FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Daniel - zagłodzone dziecko polskich emigrantów w UK
Autor Wiadomość
pix 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2013-06-09, 10:10   

Ponoć była jakaś tam interwencja medyczna, ale skończyło się na przepisaniu chłopcu odżywek (których opiekunowie oczywiście nigdy mu nie podali). Sińcami i dziwnym zachowaniem malca (podkradanie jedzenia koleżankom i kolegom z przedszkola, wyjadanie resztek ze śmietnika) nikt się nie zainteresował. No bo po co.

Ta sprawa przypomina mi morderstwo innego 4-latka. Nie wiem, czy pamiętacie głośną sprawę Oskara z Piotrkowa Trybunalskiego dosłownie zakatowanego w 2006 roku przez wyrodną matkę i ojczyma. Oskar podobnie jak Daniel w wieku 4 lat ważył nieco ponad 10 kg, przez ok. rok chodził ze złamaną rączką, miał powybijane zęby, mnóstwo ran ciętych i poparzeń na całym ciele oraz głęboką ranę (aż do kości) na podbródku (tak jakby wyciętą nożem). A zmarł w wyniku urazu brzucha (został tak mocno uderzony, że oderwało mu nerki), wstrząsu pourazowego oraz ogólnego wycieńczenia organizmu. Zabójcy chłopca dostali po 25 lat więzienia.

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-10, 11:40   

Czytałam ostatnio zeznania nauczycielek i nie umie zrozumieć dlaczego nie zareagowały! Chłopiec próbował jeść ziarna fasoli i innych roślin, które wygrzebywał z ziemi w doniczce. Jedna z nauczycielek stwierdziła, że na początku zwracały mu uwagę żeby nie jadł resztek ze śmietnika, ale później doszły do wniosku, że w jego sytuacji nie ma sensu. Ręce opadają.

pix 

Wysłany: 2013-07-08, 21:15   

Ciekawe, czemu np. nauczycielki nie próbowały podpytać chłopca, dlaczego w taki sposób się zachowuje... Wystarczy odpowiednie podejście i dziecko powie przecież wszystko. To jest ta cholerna obojętność. Nie moje dziecko, więc co się będę martwić lub nie daj Boże wtrącać.

Zeznania wszystkich tych świadków, którzy widzieli jak dziecko wygląda i którzy widzieli jak dziecko się zachowuje są po prostu żałosne.

Zauważyłam też pewną zależność, jeżeli chodzi o dzieciobójczynie. Mianowicie duża grupa z nich to kobiety wychowujące dziecko z poprzedniego związku z nowym partnerem. Na dziecku takim bardzo często matka wyładowuje całą złość - myśli, że krzywdząc dziecko, zemści się na byłym partnerze. Nie dzieje się tak jednak, dopóki nie pozna swojej "nowej, drugiej połówki". Najczęściej to ta druga osoba jest czynnikiem powodującym, że matka zaczyna krzywdzić własne dziecko.

Działa to też w nieco inną stronę. Przeważnie jest tak, że matka/ojciec nie pozwoli skrzywdzić swojego dziecka. Gdy rozstaje się z partnerem i poznaje kogoś nowego, czasem ta "nowa osoba" zabija dziecko z zazdrości.

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-25, 17:14   

Zgadzam sie. Wszyscy widzieli ale nikt nic nie zrobil. Zastanwiam sie jak by to wygladalo w szkole u mojego syna np. Masz racje pix motywy dzieciobojczyn zazwyczaj dotycza mezczyzn.

Keczuk 

Wysłany: 2013-07-29, 09:54   

Czasem zabijają też dzieci swoich nowych partnerów żeby nie mieć "konkurencji"...

pix 

Wysłany: 2013-08-03, 09:50   

Dokładnie. To się mieści w typie dzieciobójcy, o którym pisałam w poprzednim poście.

Stworzyłam taką "nieoficjalną", własną klasyfikację dzieciobójczyń :)

1. Kobieta chora psychicznie

Rodzaj zabójstwa: zaplanowane lub niezaplanowane
Do zgonu dziecka dochodzi: szybko lub wolno

Do zabicia dziecka wystarczy matce jeden określony bodziec. Nad dzieckiem matka może się też przez dłuższy czas znęcać (fizycznie, psychicznie), co w rezultacie prowadzi do jego śmierci.

Przykład: Theresa Riggi (Szkocja)

2. Kobieta "pozostawiona sama sobie"

Rodzaj zabójstwa: zaplanowane
Do zgonu dziecka dochodzi: szybko

Matka przeważnie zdana sama na siebie, w trudnej sytuacji finansowej, bez wsparcia rodziny czy partnera lub bojąca się reakcji partnera na wiadomość o (bardzo często kolejnej już) ciąży. Zabijane są (najczęściej) noworodki.

Przykład: Lucyna D. (Lubawa, Polska)

3. Kobieta z dzieckiem z poprzedniego związku

Rodzaj zabójstwa: zaplanowane

Matka zabija dziecko, które stanowi przeszkodę w ułożeniu sobie życia z nowym partnerem (który najczęściej dziecka nie akceptuje).

Przykład: Susan Smith (USA)

4. Kobieta z dzieckiem z poprzedniego związku z nowym partnerem

Rodzaj zabójstwa: niezaplanowane
Do zgonu dziecka dochodzi: wolno

Nowy partner jest czynnikiem powodującym, że matka zaczyna krzywdzić własne dziecko i na to samo pozwala mężczyźnie. Mści się w ten sposób na biologicznym ojcu dziecka. Dziecko nie umiera natychmiast. Śmierć następuje w wyniku długotrwałego znęcania się psychicznego i fizycznego. Partner jest współwinny śmierci dziecka.

Przykład: Magdalena Łuczak, Mariusz Krężołek (Wielka Brytania)

5. Zabójstwo z zazdrości/z zemsty na partnerze

Rodzaj zabójstwa: zaplanowane lub niezaplanowane

Zabójcą jest biologiczny rodzic, albo macocha/ojczym. Dziecko jest zabijane z zazdrości lub z zemsty na partnerze/partnerce. Zbrodnia niekoniecznie musi być zaplanowana. Czasem zabójca działa pod wpływem impulsu.

Przykład: Katarzyna Waśniewska (Sosnowiec, Polska)

Wracając jeszcze do sprawy Daniela, nie wiem, czy już słyszeliście, że Łuczak i Krężołka skazano na dożywocie.

Keczuk 

Wysłany: 2013-08-05, 18:58   

Ciekawa wydaje się też sprawa morderstw dzieci w Czerniejowie, które mogłoby pasować do punktu 2 powyższej klasyfikacji dzieciobójczyń http://m.onet.pl/wiadomos...policyjna,fsh4g

pix 

Wysłany: 2013-08-09, 17:54   

Racja. Swego czasu o tej okropnej zbrodni było bardzo głośno.

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-15, 15:31   

http://wiadomosci.onet.pl...ie-media/x38q6e Mm nadzieję że nie wytrzymała wyrzutów sumienia ale przypuszczam że jako dzieciobójczyni mgła zostać zwyczajnie zaszczuta.

pix 

Wysłany: 2015-07-25, 21:02   

Popełniła samobójstwo 14 lipca, czyli dzień przed urodzinami Daniela. Chłopiec 15 lipca skończyłby osiem lat.

Śmieszne jest dla mnie to, że próbowała usprawiedliwić swoje zachowanie względem syna tym, że Krężołek znęcał się nad nią.

Wątpię, by męczyły ją wyrzuty sumienia. Jedyne, czego żałowała to to, że już sobie w życiu nie poużywa. Jak wiadomo prowadziła kolorowy tryb życia (alkohol, narkotyki etc.). Po prostu załamała ją perspektywa spędzenia 30 lat za kratkami.

W tym miejscu dostępny jest raport ws. śmierci Daniela. Dokument liczy 90 stron. W pełni polska wersja językowa, format PDF.

Odpowiedz do tematu