FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Neuronauka w psychologii sądowej
Autor Wiadomość
le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-29, 12:24   Neuronauka w psychologii sądowej

Cytat:

Neuropsychologia uchodzi za jedną z najdynamiczniej rozwijających się aktualnie dyscyplin naukowych. Jednocześnie bardzo niewiele osób dostrzega ogromny potencjał stosowania tej metodologii w praktyce pozaklinicznej. Niestety problem ten dotyczy także samych psychologów oraz przedstawicieli dziedzin pokrewnych. Jednym z obszarów, który może zostać zrewolucjonizowany przez wprowadzenie technik neuroobrazowania jest psychologia sądowa, począwszy od badań nad zeznaniami świadków, na opiniowaniu sprawców przestępstw skończywszy.

W trakcie zaplanowanego spotkania zostaną przedstawione olbrzymie możliwości jakie niesie za sobą zastosowanie tego paradygmatu w psychologii sądowej. Zaproszony gość prof. dr hab. A. Urbanik (CM UJ) jest wieloletnim współpracownikiem Krakowskiego Instytutu Ekspertyz Sądowych, który wielokrotnie udowodnił już przydatność neurobrazowania w procesie sądowym (m.in. obrazowanie zwłok J. Kochanowskiego, gen. R. Sikorskiego, itd.). Pozostałe zaproszone przez nas osoby poruszą tematy dotyczące zastosowania neuroobrazowania w m.in. testowaniu prawdziwości zeznań świadków i opiniowania sprawców przestępstw agresywnych.

Każdy z przybyłych uczestników otrzyma przygotowane przez nas materiały dydaktyczne (handouty) zawierające podstawowe informacje nt. poszczególnych metod neuroobrazowania.

Data: 01.12.2011
Godzina: 16.45
Sala: 3

źródło: http://www.knspuj.edu.pl/index.php

Gwoli ścisłości sala nr. 3 mieści się w Instytucie Psychologii UJ na Alei Mickiewicza 3
Ostatnio zmieniony przez le-mona 2011-12-01, 10:38, w całości zmieniany 1 raz  

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-30, 14:05   

Ja z oczywistych powodów się nie wybiorę, ale jeśli ty będziesz to czekamy na sprawozdanie.

le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-01, 10:40   

wiem, że masa ludzi z tego forum wybiera się na to wydarzenie :lol: , więc pragnę sprostować, że spotkanie odbędzie się o 16.45, a nie o 17 jak wcześniej napisałam w poście
A jeśli chodzi o mnie to wstępnie się wybieram, wstępnie - bo to zależy od jednej rzeczy. W każdym razie jak tam dotrę to na pewno podzielę się notatkami :)

Odpowiedz do tematu