FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Schizofrenia
Autor Wiadomość
Lihloo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-26, 18:44   

69 napisał/a:
Być może tak... Coś sobie właśnie przypomniałem, podszedłem do półki i mam tu przed sobą "Czarny leksykon" (autor: Joanna Białecka, Wydawnictwo Epoka, Warszawa 1987) - w rozdziale dotyczącym Alberta Fisha jest informacja, że dwukrotnie był na obserwacji psychiatrycznej. Po raz pierwszy w 1930. W opinii specjalistów "niekiedy wykazuje oznaki zaburzeń psychicznych. Podczas drugiego pobytu stwierdzono u mordercy sadyzm ale badań nie kontynuowano. Dopuszczono się tym samym rażących błędów. Czy na krześle elektrycznym więzienia Sing-Sing usiadł więc człowiek chory psychicznie?

"Czarny leksykon" polecam. Sporo informacji o takich zabójcach jak John Christie, Martin Dumollard, Earle Nelson czy tajemnicze postaci Księżycowego Mordercy i Człowieka-siekiery z Nowego Orleanu.

W tej sytuacji będzie to offtop coprawda, ale nie mogłam się powstrzymać. Namówiłeś mnie. Już szukam tej książki żeby zamówić :-)

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2013-10-30, 23:47   

Dla zainteresowanych tematem http://schizofrenia.evot.....php?f=7&t=6320

Kontrafos 

Potwierdzenie wizualne: 123456
Wysłany: 2015-12-01, 10:23   

Z taką przypadłością człowiek samemu nigdy sobie nie poradzi, zawsze potrzebna jest pomoc specjalisty , jakaś terapia, pobyt w szpitalu psychiatrcznym, samemu nigdy człowiek sobie nie poradzi.

Astrid
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-01, 11:10   

Nawet nie tyle ze może sobie nie poradzić co sam stwarza bezpośrednie zagrożenie dla otoczenia, choć pewnie zależy to od stopnia nasilenia choroby i indywiduum. Psychotropy najprawdopoodobniej do końca życia, żeby zagłuszyć głosy i halucynacje, aby zachował w miare możliwości spokój umysłu, najlepiej do tego pomoc psychoterapeuty by taki człowiek potrafił odnaleźć się i funkcjonować w społeczeństwie.

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-02, 12:10   

Astrid, schizofrenicy bardzo rzadko bywają niebezpieczni. Najtrudniejszy jest brak akceptacji społecznej i informacji o chorobie, z którą, jeśli jest kontrolowana, można normalnie funkcjonować.

Anna Wielka 

Potwierdzenie wizualne: 123456
Wysłany: 2018-12-25, 22:47   

Lihloo napisał/a:
de Sade napisał/a:
Jestem pod stala kontrola psychiatrow i do ich obowiazku nalezy by faszerowali mnie chemia, organizm z czasem sie przyzwyczil i choroba tylko sie nasila. Egzystencje zycia mozna porownac z sepem.

Niestety stała kontrola lekarska jest raczej niezbędna w tej sytuacji. Co do chemii- cóż, leki psychotropowe należą do jednych z najsilniejszych i nierzadko powodują skutki uboczne, odwiedzałam znajomą w trakcie leczenia więc poniekąd trochę zdaję sobie sprawę w jakiej możesz być sytuacji. Może coś się zmieniło przez ostatnie 10 lat w tej kwestii, nie wiem bo nie jestem na bieżąco, poza tym nie jestem ekspertem i niewiele mogę powiedzieć więcej. Może warto udać się dodatkowo do innego specjalisty po poradę?

Schizofrenia pozostale nadal bardzo wstydliwym tematem w naszym społeczeństwie. Większość z nas boi się tej choroby. Schizofrenik stopniowo wycofuje się z życia, zaczyna być nieufny wobec innych, zamknięty w sobie i podejrzliwy. Unika wręcz kontaktów z innymi osobami, co ostatecznie doprowadza do tego, że chory przestaje wychodzić z domu. Częstym zjawiskiem jest obojętność schizofrenika wobec ważnych spraw, wypowiadanie nieadekwatnych do sytuacji słów. Leczenie schizofrenii trwa najczęściej do końca życia.

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2018-12-26, 14:05   

Dokładnie Anna, idealnie to określiłas (w telegraficznym skrócie początki tej przerażającej choroby) Mam tylko nadzieję że nie na podstawie własnych doświadczeń.. Niepokojący jest Twój wpis, a to dlatego że o takich rzeczach wie bardzo wąska grupa osób.
Anno bardzo chętnie podyskutowałbym z Toba na ten temat. Tak przy okazji Wesołych Świąt :-P

Odpowiedz do tematu