FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
NIKOLAI DZHUMAGALIEV
Autor Wiadomość
Lola
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-17, 00:20   NIKOLAI DZHUMAGALIEV

Urodził się 15 listopada 1952 roku na terenie Kazachstanu. Był seryjnym mordercą kanibalem nienawidzącym kobiet, chyba że w postaci obiadu. Ofiary mordował siekierą, a z ich mięsa przyrządzał rozmaite potrawy serwowane na przyjęciach dla znajomych. Zakończył swoją zbrodniczą działalność po tym jak podczas takiego spotkania dwóch z nich odkryło w jego mieszkaniu ludzką głowę i jelita w lodówce. Natychmiast powiadomiono władze i Nikolai został aresztowany.

Jego misją było oczyszczenie świata ze zła jakie niesie za sobą prostytucja. Pałał niewyobrażalną nienawiścią do płci żeńskiej. Był osobą niepoczytalną, poważnie chorą na schizofrenię. Osadzono go w szpitalu psychiatrycznym w Taszkencie za 7 udowodnionych zabójstw (łączną liczbę szacuje się na 50), jednak z powodu zdiagnozowanego obłędu nie poniósł odpowiedzialności karnej. W 1989 roku uciekł podczas transportu do innego zakładu, został odnaleziony dopiero dwa lata później w Ferganie.

Działał w 1980 roku. Uprowadzał kobiety głównie w parkach, często dopuszczał się gwałtów po czym rąbał ofiary na kawałki. Wcześniej odsiadywał już rok w więzieniu za zabójstwo.

Pracował jako robotnik. W towarzystwie uchodził za schludnego dżentelmena. Zawsze starannie ogolony, dobrze ubrany. Jedynym jego defektem było niespotykane metalowe uzębienie (naturalne utracił). Był samotnikiem, u kobiet szukał jedynie zaspokojenia seksualnego. Cały czas nosił przy sobie nóż.

W okresie wolności, kiedy uciekł z zakładu psychiatrycznego nie dopuścił się żadnej zbrodni. Do dziś przebywa w zakładzie zamkniętym.

emilcia159 

Wysłany: 2014-04-17, 13:52   

W okresie kiedy uciekl z zakladu nie dopuscil sie zadnej zbrodnii? Jak to udowodniono? Moze sie dopuscil, lecz brak ciala i dowodow?

Lola
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-17, 14:10   

Tego oczywiście niewiadomo na pewno, ale juz spróbuję wytłumaczyć ;-) O ucieczce z zakładu władze nie poinformowały społeczeństwa by nie siać paniki. Po cichu prowadzili poszukiwania i przyglądali się każdej zbrodni popełnionej w okresie zniknięcia Dzhumagalieva. Odnaleziono go gdy odebrano zgłoszenie od kobiety, która skarżyła się na natarczywego wobec niej mężczyznę i wskazała na Nikolaia. Generalnie jednak nie przypisano mu żadnego morderstwa z tamtego okresu, nie był nawet podejrzewany. Jeżeli brak jakichkolwiek dowodów i przede wszystkim ofiary to trudno mówić o zbrodni. Prawdopodobne jest, że wstrzymał się z mordowaniem przebywając w ukryciu w obawie przed ponownym schwytaniem (udało mu się to przez prawie dwa lata, więc najwidoczniej udawało mu się nie zwracać na siebie uwagi). Stąd podaje się, że nie działał w tamtym czasie.

Dark Ripper 

Wysłany: 2014-05-23, 22:29   

Ja słyszałem, że on uciekał kilka razy. Najpierw działał, potem go złapali, następnie siedział w psychiatryku, wypuścili go, potem znowu zabijał, po raz drugi go aresztowali, wtedy uciekł z psychiatryka, złapali go, siedział spokojnie i chyba obecnie jest na wolności, a z tym, że nie zabijał to ponoć nieprawda.

Lola
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-24, 20:56   

Dark Ripper, Dzumagaliev od 1981 roku, kiedy wyrokiem sądu został skazany na pobyt w zakładzie psychiatrycznym (wyłączając okres pomiędzy 1989 – 1991 rokiem, kiedy ukrywał się na wolności) przebywa odizolowany od społeczeństwa. Wcześniej przebywał w więzieniu, ale wychodził po odbyciu kary zgodnie z prawem. Do ucieczki nie doszło więcej niż jeden raz, ponieważ on nie uciekł z zakładu tylko podczas transportu, a przenoszony był właśnie tylko raz w 1989 roku. Ukrywał się wtedy w górach na terytorium Kirgistanu, gdzie dopuszczał się wielu kradzieży jedzenia, przedmiotów i zwierząt. Wysłał nawet list do Moskwy do któregoś ze swoich znajomych, że chyba wróci do stolicy, bo znajdzie się tam na pewno wiele kobiet, których zniknięcia nikt nie zauważy. Nie dało się go jednak po tym liście namierzyć, ale i tak niedługo potem go złapano. Bał się powrotu do zakładu z uwagi na tamtejsze traktowanie go. Z tego względu dwukrotnie próbował popełnić samobójstwo. Nie przypisano mu żadnych zbrodni z czasów ucieczki, takie fakty przedstawiają raporty (co rzeczywiście nie znaczy, że nikogo na pewno nie zamordował, może tego nie wykryto).

W 1994 roku szpital chciał wypuścić go do domu z uwagi na „poprawę stanu zdrowia pacjenta”. Miał powrócić do swojej wioski Alma – Aty, ale to wywołało sprzeciw i poruszenie tamtejszych mieszkańców. Doszło nawet do jakiegoś morderstwa w tamtych okolicach i społeczność wykorzystując szum wokół wypuszczenia Dzhumagalieva przypisała mu nieformalnie tę zbrodnię w ramach protestu. On sam nie chciał wracać już do wioski. Obecnie przebywa w zakładzie zamkniętym w Kazachstanie. Personel bardzo go sobie chwali i deklaruje poprawę jego stanu zdrowia na tyle, że nie zagraża otoczeniu. Podobno odkąd jest zamknięty cieszy się opinią wzorowego pacjenta. W 2010 roku Dzhumagaliev ubiegał się o zwolnienie, ale śledczy do tego nie dopuszczają.

Dark Ripper 

Wysłany: 2014-05-25, 19:42   

A skąd ty wiesz tyle o nim? Pisali na jego temat w którymś numerze "Detektywa", bo o ile wiem żadna polskojęzyczna książka (nawet "Seryjni mordercy" J. Stukana) nie opisuje jego przypadku. Ja jedynie po polsku widziałem informacje o nim na Joe Monster.org, ale tam było o nim niewiele. Szkoda, że nie jest znany, ponieważ jeśli to co o nim mówią to prawda to mógł być on nawet groźniejszy niż Andriej Czikatiło.

Lola
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-01, 17:21   

Książek Stukana nie zaliczałabym do wybitnej literatury, jeżeli naprawdę interesujesz się tematyką seryjnych morderstw. Po pozycję, o której wspomniałeś, nie warto w ogóle sięgać nawet osobom, które dopiero co zaczynają się zagłębiać w problematykę zbrodni i sylwetki zbrodniarzy.

Co do Dzhumagalieva to rzeczywiście jest mordercą wyjątkowo interesującym z uwagi na sposób działania, wydajność i fakt pozostawania tak długi okres czasu na wolności, po ucieczce. I ta pewność siebie, kiedy serwował znajomym niejednokrotnie ludzkie mięso na przyjęciach. Wielka szkoda, że mało o nim się mówi, tak jak o większości, których przyćmiewają sławy z USA. Ale czy groźniejszy od Czikatiły to chyba za dużo powiedziane. Czikatiłę czyniło nieuchwytną bestią to, że nie było możliwości nakreślenia profilu jego ofiar – atakował dzieci i dorosłych obu płci, a i jego modus operandi było różnorodne. To też z tego względu między innymi mordował tak długo i nabił sobie na konto tak imponującą liczbę ofiar. Dzhumagaliev gustował jedynie w kobietach, w ramach swojej indywidualnej misji i rozprawiał się z nimi zawsze w ten sam sposób.

Dark Ripper 

Wysłany: 2014-06-05, 19:42   

We współczesnym świecie mówi się niestety tylko o tym co amerykańskie. Seryjni mordercy również kojarzeni są tylko z USA. Założę się, że do póki polskie media nie zaczynają trąbić o takim np. Trynkiewiczu nikt nie zdaje sobie sprawy, że to co w Ameryce działo się, dzieje się i będzie się dziać także u nas. To samo tyczy się reszty Europy, Azji oraz Afryki. Wielka Brytania, Australia, Kanada i inne anglojęzyczne kraje to już inna sprawa, ale ten fakt udowadnia tylko, że jedynie to co anglojęzyczne jest głośne. Takie krąży obecnie przekonanie. Myślę, że jest ono strasznie głupie. Ja rozumiem, że tacy zbrodniarze jak Ted Bundy, Ed Gein, Jeffrey Dahmer czy John Wayne Gacy na pewno wpisali się do historii światowej kryminalistyki, ale nie należy również zapominać o takich niesławnych postaciach jak Fritz Haarmann, Peter Kurten, Andriej Czikatiło czy Paweł Tuchlin. I ostatnia sprawa. Książkę Stukana podałem nie ze względu jakość, lecz ilość zawartych w niej opisów. Kupiłem ją rok temu i strasznie tego żałuję, ale fakt tego o jak wielu przypadkach można się w niej dowiedzieć uważam za jeden z jej niewielu i na pewno największy plus. Od czasu tego zakupu o SM czytam w detektywach i internecie. Jedynie inny produkt autorstwa Stukana, "Polscy Seryjni Mordercy" uważam za warty uwagi. Widzę jednak Lola, że masz sporą wiedzę w tematyce seryjnych zbrodniarzy, więc chciałbym cię prosić o to, że jeśli takową znasz to poleć mi jakąś dostępną na polskim rynku książkę o tejże tematyce. Z góry dzięki.

Lola
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-05, 20:26   

Oczywiście Dark Ripper, zostaw mi swojego maila na pw jeżeli chcesz, podam Tobie tytuły i podeślę kilka linków, a nawet i poszukam co mam w pdf, to od razu będziesz miał co czytać ;-)

Dark Ripper 

Wysłany: 2014-06-06, 16:15   

Wielkie dzięki za skany i linki. Na pewno z nich skorzystam. Tym czasem ja pragnę ci i innym użytkownikom polecić książkę niesławnego pana Stukana pod tytułem "Polscy Seryjni Mordercy". Za pewne wielu z was zna ją przynajmniej z postów na jej temat. I teraz taka sprawa. Jeśli podejrzewacie, że jest ona podobna do innej jego książki, "Seryjnych Morderców" to przestańcie. Tym razem mamy do czynienia z naprawdę udaną lekturą. Mamy tam dużo szczegółowych i dopracowanych opisów. Tylko polecać. I jeszcze jedna sprawa. Czy ktoś czytał może jeszcze inną jego książkę "Seryjne Morderczynie. Jeśli tak to niech mi o niej napiszę. Chodzi o to czy jest ona warta uwagi czy nie.

Lola
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-07, 15:17   

Dark Ripper, cała przyjemność po mojej stronie. A wątek do kontynuacji tutaj:
http://mordercy.jun.pl/viewforum.php?f=31
http://mordercy.jun.pl/viewforum.php?f=17

Odpowiedz do tematu