FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pacjentowi wycięli zdrową nerkę. Bareja to przewidział
Autor Wiadomość
M 

Wysłany: 2015-05-15, 11:27   Pacjentowi wycięli zdrową nerkę. Bareja to przewidział

Nie wiem czy ostatnio ,czytaliście albo słyszeliście o tej sprawie jak lekarze przez pomyłkę wycieli zdrowa nerkę pacjentowi .O tym już wspomniał Stanisław Bareja w filmie Brunet wieczorowa porą.

Tutaj jest link do tego artykułu klik :arrow: Tutaj

A tutaj jest fragment filmu klik :arrow: tutaj

pix 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2015-05-16, 15:38   

To, co dzieje się w naszych placówkach medycznych i to, jak traktowani są pacjenci jest szokujące. Lekarz dopuścił się przestępstwa, nieważne, że działał nieumyślnie. Ciekawa jestem, jakie poniesie z tego tytułu konsekwencje.

Jak w ogóle mogło dojść do takiego zaniedbania?

M 

Wysłany: 2015-05-16, 18:56   

Ale wiecie co widzieliście ten fragment filmu :?: Ciekawe było to, bo zastanawiałem się nad tym ze gdzieś już o tym słyszałem. :roll: Zastanawiam się czy jak Bareja o tym wspomniał w tym filmie to może w tamtych latach była podobna pomyłka. :idea:

,,Czyli powinni wyleczyć jemu tą chorą bo zdrowej już nie było”. :mrgreen:

Ja podejrzewam że wiele zgonów albo tzw. morderstw popełnianych jest w czasie operacji i to nie wychodzi na jaw.

pix 

Wysłany: 2015-05-17, 18:19   

Myślę, że takich pomyłek było w przeszłości niestety sporo. W dzisiejszych czasach do podobnych zdarzeń nie powinno dochodzić w ogóle lub powinny być to zdarzenia sporadyczne. Tymczasem są to zdarzenia notoryczne.

Operacja się udała, pacjent zmarł.

M 

Wysłany: 2015-05-17, 18:26   Tak jak u Bareji

No niestety ja w swoim życiu te przysłowie usłyszałem dosłownie od lekarza :cry:
Ale to długa historia i osobista.

Lekarze najpierw wycięli pacjentowi zdrową nerkę, dziś spróbują uratować tę z nowotworem (tak jak w tym filmie :mrgreen: )

Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, którzy w zeszłym tygodniu przypadkowo wycięli pacjentowi zdrową nerkę, dziś będą próbowali ocalić organ zaatakowany przez nowotwór. Pacjenta czeka skomplikowany zabieg.

Dwa tygodnie temu 57-latek trafił do wrocławskiego szpitala z rozpoznanym guzem lewej nerki. Konsylium lekarskie uznało, że najlepszym rozwiązaniem będzie usunięcie chorego narządu. Zaplanowano operację, która odbyła się w poprzedni wtorek.

Podczas tego zabiegu doświadczony chirurg z 30-letnim stażem pracy zamiast zamiast chorej wyciął zdrową nerkę. Szpital natychmiast przyznał się do błędu. Lekarz został zawieszony w czynnościach służbowych, sprawę bada prokuratura.

Guz jest dość duży i operacje będzie trudna
W poniedziałek pacjent zostanie poddany kolejnej operacji, która będzie polegała na wycięciu części chorej nerki. Guz jest dość duży, 10-centymetrowy, więc zabieg będzie skomplikowany. Według zapewnień szpitala mają go przeprowadzić najlepsi lekarze i w związku z tym jest nadzieja, że ten zabieg przyniesie zamierzony skutek.

Jeszcze w poniedziałek szpital ma też poinformować o wynikach prac wewnętrznej szpitalnej komisji, która od kilku dni próbuje wyjaśnić okoliczności operacji, podczas której doszło do fatalnej pomyłki.

pix 

Wysłany: 2015-05-18, 18:34   

Pacjent jest już po operacji usunięcia części zainfekowanej nowotworem nerki. Według planu do jutra organ powinien podjąć samodzielną pracę. Jeżeli tak się nie stanie, ostatnią deską ratunku dla 57-latka pozostanie przeszczep.

Co z lekarzem, który dopuścił się błędu? Póki co cisza w tej sprawie.

M 

Wysłany: 2015-05-18, 18:46   Tekst z filmu Brunet wieczorową porą !!!!

Wiecie co mnie zastanawia że jak jest jakiś reportaż na jakiś temat i kojarzy się to z Bareją to dają fragment z filmu Barei a tutaj w tym przypadku nic. :-?

Scena 8

FACET Z CENTRALI
Przeczytał kartę chorobową, no i zdrową nerkę mu, rozumiesz, wyciął. Zresztą pomyłkowo, jak się okazuje.

DRUGI FACET Z CENTRALI
Jak tak można?

FACET Z CENTRALI
Aaa, nie, nie, to nie lekarza wina. Lekarz wiedział, że, że lewą, tylko pielęgniarka, zamiast chorego na brzuchu, to na plecach ułożyła. No i lewa zrobiła się prawa, a prawa - lewa.

DRUGI FACET Z CENTRALI
No i co?

FACET Z CENTRALI
No i co? I musieli mu potem wyleczyć tę chorą, bo zdrowej już nie było.

Link do tekstu :arrow: Tutaj

pix 

Wysłany: 2015-05-19, 18:56   

M, w tej konkretnej sytuacji byłoby to raczej nie na miejscu. Z tego co czytam, zoperowany narząd podjął pracę. Za wcześnie jednak mówić o "sukcesie".

I jeszcze to:

Złamano procedury, popełniono ewidentny błąd - wynika z wewnętrznej kontroli szpitala, w którym pacjentowi wycięto zdrową nerkę. Na czym miałby on polegać? Lekarz, który wyciął 57-letniemu pacjentowi zdrową nerkę, przed operacją nie zapoznał się z wynikami badań. Władze szpitala zapowiadają, że w ciągu najbliższego czasu podejmą decyzję co do dalszych losów medyka... czytaj dalej...

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-21, 11:39   

Niewiele już jest mnie w stanie zaskoczyć w tym kraju za równo jeśli chodzi o lekarzy jak i i inne służby "użyteczności" publicznej. Przykład z życia- wchodzę do lekarza na zdjęcie gipsu ze stopy(złamany palec). Lekarz obejrzał prześwietlenie, a następnie kazał pokazać rączkę i stwierdził, że bardzo ładnie się zrosła... :roll: więc co tu się dziwić, że pomylili nerki skoro dłoni od stopy nie są w stanie rozróżnić.

pix 

Wysłany: 2015-05-25, 16:31   

Jak donosi dziennikarz RMF FM, lekarz, który przez pomyłkę usunął pacjentowi zdrową nerkę, może uniknąć zwolnienia z pracy.

Lekarza nie przesłuchała prokuratura, nie wpłynął także do sądu wniosek o zwolnienie go z tajemnicy lekarskiej. Zdaniem Bartłomieja Paulusa z RMF FM na medyka najprawdopodobniej zostanie nałożona kara finansowa... czytaj dalej...

Odpowiedz do tematu