FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BREXIT , czyli Wielka Brytania odchodzi z Unii Europejskiej.
Autor Wiadomość
Wolwer 
Stary ruchacz

Potwierdzenie wizualne: 1
  Wysłany: 2016-06-24, 16:45   BREXIT , czyli Wielka Brytania odchodzi z Unii Europejskiej.

Najważniejsza informacja dzisiejszego dnia , czyli Wielka Brytania odchodzi z Unii Europejskiej.

Co o tym sądzicie ?

Wszystko wskazuje na to, że to początek lawiny , czyli pozostaje tylko czekać na "efekt domina".
Ostatnio zmieniony przez krakers 2016-06-24, 17:24, w całości zmieniany 1 raz  

Astrid
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-24, 19:53   

Brawo! Niech eurokolchoz sie rozwala dalej. Wyszli dlatego, bo Unia narzucała im bardzo niekorzystne regulacje, z których byli niezadowoleni, gospodrka im trochę siadła przez to. Kolejne referendum może zrobić Francja, w końcu najpopularniejsze imie tam od jakiegoś czasu to Mahomet. Realnie to to wychodzenie z Unii Wielkiej Brytani będzie trwało z 2 lata, a nie tak na gwałt po jednym dniu, bo tego się nie da zrobić. Byłam przekonana, że zostaną, a jednak się zdziwiłam, różnice były bardzo niewielkie, chyba 2%, jak widać jednak jest tam dużo eurosceptyków. Pytanie co z Irlandią i Szkocją, odłączą się? Bo one chcą do Unii

http://tvn24bis.pl/ze-swi...xit,655697.html

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-25, 12:32   

Tutaj nie poszło o żadne niekorzystne regulacje, ani też eurosceptycyzm sam w sobie. Nie poszło o to co najważniejsze czyli Brukselę wymyślającą niestworzone rzeczy nie dla Wielkiej Brytanii, a dla całej Unii. Bardzo duża część osób głosujących za Brexitem nie ma bladego pojęcia czym jest Unia Europejska i co faktycznie wiąże się z obecnością w niej. Idąc dalej większość nie zdaje sobie sprawy, że wyjście z Unii nie zmieni praktycznie nic, bo trzeba będzie się dogadać, regulacje jakie były takie będą, a konsekwencje owego genialnego kroku odczują niestety we własnych portfelach. To w żadnej mierze nie była decyzja podjęta z rozsądkiem ani tym bardziej po zapoznaniu się z jakimikolwiek faktami. To była decyzja podjęta w emocjach, przeciwko złym emigrantom z europy wschodniej, którzy zabierają miejsca pracy, żyją tylko z benefitów, nie integrują się, nie uczą języka, polują na łabędzie i zżerają je na surowo. Przez referendum rozmawiałam z wieloma osobami w Szkocji, z osobami, które zgłębiły temat i głęboko zastanawiały się jak zagłosować, bo choć nie wątpiły, że zmiany muszą przyjść to doskonale zdawali sobie sprawę z korzyści jakie płyną z Unii.
Mam nadzieję, że Szkocja pięknie podziękuje Anglii w nowym referendum w sprawie niepodległości i rzuci im w twarzy hasłem, które królowało w poprzedniej kampanii - "better together". :roll:
Taka ciekawostka- większość Szkotów, którzy zagłosowali za Brexitem zrobiło to licząc właśnie na nowe referendum niepodległościowe. ;-)

Astrid
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-26, 10:43   

Mogłabym na ten temat napisać obszerny referat, ale uznałam, że starczy już mojego udzielania się o polityce tutaj, ja będę podawać argumenty a ktoś kontrargumenty i tak w kółko, a to chyba nie ma sensu. Każdy zwolennik Unii zapomina tylko, że istnieje także zależność "co widać, a czego nie widać". I tak dalej. Ale nie o tym chciałam. Zastanawia mnie co innego - jakie skutki będą tego, jeśli Wielka Brytania się rozleci, i czy się rozleci... ?

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-26, 12:20   

To nie jest kwestia polityki Astrid, ani też poglądów. Gdyby Brytyjczycy zdecydowali, że chcą wyjść z Unii, bo nie podoba im się to czy tamto(konkretnie) to nie byłoby problemu, ale oni zagłosowali przeciwko czemuś zupełnie innemu. Niestety Polacy mieszkający w Anglii czy Walii odczuli to już na swojej skórze, a i Szkocja się przed tym nie ustrzegła choć u nas nastroje są raczej spokojne. Podsumowując Brexit poskutkował tylko wzmożoną nienawiścią, rasizmem i eskalacją napięcia. W dodatku skierowaną w stronę najmniej winną. Nie mam nic do Eurosceptycyzmu, bo po części zgadzam się z zarzutami przeciwko Unii, co nie oznacza, że nie widzę korzyści z niej płynących, które wbrew pozorom każdy odczuł na własnej skórze choć nie zawsze zdaje sobie z tego sprawę.
Co jeśli Wielka Brytania się rozleci? Szkoci jednym, radosnym głosem zakrzykną Hurra! ;) A na poważnie-Irlandia północna nie ma jakiegoś większego znaczenia i prócz straty wizerunkowej Zjednoczone Królestwo nic na tym nie straci. Jednakże Szkocja to już inna para kaloszy, bo Szkocja ma wodę i gaz.

Astrid
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-26, 12:26   

Z tym że Unia w obecnej formie takiej jak jest nie może być to chyba zgadzamy się obie. Tak być nie może. Na tym polega demokracja, zrobili referendum, frekwencja była chyba blisko 80% - i przegłosowano. Pewnie większość kierowała się rzeczywiście emocjami, a mniejsza część orientuje się politycznie i jedni mają bardziej prawicowe poglądy inni bardziej lewicowe, pewnie jeszcze jakiś mniejszy odsetek to centrum które kompletnie nie wie czy jest za czy przeciw. Na ta emocjonalność wskazuje to co wpisali w google i masz z tym rację. Wychodzą z Unii i jedno z najpopularniejszych pytań: a co to Unia? :) Dobre. Wychodzą i nie wiedzą z czego, nie wiedzą co tam jest, kto tam jest. Rozwaliło mnie to totalnie.
Jeśli rozwalenie się Wielkiej Brytanii nie ma większego znaczenia to dobrze.

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-26, 12:35   

Pewnie, że się zgadzam, że tak być nie może i mam nadzieję, że wynik brytyjskiego referendum coś zmieni. Mimo to Unia jako idea jest dobrą drogą i należy nią podążać, gdyby tylko nie ta banda... wiadomo kogo ;-)
Niestety proces, który się rozpoczął nie jest niczym dobrym, bo to tylko odwracanie uwagi od głównego problemu. Podobnie będzie kiedy Wielka Brytania się rozpadnie- wbrew pozorom będzie to mały kamyczek, który może spowodować lawinę.

Odpowiedz do tematu