FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

 

Poprzedni temat :: Następny temat
LAWRENCE BITTAKER & ROY NORRIS
Autor Wiadomość
Lola
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-11, 02:27   LAWRENCE BITTAKER & ROY NORRIS

Lawrence Bittaker i Roy Norris jako duet dokonali pięciu porwań nastoletnich dziewcząt w 1979 roku, które następnie torturowali, wielokrotnie gwałcili i bestialsko mordowali. Bittaker został skazany na karę śmierci i do dziś oczekuje wykonania wyroku w San Quentin. Norris, który zdecydował się zeznawać przeciwko wspólnikowi otrzymał wyrok dożywotniego więzienia (z możliwością ubiegania się o warunkowe zwolnienie po 30 latach), który odsiaduje w Pelican Bay.

Lawrence Bittaker

Lawrence urodził się 27 września 1940 roku w Pensylwanii jako niechciane dziecko. Matka umieściła go w sierocińcu gdzie przebywał dopóki nie zlitowało się nad nim małżeństwo Bittaker i przyjęło pod swój dach. Przygodę z przestępczością Lawrence rozpoczął jako nastolatek regularnie kradnąc w sklepach, za co był wielokrotnie aresztowany. Był bardzo inteligentnym chłopakiem, jednak ciężko znosił szkolną dyscyplinę. Porzucił edukację w 1957 roku i wraz z przybranymi rodzicami przeniósł się do Kalifornii. Szybko jednak wpadł na kradzieży samochodu i ostatecznie do 18 roku życia przebywał w zakładzie poprawczym. Po wyjściu na wolność czekała na niego smutna niespodzianka, rodzice adopcyjni wyrzekli się go i nigdy już ich nie spotkał. Szybko trafił do aresztu za kolejne przestępstwo.

W 1960 roku został zwolniony z więzienia. Po kilku miesiącach został jednak aresztowany w Los Angeles za rozbój i ponownie skazany na 15 lat. Podczas pobytu w niewoli psychiatrzy opisali go jako wyjątkowo dominującą jednostkę o uśpionej wrogości, skłonną do manipulacji. Mimo to 3 lata później powrócił do społeczeństwa, aby ponownie trafić za kraty za naruszenie zwolnienia warunkowego. Poddano go kolejnym badaniom psychiatrycznym i zdiagnozowano lekką psychozę i przede wszystkim niezdolność do rozpoznania czynów jakie popełnia za niewłaściwe. Jednak jego IQ wynosiło ponad 140. Poddany terapii i faszerowany lekami w czerwcu 1967 roku ponownie dostał szansę na życie na wolności. Wszystko potoczyło się jednak zgodnie z tradycją i już w lipcu ponownie wrócił za kraty na 5 lat z powodu kradzieży i ucieczki z miejsca wypadku. Tradycyjnie już po 3 latach opuścił warunkowo więzienie. Rok później dokonał włamania i znów trafił w niewolę na 3 kolejne lata.

W 1974 roku po niekończących się kradzieżach i rozbojach przyszła pora na zasmakowanie prawdziwej zbrodni. Lawrence został zatrzymany za usiłowanie morderstwa. Próbował zadźgać nożem pracownika sklepu, ale temu udało się cudem ujść z życiem.

Roy Norris

Roy Norris urodził się 2 lutego 1948 roku w Kolorado jako dziecko pracownika złomowiska i narkomanki. Z tego też względu większość swojego dzieciństwa spędził pod opieką różnych rodzin zastępczych. Niejednokrotnie był zaniedbywany przez opiekunów, którzy niekiedy nawet go głodzili, stąd jego wspomnienia ograniczają się do przechodzenia jako dziecko z obcych rąk do rąk. Norris utrzymuje także, że będąc pod protekcją jednej z rodzin padł ofiarą molestowania.

W wieku 16 lat Norris odwiedził swoją 20 letnią krewną i nakłaniał do czynności seksualnych. Za ten incydent ojciec pobił Roy’a, na co ten ukradł jego samochód i uciekł do Rocky Mountains by popełnić samobójstwo. Nie udało się. Norris został zatrzymany i odwieziony do rodziców, gdzie został poinformowany, że zarówno on jak i jego siostra są niechcianymi dziećmi, a rodzice się rozwodzą.

Rok po tym wydarzeniu Roy rzucił szkołę i wstąpił do Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. W Wietnamie służył 4 miesiące, gdzie eksperymentował z heroiną. Nałogowo też palił marihuanę.

Za to od 1969 roku Roy Norris regularnie był oskarżany o przestępstwa seksualne – gwałty, napaści i próby gwałtu. Psychiatrzy zdiagnozowali go jako osobowość schizoidalną. W 1970 roku Norris zaatakował studentkę zadając jej silne ciosy w głowę i kiedy ta upadła, próbował ją zgwałcić. Trafił na 5 lat do więzienia, gdzie poddano go leczeniu. Po tym okresie, uznany za niezagrażającego otoczeniu, wrócił do społeczeństwa. Ale zaledwie 3 miesiące później napadł na kobietę i ją zgwałcił. Po tym incydencie trafił do więzienia w San Luis, gdzie zaprzyjaźnił się z Biitaker’em.

Wspólne pasje

Bittaker i Norris poznali się w 1977 roku. Od razu przypadli sobie do gustu. Bittaker bronił Norrisa przed atakami silniejszych w więzieniu. Dużo rozmawiali, zwierzali się sobie i dzielili fantazjami dotyczącymi przemocy seksualnej nad przerażonymi młodymi kobietami. Norris nie omieszkał chwalić się przyjacielowi katalogiem przestępstw seksualnych, które dokonał. Bittaker nie miał takich grzechów na sumieniu, ale powiedział Norrisowi, że gdyby kiedykolwiek dopuścił się gwałtu to zamordowałby ofiarę. Co raz częstsze odpływanie w świat perwersyjnych marzeń przekształciło się we wspólne precyzyjne planowanie przyszłych zbrodni.

W październiku 1978 roku Bittaker opuścił kolonię i wyjechał do Los Angeles, gdzie znalazł dobrze płatną pracę jako mechanik. Cieszył się dobrą reputacją w sąsiedztwie, przyjaźnił się z ludźmi. W styczniu 1979 roku na wolność wyszedł Norris i rozpoczął pracę jako elektryk w Redondo Beach. Z Bittakerem pisali do siebie listy. Już w lutym mężczyźni spotkali się w celu dokonania pierwszego gwałtu i morderstwa. Do tego celu zakupili samochód dostawczy (bez okien z tyłu, z przesuwanymi drzwiami).

Morderstwa

Zanim duet dokonał pierwszej wspólnej zbrodni, dużo „ćwiczyli”. Zabierali autostopowiczki, zaczepiali dziewczyny, szukali ustronnych miejsc, próbowali samochód. Wbudowali z tyłu łóżko, a pod nim schowali narzędzia i alkohol.

Pierwszą ofiarą była 16 letnia Lucinda Schaeffer. Spacerowała boczną ulicą. Zaprosili ją do samochodu, ale odmówiła. Zajechali więc jej drogę i wciągnęli siłą. W wyniku szarpaniny buty Lucindy zostały na chodniku. Norris związał dziewczynie ręce, nogi i zakleił usta taśmą. Pojechali na tereny San Gabriel Mountains (miejsce to wybrali wcześniej). Jak wynika z zapisków Bittaker’a dziewczyna była spokojna, całkowicie poddana sytuacji jakby wiedziała, że nic i tak nie zdoła zrobić by się uratować. Schaeffer została zgwałcona przez obu mężczyzn 3 razy. Norris próbował ją udusić, ale w pewnym momencie przestał i wybiegł z samochodu zwymiotować. Bittaker dokończył zadanie za przyjaciela. Ciało zapakowali w plastikową zasłonę prysznicową i porzucili w górach przekonani, że zwierzęta szybko zjedzą jej zwłoki i nie będzie żadnych dowodów”.

Dwa tygodnie później spotkali 18 letnią autostopowiczkę Andreę Joy Hall. Podobnie jak poprzedniczka została związana i zaklejono jej usta. Dziewczyna również została zgwałcona 3 razy i zmuszana do innych czynności seksualnych. Ponadto mężczyźni robili zdjęcia jej twarzy napawając się widokiem jej przerażenia. Zatrzymali się w górach, Bittaker wbił jej szpikulec do lodu w ucho jedno, potem drugie. Następnie udusił ją i porzucił ciało w górach.

Kolejnymi ofiarami były dwie dziewczyny spotkane na przystanku autobusowym – 13 i 15 letnie Jackie i Jacqueline. Zaproponowali dziewczynom przejażdżkę, na którą te chętnie przystały. Mężczyźni obiecali im także alkohol i marihuanę, te bardzo się ucieszyły i wsiadły do furgonetki. Koleżanki zorientowały się szybko, że samochód zmierza w przeciwnym kierunku niż było to ustalone i poprosiły o wysadzenie. Norris uderzył dziewczyny w głowy i bił aż do nieprzytomności. Gdy wiązał jedną z nich, druga ocknęła się i udało jej się otworzyć drzwi samochodu. Jednak Norris zdołał wykręcić jej ręce. Ofiary były więzione w górach , torturowane i wykorzystywane seksualnie dwa dni. Tak samo robili zdjęcia i nagrywali znęcanie się i gwałcenie dziewczyn. Między innymi wbijali im w ciało szpikulce do lodu i wykręcali kombinerkami piersi. Przed samą śmiercią były bite młotkiem po głowie, kopane. Zmasakrowane dziewczyny zakończyły życie podobnie jak poprzedniczki, ostatecznie poprzez uduszenie.

Ostatnią ofiarą była 16-letnia Shirley Lynette Ledford. Została uprowadzona, gdy stała na zewnątrz stacji benzynowej. Bittaker zaproponował jej podwiezienie do domu, na co ta przystała jako że widywała go wcześniej dość często w restauracji, w której była kelnerką. W furgonetce, którą jak zawsze prowadził Bittaker, Norris zastraszył dziewczynę nożem, po czym związał ją i zakneblował. Mężczyźni zamienili się miejscami, teraz Norris siedział za kierownicą, a Bittaker okładał pięściami ofiarę na tyłach samochodu. Bijąc ją młotkiem po głowie zgwałcił ją analnie. Wszystko zostało nagrane. Norris nie mógł już znieść krzyków i wycia dziewczyny. Postanowił ją uciszyć ponownie zamieniając się z Bittakerem miejscami i odbywając z nią stosunek oralny. Następnie połamał jej młotkiem ręce. Po około dwóch godzinach niewoli, Norris udusił Shirley. Bittaker zuchwale postanowił porzucić zwłoki w krzaki przed przypadkowym domem. Ciało znaleziono następnego dnia rano.

Dochodzenie

Roy Norris zwierzył się koledze Jimmiemu Daltonowi, byłemu więźniowi, czego dokonali z Bittakerem – 5 morderstw, 3 usiłowania i jeden gwałt. Dalton jednak nie zwlekał i poinformował o tym prawnika, po czym wspólnie zawiadomili władze w Los Angeles. W mieszkaniach mężczyzn odnaleziono makabryczne zdjęcia i nagrania dokumentujące popełnione zbrodnie oraz biżuterię należącą do zaginionych dziewczyn. W furgonetce odkryto młotek, torby wypełnione ciężarkami, słoiki z wazeliną i również biżuterię ofiar. Jak się okazało Bittaker w swoim lokum posiadał ponad 500 zdjęć nastoletnich dziewczyn, które w większości robił potajemnie lub pod przymusem. Co więcej 19 z tych młodych kobiet uwiecznionych na zdjęciach uważane były za zaginione.

Mimo to mężczyźni utrzymywali swoją niewinność. Jednak w obliczu takich dowodów ta linia obrony była bezowocna i Norris rozpoczął swoją spowiedź idąc na ugodę z władzami, licząc na łagodniejszy wymiar kary. Zgodził się także na wskazanie miejsca porzucenia zwłok w górach San Gabriel. Ciał Lucindy i Andrei nigdy nie odnaleziono.

W 1980 roku Norris i Bittaker zostali oskarżeni o zamordowanie pięciu dziewcząt. Bittaker przez większość czasu nie podjął się współpracy, nie odpowiadał nawet na pytania śledczych czy sędziego. Norris zeznał wszystko od początku do końca nie omijając żadnego szczegółu.

Lawrence Bittaker oczekuje w celi śmierci w San Quentin na wykonanie wyroku. Roy Norris pozostaje uwięziony w Pelican Bay, gdzie spędzi resztę życia.

Taśmy nagrywane podczas morderstw przez Bittaker’a i Norris’a pozostają w posiadaniu Akademii FBI i do dziś służą przy szkoleniach agentów w celu znieczulenia ich co do surowej rzeczywistości, tortur i morderstw, z którymi będą musieli zmagać się zawodowo niemal każdego dnia.
 
     
Eliszewa 

Dołączyła: 01 Lis 2013
Posty: 146
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-05-12, 20:45   

Ja się zastanawiam,czy to oby dobry pomysł aby na szkoleniach oglądali tak potworne gwałty i zbrodnie:-(. Wielu z nich samych pewnie odczuwa przyjemność oglądając, czy na pewno uczy to czegokolwiek?, mam nadzieję . Osobiście nie wyraziłabym zgody by jacyś policjanci szkolący się oglądali jak ktoś gwałcił i mordował bestialsko moją córkę czy kogoś z rodziny.

Po przeczytaniu o tym, ciężko mi dojść do siebie , jak można coś takiego zrobić młodym dziewczynom:-(, brak mi słów.
_________________

 
 
     
Lola
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-12, 21:21   

Eliszewa, praca tych ludzi będzie polegała właśnie na nieustannym oglądaniu zwłok i miejsc takich oto zbrodni. Możliwość wykonywania takiego zawodu jest z pewnością uwarunkowana pewnymi wrodzonymi cechami charakteru i osobistymi predyspozycjami, ale myślę, że potrzeba dodatkowego odpowiedniego znieczulenia, aby się uniewrażliwić na to wszystko. Zwykła teoria to stanowczo za mało, nijak się ma do prawdziwego życia - samo kino i rysunki raczej nie są odpowiednim środkiem edukacji. To tak jakby uczyć chirurga przez cały czas przeprowadzania operacji na manekinie plastikowymi narzędziami.

Zapomniałam wyżej dodać, że chodzi ściśle o nagrania audio, nie video.

Masz tutaj rację, ta sprawa we mnie również budzi cholernie mieszane odczucia... W materiałach, na których się opierałam tortury są opisane dużo barwniej i dużo bardziej sczegółowo, łącznie ze wszystkimi tekstami i rozkazami wypowiadanymi przez tych bydlaków w stosunku do tych dziewczyn... Niektórzy z odsłuchujących nagrania znaleźli się potem pod opieką psychologa, bowiem lament tych mordowanych nastolatek jest podobno niesamowicie przerażający i wręcz nieludzki.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template created by piotrwiduchowski.pl  Creative Commons License
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10