został zidentyfikowany, to pewnie do dziś byłby podejrzanym nr 1 - tzn. to są takie oczywiste sprawy, które nasuwają się prawie od razu,ale...No właśnie. Gdyby "mężczyzna z ręcznikiem" został namierzony, to sprawa Iwony też wyglądałaby dzisiaj trochę inaczej ? No i ne byłoby tej burzy z nim jako podejrzanym :/

Mozi01 napisał/a:
żyrafa_z_buszu To znak, że śledczy posunęli się naprzód. Ja wciąż wierzę, że da się sprawę wyjaśnić. Trzeba do tego wiedzy, wyobraźni i pozytywnego nastawienia.Pamiętajmy, że jest ciało, czyli najważniejszy dowód zbrodni. Dlaczego ten proces dochodzenia do prawdy trwa długo? Myślę, że tu warto przytoczyć słowa pana Bogdana - szefa krakowskiego ,,Archiwum X". Jest jeszcze druga osoba, która tworzy parasol bezpieczeństwa dla głównego sprawcy, a dosadniej - ,,tworzy iluzję, zakłamuje rzeczywistość".

Mam głęboką nadzieję, że tak własnie będzie. I że poznamy prawdę tego tajemniczego morderstwa.

Kto wg Ciebie tworzy ten parasol ?

Mozi01 

Potwierdzenie wizualne: 1
  Wysłany: 2019-02-06, 20:08   Aktualizacja z 11.04.2019 r.

Nola to co teraz powiem to pozostanie w sferze gdybania, nie będzie to prawdopodobieństwo 100-procentowe. Nie jest to taki parasol jak w sprawie Iwony Cygan, że funkcjonariusze państwowi ze szczebla rządowego i samorządowego chronią sprawców, ale ta druga osoba mogła zeznawać, jako osoba z tego samego bloku co Madzia mieszkała.Tą drugą osobą może być jakaś kobieta np. matka/siostra/babcia, w każdym razem związana węzłami pokrewieństwa, która może znać prawdę, ale obawia się konsekwencji jej wyjawienia. Mogła nawet brać udział przy obmywaniu zwłok, ale niekoniecznie, choć tak intuicyjnie rzecz biorąc to przy takim obmywaniu gąbką i mydłem widzę kobietę niż mężczyznę. Przytoczę Ci taką moją wizję, którą skomentowałem na grupie śledztwa, zaginięcia, sprawy kryminalne z facebooka, w której za punkt wyjścia przyjąłem odległość od stajni aż do miejsca znalezienia zwłok. Oto ona:

,,Rzeczywiście istnieje Stajnia u Jędrka przy ulicy Wikaryjskiej w Kielcach. Z ciekawości sprawdziłem odległość, trasę jaką można byłoby pokonać samochodem z ulicy Wikaryjskiej, a wsią Życiny w gminie Raków. Wyobraźcie sobie wyniosła wg mapy Google in minus in plus 44, 5 km – 52, 4 km. To jest 44-53 minuty jazdy samochodem. Z ulicy Jagiellońskiej w Kielcach do wsi Życiny jest 50 – 53 minuty jazdy (czyli 48 km – 57,7 km). Te wartości są w zależności od tego jaką drogą jechał sprawca. Teoretycznie (zakładając, że sprawca pracował w Kielcach, a mieszkał gdzieś w gminie Raków) sprawca mógł nie wzbudzając podejrzeń przyjeżdżać do pracy, nawet udawać, że interesuje się, przejmuje się losem dziewczynki, pomagać w poszukiwaniach, rozpytywać innych, a potem wracać do domu, tam gdzie ją przetrzymywał. Myślę też, że w chwili, kiedy sprawca pracował, musiała być jeszcze jakaś druga osoba, np. krewny sprawcy, żeby ją doglądać, czy nie próbuje uciec, czy nie próbuje rozwiązać się, nakarmić ją, iść siku itd. Może ta druga osoba jest niepracującą (czy była niepracującą), może miała wtedy urlop. Myślę też w drugą stronę, że sprawcą jest ktoś z rejonu jej miejsca zamieszkania, że mieszka w bloku i posiada jakąś działkę w rejonie gminy Raków i tam przyjeżdża co jakiś czas, ma łopatę czy saperkę i ma ogródek, nie miał partnerki w okresie przetrzymywania i zabójstwa Madzi. Ale jestem niemal w 100 % pewien, że istnieje ta druga osoba (nie wiem czy to kobieta, czy mężczyzna), która pomaga ,,zakłamywać rzeczywistość”, kluczy, kłamie, tworzy parasol ochronny dla głównego sprawcy, aby uniknął poniesienia odpowiedzialności. Dlatego wizji Jackowskiego o uczestnictwie dwóch osób nie obalam do dnia dzisiejszego".

[ Dodano: 2019-04-19, 07:55 ]
11 kwietnia 2019 r. wyemitowano w TVP1 w programie MK 997 odcinek w sprawie zamordowanej Magdy Czechowskiej.
Link:
https://vod.tvp.pl/video/magazyn-kryminalny-997,11042019,41856608?fbclid=IwAR04VYb0ZdWBsNRcR3aObAXTlBl59J3FMoJZtt1KIi8Nox7M1z-QMRgmJ90

1) Wyodrębniony materiał genetyczny DNA, nienależący do Magdy, mimo obmycia ciała, a także - po raz drugi - 2) wzmianka o obecności Magdy tuż przed blokiem, gdzie miała wsiąść do samochodu. Coś musi być na rzeczy, skoro po raz drugi o tym się mówi i to oznacza, że dziewczynka musiała jeszcze nie zostać uprowadzona po zakończeniu rozmowy z dwoma mężczyznami przy dworcu kolejowym.

Wyobraźcie sobie teraz, że jesteście śledczymi albo prokuratorem prowadzącym to postępowanie. Jakie czynności operacyjno-rozpoznawcze podjęlibyście w tej sprawie? Przeprowadzilibyście ponownie sekcję zwłok dziewczynki, zrobilibyście eksperyment procesowy z użyciem pomiaru czasu/stopera na dworcu kolejowym(ale to chyba po wszczęciu na nowo postępowania przez prokuratora, co nie?), który miałby na celu ostatecznie przesądzić, czy ostatnie ustalone przez policję osoby, które miały kontakt z Magdą mogły być zamieszane w jej uprowadzenie? Ja tak wstępnie uważam, to są moje luźne propozycje. Coś byście jeszcze dodali?

pbpbpb 

Potwierdzenie wizualne: 34
Wysłany: 2019-05-10, 08:54   

mnie ciekawi dlaczego akurat w okolicach Chańczy odnaleziono zwłoki? Czy Magda kiedyś wcześniej już tam była nad Chańczą z rodzicami? Nie raz byłem nad tym zalewem i dokładnie wiem o którym miejscu mowa i dziwne jest to że w ogóle tam ktoś z wczasowiczów na spacer wyszedł bo przecież to kawał drogi do jakichkolwiek domów itp. Od samego ośrodka cztery wiatry jest tam parę kilometrów. Z tego co w internecie można znaleźć w od początku lipca nad Chańczą był jakiś "zlot" busów na kamping. Może była przetrzymywana nad Chańczą od samego początku a potem sprawca wywiózł ciało właśnie w to miejsce - wyglądało by to tak że jadąc od zalewu od tamy dojechał do głównej drogi Raków-Staszów ale przejechał ja na wprost jadąc właśnie w pola? Ciekawa jest także sprawa SMS wysyłanych przez Magdę z tel ciotki(taka informacja jest z mediów). Dlaczego ciotka Eliza nie powie czego dotyczyły i do kogo były wysyłane itd?

Odpowiedz do tematu