FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Krwawy pierścień Sharon Tate na aukcji
Autor Wiadomość
Cyrano 
Administrator

Zaproszone osoby: 40
Wysłany: 2011-12-14, 23:25   Krwawy pierścień Sharon Tate na aukcji

Kolekcjonerzy biżuterii gwiazd mają możliwość kupienia pamiątki z bardzo smutną historią. Właścicielką wystawionego na aukcję pierścionka była bowiem Sharon Tate, brutalnie zamordowana żona Romana Polańskiego.

Na trwającą w Londynie aukcję pamiątek po gwiazdach GottaHaveRockandRoll trafił pierścionek zaręczynowy, który aktorka Sharon Tate otrzymała w 1967 roku od Romana Polańskiego. Para pobrała się w 1968 roku w Londynie. Podczas ślubu aktorka wyglądała zjawiskowo. Miała na sobie białą, króciutką sukienkę i kwiaty we włosach - całość prezentowała się romantycznie, trochę hipisowsko, dziewczęco.

Podobno Sharon nigdy nie rozstawała się ze swoim pierścionkiem zaręczynowym, uwielbiała go. Miała go również na dłoni w dniu, gdy została zamordowana rzez członków sekty, założonej przez Mansona.

Aktorka została zamordowana rok po swoim ślubie, była wówczas w ciąży. Dom aukcyjny podaje, że Roman Polański usunął z jej palca pierścionek zaręczynowy, gdy identyfikował jej ciało. Dziś pierścionek Sharon jest dosyć zniszczony, brakuje kilku kamieni, mimo to cena wywoławcza jest dość wysoka: 10 tys. dolarów. Pytanie: czy znajdzie się kupiec, który będzie w stanie udźwignąć ciężar tej pamiątki?
Smutne, zdziwione,
Bardzo otworzysz.

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2011-12-15, 00:41   

Ciekawe jak ten pierścionek znalazł się w domu aukcyjnym. Polański oddałby taką pamiątkę na licytację?

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-15, 10:46   

Też mnie to dziwi, ale z drugiej strony pierścionek przypomina o strasznej tragedii. Ja osobiście nie chciałabym go kupić. Sama nie wiem dlaczego. Cyrano jak będziesz wiedział kto go kupił i za ile daj znać.

le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-16, 12:57   

W necie można znaleźć newsy, w których siostra Sharon zaprzecza, że ten pierścionek miała założony na palcu w dniu morderstwa, była w ciąży, i od dawna żadne pierścionki na nią nie pasowały, po drugie wg. niej nie był to oficjalny zaręczynowy pierścionek. Z kolei przedstawiciel domu aukcyjnego zapewnia, że na zdjęciach z miejsca zbrodni widać ten pierścionek na palcu Sharon. Nie wiem, nie sprawdzałam tego. A sam pierścionek Polański oddał znajomemu.
Ja myślę, że w dużej mierze robi się po prostu zadymkę, żeby móc ten pierścionek drożej sprzedać. Taka makabryczna otoczka sprawia, że to nie jest ot taka zwykła błyskotka, przez co dodaje mu wartości.

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-17, 14:00   

No pewnie Lemona mroczna historia nakręca potencjalnych kupców :D

Cyrano 
Administrator

Wysłany: 2012-05-07, 18:17   

Choć siostra Tate twierdzi, że nie jest to "oficjalny pierścionek zaręczynowy", a "nieformalny symbol związku, jaki łączył Polańskiego i Tate" zainteresowanie aukcją było spore. Pierścionek został sprzedany za ponad 17 tys. dolarów (prawie 60 tys. zł). Cena wywoławcza wynosiła 10 tys. dolarów. Nabywca nie ujawnił się.
Smutne, zdziwione,
Bardzo otworzysz.

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-08, 11:43   

Dużej przebitki nie było, ale 17 tys. to i tak całkiem nieźle. Ciekawe w jakim celu pierścionek został nabyty- ma tylko leżeć i ładnie wyglądać w jakiejś prywatnej kolekcji czy też ktoś będzie go nosił?

Cyrano 
Administrator

Wysłany: 2012-05-08, 21:43   

niewiem do kogo trafił, ale super fajny tez nie jest
Smutne, zdziwione,
Bardzo otworzysz.

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-09, 13:13   

Wszystko jest kwestią gustu, ale jak dla mnie lepiej by się prezentował w gablotce niż na palcu. Poza tym ja nie chciała bym go nosić, nie jestem przesądna, ale losu kusić też nie lubię ;)

Lola
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-11, 19:47   

Pierścień został sprzedany nie za 17 lecz 21 tysięcy dolarów. W 1967 roku, czyli dwa lata przed morderstwem Sharon Tate, a rok przed ślubem Polański ofiarował go Sharon, ale nie był to pierścionek zaręczynowy (ten otrzymała później). Bodajże około roku przed śmiercią Sharon sama oddała swój prezent wspólnemu znajomemu i przestała być w jego posiadaniu. Ten, jako jego właściciel, oddał go na aukcję dla czystego zysku, ponieważ miał do spłacenia osobiste długi. Nabywca zechciał pozostać anonimowy.

BALKAN Polański rzeczywiście nigdy by nie oddał dobrowolnie takiej pamiątki na sprzedaż, w dodatku żerując na legendzie morderstwa swojej żony i dziecka, podsycając sensacje wokół sprzedaży nieprawdziwymi informacjami. Sam stał się wówczas największą żyjącą ofiarą tamtego wydarzenia i zupełnie nieobiektywnie irytują mnie komentarze wielu ludzi, że "ten mały żydek sprzedałby wszystko" ;-)

Odpowiedz do tematu