FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Alfredo Prieto
Autor Wiadomość
sava
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-29, 18:01   Alfredo Prieto

Witam,
Chciałabym poruszyć tutaj sprawę Pana Alfreda Priety ( chyba nazwisko się odmienia), salwadorczyka który, na przełomie lat 80-90 w Stanach zamordował 9 osób. Nie byłoby przesadą nazwanie go jednym z najgłupszych seryjnych morderców zważając na jego iloraz inteligencji wynoszący ok 70 punktów, można by jednak równie dobrze nazwać tak panów policjantów którzy w żadne sposób nie potrafili powiązać ze sobą popełnionych przez niego morderstw przez ponad dwadzieścia lat.
Zainteresowanych odsyłam do artykułu w Śledztwie: Bezlitosne dziecko wojny, nr 09 tego roku
W sumie to nie wiem czy przypadkiem nie powinnam tego podciągnąć pod prawo ale co mi tam: Czy widzieliście, że w Stanie Wirginia obowiązuje prawo zakazujące orzekania kary śmierci wobec osób, których iloraz inteligencji jest niższy od IQ 70 ?
I teraz ciekawa sprawa bo naszemu bohaterowi wyszło a to raz 66 innym razem 73. I teraz pytanie - zabić go czy nie zabić?
Mi osobiście nabiło to ćwieka i zastanawiam się co wy na to.
Pierwszy raz więc wyślijcie uśmiechy wsparcia, buziaki

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2014-12-30, 12:41   

Cześć, czy to o tego Pana chodzi http://www.washingtonpost...0092005618.html? Jesteś pewna Sava, że zadałaś właściwe pytanie? Trochę mało informacji jest o tym człowieku :-D
W takich sprawach wiele zależy od psychologów i psychiatrów, jeżeli stwierdzą, że jest poczytalny i może odpowiadać za swoje czyny, będzie odpowiadał jak każdy inny poczytalny. Są pewne ramy którymi wymiar sprawiedliwości się kieruje i w których musi się "zmieścić" wydając wyrok :-D

sava
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-30, 23:50   

Ano właśnie i tutaj pojawia się moje pytanie - dlaczego wymiar kary opiera się własnie na tych 70 punktach intleigencji a nie np. 90, skoro średnia to ok 110.
Sprawa seryjnego mordercy na pewno jest ciekawa zważając, zważając choćby na brak wystepującego schematu zbrodni, ale ja jestem bardziej zainteresowana kwestią skazania go na śmierć, a właściwie to co o tym zadecydowało

Odpowiedz do tematu