FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Scjentologia
Autor Wiadomość
Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-13, 21:06   

Kiedy człowiek w pełni zdaje sobie sprawę z własnej śmiertelności zazwyczaj albo odlicza już czas, albo miał bliskie spotkanie ze śmiercią. Ja również bardzo chciałabym wierzyć, że coś tam jest. :->
Współczesność z całą pewnością sprzyja może nie tyle chorobom psychicznym co problemom psychologicznym. Niestety według mnie duży wpływ na to ma chociażby moda na bezstresowe wychowanie. Nie twierdzę oczywiście, że dzieci należy tłuc itd ale usuwając sprzed jego nóg każdą przeszkodę sprawiamy iż staje się ono bezradne w obliczu życiowych problemów. Wyrasta zatem pokolenie ludzi słabych i rozciapcianych(wybaczcie, ale to słowo pasowało mi najbardziej), które z niczym sobie nie radzi, popada w depresje, paranoje, poddaje się agresji i szuka winnych wszędzie tylko nie w sobie.
Takie właśnie słabości, poszukiwanie sensu, poczucie bezradności i podatność na manipulacje wykorzystują sekty. Scjentologia została zalegalizowana tylko dlatego, że jej władze tak długo dręczyły odpowiednie władze USA, że te wreszcie uległy. Zgadzam się iż jest to absurd.

Odpowiedz do tematu