FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Bolin
2018-12-01, 12:55
Książki o mordercach!
Autor Wiadomość
M 

Wysłany: 2013-06-09, 15:36   

Nie ma ,ale była na allegro.

Oficer 

Potwierdzenie wizualne: 17
Wysłany: 2013-06-09, 15:56   

Była, ale już nie ma...

A co z tym linkiem? http://chomikuj.pl/edukac...,2071645118.txt

Wydaje się byc jakiś trefny..
Na cóż łzy lać daremnie?

Wielebny 
Kaznodzieja

Wysłany: 2013-09-05, 22:52   

Jason Moss - The Last Victim.

Autor korespondował z Gacym i paroma innymi psychopatycznymi celebrytami. Swoje doświadczenia opisał w książce

fobia 

Wysłany: 2013-11-25, 14:36   

Pojawiła się nowa książka o Kuklińskim - Iceman Historia Mordercy. Z tego co wywnioskowałem po fragmentach to napisana na podstawie filmu, jako powieść, więc pewnie nic ciekawego, ale jakby ktoś czytał to proszę o krótką recenzję, może się skuszę.

Pytanie do Krakusów - znacie może jakąś dobrą księgarnie gdzie będzie większy wybór książek z psychiatrii/psychologii/kryminologi itp. niż to co jest w Empiku czy Matrasie? Dziś dorwałem Psychopaci są wśród nas, ale poza tym to bieda.

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-15, 09:05   

http://lubimyczytac.pl/ks...ordercy-polakow
Czy ktoś zapoznał się może z tą pozycją? Zaczęłam czytać i jestem ciekawa innych opinii.

Amina V.
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-24, 12:46   

Triss Merigold, książkę czytałam i polecam. Autor zabrał "do kupy" ogromny materiał dotyczący zbrodni i katów PRL-u. Mimo to pewnym minusem jest zbyt osobiste podejście. We wstępie Pan Płużański zaznacza, że nie jest to jego osobista "zemsta" za to, co ze strony władz ludowych spotkało jego ojca, jednak czytając odnosi się zupełnie inne wrażenie. Dużo lepiej by się czytało gdyby nie była aż tak przesycona nienawiścią i osobistymi poglądami politycznymi autora. Oczywiście to moje subiektywne zdanie, a książkę mimo wszystko polecam.

aniakonda 

Wysłany: 2014-12-07, 23:54   

Ze swojej strony polecam "Motywy zbrodni" - Mark Olshaker, John Douglas. Dobra, rzetelna pozycja.
Nota wydawcy:
Książkę "Motywy zbrodni" dzięki żywej narracji czyta się jak najlepszą powieść kryminalną, w której występują jednak autentyczne postacie, jak choćby osławiony Unabomber czy Lee Harvey Oswald. Autor, agent specjalny FBI - John Douglas, oraz współautor, pisarz i filmowiec - Mark Olshaker, ujawniają motywy, jakimi kierowali się sprawcy opisywanych zbrodni. Douglas w swojej pracy w FBI kierował się następującą zasadą: jeśli zrozumie się motyw, można rozwikłać tajemnicę zbrodni. Wychodził z założenia, że każda zbrodnia ma motyw. Jego zaś zadaniem było wykrycie, co działo się w umyśle przestępców, którzy je popełniali, aby uzyskać odpowiedź na pytanie: dlaczego? Dzięki niej mógł z kolei odpowiedzieć na pytanie: kto? Dlatego też w książce tej znajdziemy pogłębione analizy rozwoju zbrodniczego umysłu. Wprowadzani jesteśmy w ciemne zakamarki umysłów podpalaczy, trucicieli, terrorystów, porywaczy, gwałcicieli i różnego rodzaju morderców. Poznajemy zarazem techniki profilowania psychologicznego przestępców, pomagające w szybszym ich schwytaniu.

Edit: a, widzę, że została wymieniona w pierwszym poście, no to w takim razie zachęcam dodatkowo, rozjaśnia wiele aspektów, a przy tym świetnie się czyta.

Dodatkowo, choć nie jest to książka stricte poularnonaukowa, ale powieść dokumentalna, zawierająca mnóstwo faktów z życia morderców, tego co siedziało im w głowach, swoiste studium zła - genialna pozycja "Z zimną krwią" Trumana Capote. Opowiada o zbrodni z 1959 roku w Holcomb, Kansas, na 4 osobowej rodzinie farmerów. Mordercy - Perry Smith i Robert Hickock.

M 

Wysłany: 2015-03-13, 12:09   Zabójca z motywów seksualnych

Dziś otrzymałem książkę ,którą to planowałem zakupić już od bardzo dawna ,ale w końcu się udało,, Lepiej późno niż wcale” Ci ,którzy znają zabójstwa dokonane przez Joachima Knychały to lektora nie jest dla nich obca. Ja osobiście jestem wielkim fanem tego seryjnego Mordercy ,jest to mój ulubieniec. Co mnie zaskoczyło po przekartkowaniu tej książki to ze są tam zdjęcia ofiar z miejsca zabójstw ale czarno białe ale i tak bardzo drastyczne. :evil:

[ Dodano: 2015-04-08, 17:58 ]
Witam tą książkę zakupiłem ze względu na wasza recenzje na tym forum ale nie wiem gdzie o tym czytałem. Tytuł jest zachęcający ale czy książka będzie tak samo ciekawa to się okaże.

dodano 8 kwietnia 2015roku :-D

pix 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2015-05-10, 09:46   

M, przeczytałeś już Kontrowersje wokół seryjnych morderców? Też mam w planach :) Póki co kończę Misery.

martyna 

Potwierdzenie wizualne: 23
Wysłany: 2015-09-28, 21:22   

Czy książka "Seryjni mordercy XX wieku" pani Anny Popek posiada autentyczne wypowiedzi lub cytaty z pamiętników przedstawionych morderców?

gaciak 

Potwierdzenie wizualne: 7
Wysłany: 2015-10-01, 00:29   

Do kupienia na allegro książka J. Douglasa - Motywy zbrodni. Metody działania agenta FBI- klik.

pix 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2015-10-06, 16:59   

Martyna, owszem, w książce zawarte są autentyczne wypowiedzi prezentowanych morderców.

Przeczytałam w końcu Kontrowersje wokół seryjnych morderców M. Piwowarczyk. Rewelacyjna lektura, polecam. Jak znajdę troszkę czasu, napiszę coś na ten temat więcej ;)

Aktualizacja (10.10.2015):

Zgodnie z obietnicą nieco więcej ode mnie na temat książki M. Piwowarczyk - klik :)

Kozica 

Potwierdzenie wizualne: 4674
Wysłany: 2015-10-15, 11:28   

Zainteresowanych polskimi seryjnymi mordercami warto również odesłać do "Czasu Skorpiona" - autorzy Michał Pruski, Zbigniew Żukowski. Książka może nie napisana fenomenalnym językiem, jednak w ciekawy sposób opisuje działania polskiej milicji w czasie poszukiwania Pawła Tuchlina - jak dla mnie to jedna z ciekawszych historii wśród polskich SM.

Mayhem 

Potwierdzenie wizualne: 11
Wysłany: 2015-10-15, 14:30   

Czas Skorpiona to chyba obowiązkowa pozycja jeżeli chcemy poznać i przynajmniej odrobinę zrozumieć osobę Tuchlina. Bardzo dobra książka, sporo ciekawej treści, z czystym sumieniem mogę ją polecić. Ze swojej strony mogę dodać również "Helter Skelter. Prawdziwa historia morderstw Mansona" napisana z punktu widzenia oskarżyciela. Sporo faktów, opisów dochodzenia jak i samego procesu (co dla mnie było najciekawsze). Kozica, jeżeli jeszcze nie miałaś okazji przeczytać to myślę że Ci się spodoba. Pozdrawiam ;-)

Kozica 

Potwierdzenie wizualne: 4674
Wysłany: 2015-10-15, 18:15   

Książki nie znam, ale chętnie przeczytam ;) A czytałeś "Policjanta" Jerzego Jakubowskiego? Co sądzisz? Kilka historii w jednej książce i całkiem dobrze opisane według mnie. Trafiłam gdzieś w internecie na cały rodział tej książki opisujący historię Trynkiewicza i postanowiłam zakupić, nawet przez przypadek na allegro trafił mi się egzemplarz z autografem autora ;) .

Odpowiedz do tematu