FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ciekawe seriale
Autor Wiadomość
Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-11, 19:45   

Faktycznie może być ciekawe. Szkoda, że nie napisali nic o obsadzie - ja chętnie zobaczyłabym Davida Tennanta jako samego Johna Christie. :mrgreen:

krakers 
Moderator

Wysłany: 2016-04-12, 00:15   

Tu jest o obsadzie, wydaje mi się, że dobór dość trafny:http://www.filmweb.pl/news/Tim+Roth+seryjnym+morderc%C4%85+z+%22Rillington+Place%22-116563

Babi Bates 

Potwierdzenie wizualne: 7
Wysłany: 2017-01-30, 11:34   

przeogromnie polecam:
Miasteczko Twin Peaks (z niecierpliwością wyczekuję nowego sezonu!)
American Horror Story i American Horror Story: Asylum (późniejsze sezony niestety są coraz słabsze)
American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona
Bates Motel (tutaj również wyczekuję finałowego sezonu, niestety)
Stranger Things (nic dodać, nic ująć :D )
Making a Murderer (może nie jest mega obiektywny, ale bardzo dobrze się ogląda, jeśli kogoś interesuje sądownictwo amerykańskie, to polecam)
Narcos (Netflix mnie zachwyca, ale obejrzałam na razie tylko 1 sezon)
Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza (również jestem dopiero po 1 sezonie, spodobało mi się)
Czarne lustro (nie tylko o "przyszłości", ale przede wszystkim o moralności! jeden z lepszych seriali, jakie widziałam)
Królowe krzyku (prześmiewcze, ironiczne, komediowe, idealne do relaksu!)
Porzucony według Harlana Cobena (wciąga od samego początku, jak książki Cobena)
22.11.63 (jedna z lepszych serialowych ekranizacji, polecam również moją ukochaną książkę "Dallas '63" <3)

no i moi ukochani, najlepsi Simpsonowie, jestem w połowie 25 sezonu, zżyłam się przeogromnie, nikt nie poprawia mi humoru jak oni! :D

aktualnie zaczęłam Detektywa, ale jakoś nie mogę się w ogóle wkręcić... stoję na drugim odcinku oraz Serię Niefortunnych Zdarzeń, również po drugim odcinku jestem, ale tutaj akurat sobie dawkuję, żeby nie czekać długo na drugi sezon :D

a do seriali, aby tak oglądać nałogowo, przekonałam się dopiero w tamtym roku, obejrzałam 37 sezonów różnych seriali, co jak na mnie to było coś niesamowitego, bo nigdy nie lubiłam się angażować na "dłużej" :D ale doceniłam i lubię!

krakers 
Moderator

Wysłany: 2017-03-04, 23:20   

Twin Peaks - wiadomo - mistrzostwo.
True Detective (sezon1) to najlepszy serial jaki widziałem. Bardzo wyraziste postacie, gęste powietrze Luizjany, muzyka, wszystko jak trzeba. Każdy odcinek jak dobry film. Drugiego sezonu nie zmęczyłem.
Upadek - Historia Paula Spectora seryjnego z Belfastu, też uważam wszystkie sezony za dobrą produkcję. Polecam.
Dunham County - Mroczny, oniryczny, dość niedoceniony, chyba wyszedł 1 sezon i bez tłumaczenia, ale jeśli o klimat idzie to czołówka.
Rillington Place - również warte uwagi, kreacja Rotha znakomita, puste ponure wnętrza, znakomicie rozwinięta psychologia postaci.

[ Dodano: 2017-03-04, 23:31 ]
Babi Bates, jeśli o Twoje typy idzie to:
American Horror Story zakończyłem na pierwszym sezonie, nie żeby jakieś złe, ale subiektywnie zmęczyło.
Bates Motel to świetny pomysł i dobrze zrealizowany, widziałem niedawno pierwszy odcinek najnowszego sezonu, nie jestem pod wrażeniem, ale myślę, że dalsza historia Normana rozwinie się w sposób nie ujmujący niczego Psychozie.

W Stranger Things, oprócz ładnego opakowania, wspaniałej estetyki i muzyki, nic nie znajduję. A Winona Ryder jest okropnie irytująca.

Narcos dość dobry, ale subiektywnie dla mnie śmierdział pustką i jakichś szczególnych emocji przy tym nie miałem.

Spongebob Kanciastoporty rządzi.

[ Dodano: 2017-03-04, 23:36 ]
Aha, zapomniałbym, teraz Taboo oglądam z Tomem Hardym, jest ciekawie, również polecam, choć wątki się mieszają i są małe błędy logiczne, ale fajne. :)

winniepooh 

Potwierdzenie wizualne: 1
Wysłany: 2017-03-09, 08:56   

moje Numero Uno: Forbrydelsen z niezastąpioną Sofie Grabol
całkiem inny klimat - CSI: Las Vegas (niestety DB to nie mój typ detektywa)
i nasz polski Glina, Glina2 z Jerzym Radziwiłowiczem i Maćkiem
też polski, krótki serial na podstawie scenariusza braci Miłoszewskich "Prokurator"

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2017-03-09, 23:12   

Krakers Ty też oglądasz spanczboba :-D ? Myślałem że tylko ja taki walnięty jestem :-P :-D Oglądał ktoś tego belfra może?

SirLipton 

Potwierdzenie wizualne: 5
Wysłany: 2017-03-18, 12:13   

The Killing- http://www.filmweb.pl/ser...nie-2011-576962

Ponure i deszczowe Seattle. W przeddzień wyborów z okolicznego jeziora wyłowiony zostaje samochód z ciałem "typowej amerykańskiej" nastolatki w bagażniku. Serial opowiada historię morderstwa młodej dziewczyny i późniejszego śledztwa. Łączy w sobie wiele wątków, pokazując m.in. pracę detektywów, ale także case rodziny nieradzącej sobie ze stratą.

Morderstwo Rosie to pierwsze dwa sezony serialu. Trzeci przedstawia sprawę SM bezdomnych nastolatków z problemami, błąkających się po ulicach Seattle (dobry, ale bez fajerwerków), czwarty - brutalnego morderstwa dobrze sytuowanej rodziny, w której głównym podejrzanym jest szczęśliwie ocalały, nastoletni syn, uczący się na co dzień w słynącej z ostrego rygoru szkole "wojskowej" z internatem (znów świetna forma producentów).

Mało znany w Polsce serial, z fenomenalną grą aktorską, klimatyczną atmosferą, świetnie skrojonymi postaciami i sporymi ambicjami "psychologicznymi".

Moim zdaniem warto.

krakers 
Moderator

Wysłany: 2017-04-01, 19:54   

Obejrzałem jak na razie cztery odcinki Belfra, nie wygląda to najgorzej, nie nudzi, dość dobra gra aktorska. Zagadka też fajna. Jeśli o obsadę chodzi to dobrze serialowi służy przemieszanie rutyny aktorskiej z młodymi aktorami. Na pewno serial na plus.

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2017-04-01, 23:30   

"rządzi chaos" Antychryst albo "Obłąkani" :-D ;-)

krakers 
Moderator

Wysłany: 2017-10-16, 19:58   Mindhunter

Obejrzałem cały pierwszy sezon "Mindhunter", jak dla mnie niesamowita robota, doskonały klimat Fincherowski, dużo małych "subtelności". Technicznie znakomity, świetne charakteryzacje. Na ekranie spotykamy m.i.n Kempera, Brudosa, Specka. Uczta.

ro-la 

Potwierdzenie wizualne: 22
Wysłany: 2018-02-23, 18:17   

Bardzo fajnie, dzięki za polecenie.

krakers 
Moderator

Wysłany: 2019-01-25, 19:26   

Jak wrażenia po Netflixowskim Bundym ? oglądał ktoś ?

John Doe 

Potwierdzenie wizualne: 69
Wysłany: 2019-02-21, 17:01   

Tak, widziałem niedawno. Cztery odcinki. Sam serial jest w moim odczuciu najlepszym dokumentem o Tedzie Bundym od czasów epizodu z cyklu "Wielkie Przestępstwa i Procesy XX w."

tetrus 

Potwierdzenie wizualne: 45
Wysłany: 2019-04-16, 10:33   

Jestem pod wrażeniem opartego na faktach serialu "Ucieczka z Dannemory". Mistrzowska kreacja Benicio Del Toro.

krakers 
Moderator

Wysłany: 2019-08-22, 21:22   

Drugi sezon Mindhuntera łyknąłem w jedną dobę, poza netflixowskimi niezbędnikami poprawności politycznej serial jest znakomity i ciężko się oderwać.

Odpowiedz do tematu