FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Józef Cyppek
Autor Wiadomość
BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2011-12-18, 00:29   

W sprawie Cypka praktycznie nic nie jest jasne, kiedy ktoś chce się czegoś dowiedzieć trafia na ścianę, nic, zero informacji. Nie dziwi was to? Z tej kobiety nic nie dało rady wyciągnąć, nie i koniec. To nie była jakaś dziwaczka, normalna starsza pani.
Ale ja jestem uparty i nie poddam się tak łatwo :-D
Aha, on raczej nie był ss-manem, ss-mani mieli wytatuowaną grupę krwi a nie hakenkreuz

le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-18, 14:39   

Może ta kobieta tak naprawdę nie wiele wiedziała.. albo czuła się samotna i chciała, żebyś sobie z nią trochę dłużej pogawędził, o jej zdrowiu, życiu, a nie, że dowiedziałbyś się od niej wiele ciekawych informacji o Cypku, po czym polazł w cholerę ;)
Powtórzę pytanie: w archiwum sądowym sprawdzałeś?

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2011-12-18, 17:41   

W archiwum nie sprawdzałem ale jak będzie taka możliwość to sprawdzę.

Bolin 
Junior Admin

Potwierdzenie wizualne: 213
Wysłany: 2013-05-11, 13:56   

Wreszcie więcej szczegółów! ;-)

http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Cyppek
http://metromsn.gazeta.pl...jcy__ktory.html

Wyemitowano również odcinek Archiwum zbrodni - Rzeźnik z Niebuszewa

M 

Wysłany: 2013-05-14, 19:07   Rzeźnik z Niebuszowa

Hejka

Widziałem ten program w tvp info jest nawet na naszym forum o tym założony temat.

http://mordercy.jun.pl/vi...rchiwum+zbrodni

a tutaj link o tej sprawie miłego oglądania.

http://www.youtube.com/watch?v=6MeWlBjMIws

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2013-06-01, 15:31   

Historia cypka jest prawdziwa (niestety). Nie zgadzają mi się tylko pewne fakty. Ja też byłem w tej kamienicy i rozmawiałem z tymi ludzmi. Głupoty opowiadają (sami byście to stwierdzili gdybyście posłuchali) np. o zapadni. Żadnej zapadni tam nie było, to jest po prostu technicznie niemożliwe. Na bazarze (teraz tam jest dworzec PKS w szczecinie bywał i to dosyć często) Nie miał swojego stałego stoiska ale wiem że sprzedawał tam głównie mięso.

Oficer 

Potwierdzenie wizualne: 17
Wysłany: 2013-06-16, 12:28   

Nieprawdopodobne, ale mimo, że mieszkam niedaleko Szczecina, to historia Rzeźnika z Niebuszewa jakoś mi umknęła przez tyle lat...Z jakiegoś powodu jest chyba "mniej popularny" od innych zwyrodnialców. Ciekawa historia,trzeba się tam pojawic! 8-)
Na cóż łzy lać daremnie?

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2013-06-17, 15:52   

Polecam:-D Mam nadzieję że zdasz pózniej relację.

Oficer 

Potwierdzenie wizualne: 17
Wysłany: 2013-06-21, 22:04   

Tamtejsi mieszkańcy zapewne mają już dosyc opowiadania roznego rodzaju rewelacji o Rzezniku wszystkim ciekawskim....
Na cóż łzy lać daremnie?

69
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-24, 11:58   

Herr Josef Cyppek - kolejny po Karlu Denke i Fritzu Hartmannie Niemiec (nawet jeśli w połowie Polak), który przerabiał ciało ludzkie na mięso? To chyba jakaś specjalność naszych sąsiadów zza Odry - jeśli chodzi o ichniejszych morderców ;)
Intrygująca historia. Taki "boogeyman". Tajemniczości dodaje nie tylko fakt krótkiego procesu, legend które narosły ale i braku... zdjęcia mordercy. Nie było go w aktach sprawy, spoczywających w archiwum? Fotografie ofiary i miejsca zbrodni się zachowały.

Mateusz Matt 

Wysłany: 2014-09-15, 12:56   

Oficer napisał/a:
Tamtejsi mieszkańcy zapewne mają już dosyc opowiadania roznego rodzaju rewelacji o Rzezniku wszystkim ciekawskim....

Byłem tam kilka miesięcy temu. Najpierw przy wejściu do bramy natrafiłem na starszą panią, która szła do kogoś w odwiedziny. Ta mi powiedziała, że sprawę zna ale nie wiele o niej wie. Potem na podwórku spytałem starszego pana o to które okno należało do jego mieszkania. Ten chętnie je mi wskazał. Ogólnie rzecz biorąc nie ma tam nic ciekawego, cała ta sprawa to przerost formy nad treścią. Czemu taki szybki wyrok? Wydaje mi się, że to proste. Mieli sprawcę jednego morderstwa, plotki chodziły o większej liczbie morderstw a nikomu nie chciało się przy nich robić, a że to, co mieli na Cyppka wystarczyło by dać mui kaesa, to mu go dali, wyrok wykonali tak szybko jak się dało, by ukręcić łeb innym sprawom. Resztę zostawiono szerzycielom plotek.

Tak przy okazji witam użytkowników forum, w szczególności mieszkających w Szczecinie.

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2014-09-15, 22:47   

Z tego co wiem, to chyba własnie tak było. Piszę chyba, bo nie jestem pewien. Le-mona zaproponowała kiedyś udanie się do archiwum sądowego. Dobra pójdę tam i napiszę czego się dowiedziałem.

Mateusz Matt 

Wysłany: 2014-09-15, 23:38   

W sumie jak Ci się nie chce to ja mogę iść :) lubię szukać u źródeł więc nie odbieraj mi tej przyjemności :)

Odpowiedz do tematu