FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

 

Poprzedni temat :: Następny temat
ARTEM ANOUFRIEV & NIKITA LYTKIN
Autor Wiadomość
Lola
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-05, 21:32   ARTEM ANOUFRIEV & NIKITA LYTKIN

Artem Aleksandrowicz Anoufriev oraz Nikita Vakhtangovich Lytkin pochodzący z Irkucka w Rosji, w latach 2010 – 2011 dokonali serii morderstw pozostając pod silnym wpływem fascynacji moskiewskim mordercą – Aleksandrem Pichushkinem. Chłopcy zostali aresztowani 5 kwietnia 2011 roku po tym jak odkryto nagranie rejetrujące ich ostatnią makabryczną zbrodnię.

Anoufriev urodził się 4 października 1992 roku. Wychowywany był bez ojca, przez matkę despotkę pracującą w firmie ubezpieczeniowej, która od najmłodszych lat wpajała mu wrogość i nienawiść do ludzi. Chłopiec był często upokarzany publicznie, całkowicie przez nią zdominowany do tego stopnia, że nie mógł samodzielnie podejmować żadnych decyzji czy nawet odpowiadać w swoim imieniu. To było przyczyną jego wieloletnich problemów w szkole, ponieważ ingerencja kobiety była tak duża, iż jeden z nauczycieli zrezygnował nawet z nauczania go.

Mimo ogromnego wpływu matki chłopak odnosił sukcesy. Był dobrym uczniem, znał języki, był również muzykalny, uczęszczał do szkoły muzycznej. Udzielał się wokalnie, grał na różnych instrumentach, przede wszystkim kontrabasie, założył nawet własny zespół. Zawsze był jednak dzieckiem wycofanym, nieco odtrącanym przez rówieśników, co pogłębiało się z wiekiem dojrzewania. W wolnych chwilach oddawał się brutalnym grom video i filmom. Po ukończeniu szkoły średniej Artem dostał się na uczelnie medyczną, równocześnie rozpoczął pracę w muzeum sztuki.

Przełomowym momentem w życiu chłopca, które i tak od strony moralnej i emocjonalnej było dość zachwiane, była bójka. Artem padł ofiarą grupy Ormian, został wniesiony pozew, rozpoczął się proces karny. Ostatecznie jednak doszło do ugody, rodzina Anoufrieva otrzymała odszkodowanie w wysokości 50 000 rubli. Po tym wydarzeniu Artem stał się jeszcze bardziej niestabilny.

Nikita Vakhtangovich Lytkin urodził się 24 marca 1993 roku. Podobnie jak Anoufriev wychowywała go jedynie matka, pracownica butiku obuwniczego. Ojciec, który opuścił rodzinę w okresie jego wczesnego dzieciństwa, kilkukrotnie później podejmował próby powrotu, zwłaszcza po śmieci swojej drugiej żony i samobójstwie syna z tego małżeństwa. Nikita był jednak tak notorycznie rozczarowywany przez ojca, że nie chciał go znać. Ostatni raz miał z nim kontakt w wieku 16 lat. Jego matka uważała rozpad rodziny za główną przyczynę zamkniętej i skomplikowanej osobowości Nikity. Był on spokojnym chłopcem, także dobrym, aktywnym uczniem. Często uczestniczył w różnych konkursach, miał dobre zachowanie, jego pasją były gry komputerowe.

Nikita i Artem spotkali się po raz pierwszy na przyjęciu urodzinowym wspólnego znajomego. Do czasu tego wyjątkowego spotkania Nikita pozostawał w bardzo głębokim stanie depresji, a Artem jak dotąd nie miał żadnych bliskich kolegów. Między chłopcami od razu zrodziła się silna więź i stali się swoimi powiernikami, najlepszymi przyjaciółmi, ich relacja oparta była na najskrytszych zwierzeniach i wzajemnym wsparciu. Założyli wspólnie zespół punkowy „Złe gnomy”. Piosenki obfitowały w wulgarny język, gloryfikowały przemoc i nienawiść. Równolegle powstała druga grupa, której byli założycielami. Zaczęli nagrywać klipy i umieszczać je w Internecie.

W międzyczasie Nikita bardzo opuścił się w nauce, zauważono niepokojącą metamorfozę. Jego matka zaczęła radzić się psychologów, którzy orzekli niedorozwój psychiczny i zalecili poświęcić chłopcu znacznie więcej uwagi i czasu. Matka jednak była zajęta pracą. Za to Artem, od pewnego czasu członek narodowego ruchu skinheadów zaczął przeciągać przyjaciela i w tym kierunku. Jednak jak wynikało z późniejszych zeznań przywódcy grupy, ani Artem ani Nikita nie pojmowali i nie popierali ów ideologii, po prostu nienawidzili wszystkich i wszystkiego, nie było dla nich ważne kogo zabijają i dlaczego. Za to sprawcy upierali się, że to właśnie przynależność do ruchu spowodowała chęć zabijania, bowiem właśnie tam nauczyli się czym jest prawdziwa nienawiść i jak dawać jej upust. Wg śledczych z kolei motywacją był rozgłos i sława. Już wcześniej w czasie szkoły średniej zanotowano kilka podsycanych zawiścią, niepokojących zachowań chłopców względem bogatszych i bardziej popularnych rówieśników.

Ustalono również fascynację słynnymi seryjnymi mordercami, przede wszystkim bitcewskim maniakiem - moskiewskim mordercą, Aleksandrem Pichushkinem, którego pokazowy proces transmitowano na bieżąco w rosyjskiej telewizji w 2007 roku. Imponowała im jego idea „zamiatania lasu” (rzekomo zabijanie mało wartościowych ludzi). Anoufriev utworzył w sieci grupę społeczną „Pichushkin na prezydenta”, stworzył również coś w rodzaju fanklubu. Ponadto chłopcy publicznie opłakiwali śmierć Andreia Czikatiło, a także fascynowali się sprawą Maniaków z Dniepropietrowska.

W międzyczasie depresja Lytkina zaczęła się bardzo nasilać, zaczął chorować na bezsenność. Relacje Artema z matką z kolei wskoczyły na stopień szczerej wzajemnej nienawiści.

Swoją zbrodniczą podróż chłopcy rozpoczęli znacznie wcześniej niż data śmierci ich pierwszej ofiary. Wczesnym rankiem lub po zmroku atakowali już od kilku tygodni. Pierwsza poważna próba zabójstwa miała miejsce 14 listopada, kiedy to padło na 18 letnią Anastasię Markową. Dziewczyna szła na przystanek autobusowy, została uderzona w głowę. Upadła, ale przeżyła. Chłopcy zbiegli. Markowa zgłosiła napaść, ale nie wszczęto postępowania, gdyż dziewczyna praktycznie nie podała żadnych istotnych informacji. Opisała jednak wydarzenie w sieci na forum internetowym. Sprawcy znaleźli tę wiadomość i zaczęli z nią anonimowo korespondować. Wypytywali ją dokładnie co czuła w trakcie napaści, jaka była jej reakcja, jak to dokładnie wyglądało.

24 listopada zaatakowali kolejną kobietę, ale przeżyła.

Pierwszą śmiertelną ofiarą stał się zaledwie 12 letni Daniel Semenov, który uczył się w tej samej szkole co sprawcy. Wcześniej próbowali zamordować inną kobietę, ale również skończyło się na pobiciu, także kradzieży. Wiedzieli już, że dziecko będzie znacznie łatwiejszym łupem, niż dorosła zdrowa osoba. Chłopiec został zaatakowany młotkiem, następnie bity do nieprzytomności, kilka razy dźgnięty nożem. Co ciekawe jego śmierć „eksperci” uznali za wypadek. Chłopiec w chwili ataku bawił się na sankach, uznano, że roztrzaskał się o pobliskie drzewa. Dopiero później bardziej zaangażowani śledczy ustalili autentyczną przyczynę zgonu, w czasie dochodzenia sprawcy przyznali, że potraktowali ów morderstwo jako sprawdzenie swoich możliwości, a ofiara była przypadkowa.

16 grudnia, dwadzieścia metrów od miejsca, w którym zginął Daniel, zostało znalezione ciało 69-letniej kobiety, Olgi Piróg. Jej ciało liczyło 30 ran kłutych. Przed tym zabójstwem sprawcy nagrali swoją rozmowę na temat planowanego morderstwa, następnie nagrali jego przebieg. Plik audio wrzucili potem do sieci.

29 grudnia miały miejsce dwie nieudane próby zabójstwa, w odstępie zaledwie godziny. Ofiarom z obrażeniami udało się uciec. Z 8 na 9 lutego miały miejsce aż 4 napady, jednakże sprawcy ostatecznie dopuścili się jedynie kradzieży na przypadkowych osobach.

W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia zaatakowali młotkiem miejscowych bezdomnych. Został zamordowany mężczyzna. 30 stycznia doszło do kolejnej nieudanej próby zabójstwa na przypadkowym chłopaku. 3 lutego do szpitala trafia kobieta, kolejna ofiara zabójców, której udaje się przeżyć.

W nocy 21 lutego 2011 roku zostaje zamordowany Aleksandr Maksimov. W nocy z 10 na 11 marca 2011 roku umiera kolejny bezdomny mężczyzna. Podobnie jak poprzednicy, zginął od ciosów młotka i noża. Chłopcy próbowali odciąć mu rękę, ale mieli za słaby nóż, stąd pozbawili go jedynie palców. Zaciągnęli go w krzaki i sfotografowali zwłoki.

3 kwietnia zostaje zamordowana kolejna, ostatnia ofiara maniaków. Artem i Nikita najpierw zabili bezdomną kobietę, a następnie sfilmowali torturowanie jej zwłok. Widać na filmie, jak Lytkin odcina kobiecie ucho i próbuje odciąć rękę, wbija jej ostrza w gałki oczne. Ten właśnie film przyczynił się do ich zatrzymania. Kamera należała do wuja Lytkina, który natrafił na zapis z taśmy i natychmiast udał się na milicję.

Podczas zeznań Lytkin przyznał, że dzięki morderstwom czuł się silniejszy, lepszy. Anufriev był za to rozczarowany, ponieważ nie doznawał żadnej ulgi czy satysfakcji, której się spodziewał, o której tak się mówi.

Winni w sumie 6 morderstw, uznani za poczytalnych zostali skazani wyrokiem z 2 kwietnia 2013 roku – Anoufriev (którego ochrzczono „inspiratorem”) otrzymał wyrok dożywotniego więzienia, a pozostający pod jego silnym wpływem wspólnik („performer”) - 24 lata pozbawienia wolności.

Młodzi mężczyźni uskuteczniali bardzo bujne życie w sieci. Prowadzili strony internetowe, udzielali na różnych portalach społecznych. Co więcej, nie ukrywali swoich sadystycznych skłonności, nienawiści i chęci zabijania. Swoimi zbrodniami chwalili się otwarcie i rozmawiali na ich temat z wieloma użytkownikami. Anoufriev najczęściej cytował Pichushkina. Z tego też powodu uznawano chłopców za niegroźnych wariatów, fascynatów, którzy oglądają wiadomości i biorą na siebie morderstwa, aby zyskać rozgłos i zwrócić na siebie w końcu czyjąś uwagę.
 
     
MrZombie 

Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 4
Wysłany: 2013-09-19, 15:42   

Jakiś czas temu natrafiłem w internecie na film, w którym młotkiem mordowany jest mężczyznę młotkiem. Czytając powyższy opis wydaje mi się, że to mogli być Artem i Nikita, sprawcy (sprawca, nie pamiętam czy w czasie nagrania zamieniali się miejscami znaczy że jeden zadawał ciosy a drugi filmował) był/byli w ich wieku. Z tego co przeczytałem tu to nagrali morderstwo kobiety. Jeżeli dobrze pamiętam na jakiej stronie to widziałem będę mógł podzielić się linkiem jeżeli nadal będzie możliwość obejrzenia materiału. Teraz nasuwa mi się pytanie czy to rzeczywiście mogli być oni czy tylko zbieg okoliczność (na nagraniu niemal na pewno napastnicy rozmawiali po rosyjsku).
 
     
fobia 


Wiek: 27
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 52
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-09-20, 22:26   

To nagranie maniaków z Dniepropiertowska. Można zlokalizować pod taką frazą, ale krąży też po sieci pod nazwą 3guys1hammer bodajże.
 
     
BALKAN 
Administrator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 23 Paź 2010
Posty: 543
Wysłany: 2013-10-16, 21:52   

Dokładnie fobia. Video widziałem nie polecam. Ale jeżeli ktoś jest ciekawy to znajdzie. Ja ostrzegałem.
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template created by piotrwiduchowski.pl  Creative Commons License
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10