FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ted Bundy
Autor Wiadomość
smk
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-20, 15:16   Ted Bundy

Nie będę pisać biografii bo większości jest znana więc wklejam tylko link http://killer.radom.net/~...y&dane=BundyTed
A teraz jako ciekawostka http://foia.fbi.gov/foiaindex/bundy.htm jakby ktoś chciał sobie jego akta FBI poczytać :)

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2011-11-19, 11:57   

Nie no:), smk taki klasyk jak Bundy zasługuje na coś więcej niż dwa linki:). Na stronie crime scene photos zobaczycie kilka czy kilkanaście (już nie pamiętam) zdjęć z "akcji Bundyego" między innymi zdjęcia zębów Bundyego na pośladku (skubaniec wiedział, że to będzie gwózdz do trumny i nie chciał otworzyć szczęk do pobrania odcisku, musieli mu je otwierać siłą) poza tym są tam zdjęcia innych ofiar ataków Bundyego, głównie z chi omega, odgryziony sutek itp.

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-20, 12:46   

http://www.mordercy.yoyo.pl/html/bundy.html Bardzo proszę galeria do Bundyego.

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2011-11-20, 23:19   

No już lepiej:)
A to cytaty Bundyego- " o jedną osobę mniej na ziemi, jakież to ma znaczenie"
" jestem psychologiem i to daje mi ostrość spojrzenia"
" po przeprowadzeniu licznych testów i zakrojonych na szeroką skalę badań, stwierdzili, że jestem normalny i są w kropce. I ja i oni wiemy, że tak naprawdę nikt nie jest normalny"
" nie czuję się winny, wspólczuję ludziom, którzy czują się winni"
" sądziłem, że będzie jeszcze czas na śpiew i taniec, nic z tego nie wyszło"
"chcę zapanować nad życiem i śmiercią"
" zdaję sobie sprawę, że już nigdy nie będę funkcjonował w społeczeństwie. Nie chcę uciekać, ale gdybym miał szansę zrobiłbym to. Chcę by pan wykazał się swoimi umiejętnościami i nigdy nie stworzył mi tej szansy"

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-21, 11:20   

Bundy jest chyba najbardziej aroganckim sm. Jego osoba zarówno przeraża jak i fascynuje.

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2011-11-21, 16:14   

Tak, arogancki był, ale pod koniec trochę mu "zmiękła rura" Trudno się dziwić, chciał żyć.

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-21, 17:47   

Pewnie, że tak, ale trzeba mu przyznać, że miał tupet i klasę.

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2011-11-21, 23:13   

Tak i do tego świetnie się bawił. Jak będę miał więcej czasu, napiszę pare ciekawych rzeczy o Bundyn

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-21, 23:39   

Czekam, bo mimo iż jest bardzo ciekawym sm mało o nim czytałam. Chyba z mojej wrodzonej przekory, jak się za dużo o czymś/kimś mówi przestaje dla mnie być interesujące.

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2011-11-23, 16:59   

Bundy "zupełnie normalny"
Pierwszym fachowcem który tak naprawdę badał Bundyego był doktor Gary Jorgensen, psycholog kliniczny na uniwersytecie Utah. Jego diagnoza wykazała całkowity brak psychologicznego przewidywania. Chyba nigdy przedtem bardziej się nie pomylono. Jorgensen działał na polecenie adwokata Bundyego i miał przedstawić swoją opinię biegłego. Spędził wiele godzin z Bundym, którego poddał całej serii testów, wśród nich testowi Rorschacha i wielofazowemu testowi osobowości. Doszedł do wniosku, że Bundy jest zupełnie normalny. " Pan Bundy jest niezwykle inteligentnym, młodym człowiekiem bez skazy psychologicznej. Pod wieloma względami jest typowym młodym republikaninem, którym zawsze był w przeszłości ". Jorgensen pogrążył się całkowicie, wyliczając dostrzeżone przez siebie pozytywne cechy osobowościowe " właściwa postawa społeczna, silne ego i pozytywna osobowość, wysoka inteligencja, niezależność, tolerancja, odpowiedzialność ". Według niego Bundy wykazywał również " normalny rozwój psychoseksualny "
Byli też inni, a raczej inne które podobnie jak Jorgensen dały się oszukać i za swój błąd zapłaciły życiem.

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-23, 17:56   

Ciekawe czy on był taki sprytny czy cześć jego osobowości rzeczywiście była normalna? W zasadzie jedno może być połączone z drugim. Co do tych co się dały oszukać- pomagając człowiekowi w potrzebie raczej nie myślisz od razu, że jest on seryjnym mordercą, chociaż ja pewnie bym mogła to podejrzewać :)

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2011-11-24, 11:23   

Bundy był sprytny, tego nie da się ukryć. Relacjonując przebieg wydarzeń, Bundy posługiwał się przedziwnym stylem - relacje w trzeciej osobie liczby pojedynczej - który pózniej na stałe przyjmie wobec swoich biografów Michauda i Ayneswortha. Cytat " Prawdopodobnie położył ją na tylnym siedzeniu samochodu i czymś przykrył... załóżmy, że zdecydował się pojechać w miejsce tak odległe, gdzie nie lękałby się, że krzyki mogą zwrócić czyjąś uwagę. Po przyjechaniu na miejsce rozwiązałby kobietę... zmusiłby ją do rozebrania, a następnie zaspokoiwszy swoje pragnienia, zrozumiałby, że znalazł się w sytuacji, w której nie może dziewczynie pozwolić odejść. W tym momencie musiałby ją zabić i zostawić ciało"
A czy część jego osobowości była normalna? Bardzo wątpię. Do chwili w której wybitny psychiatra sądowy Tanay rozmawiał z Bundym w celi na Florydzie, jedynej wnikliwszej oceny dokonali na początku dochodzenia psychiatrzy z Seattle wykonując in absentia profil osobowościowy mordercy, którego znali tylko jako "Teda". Dziennikarze Winn i Merrill tak podsumowali przedstawiony profil Bundyego " Jego posunięcia i postawa charakteryzują go jako socjopatę i z całą pewnością można powiedzieć, że jest seksualnym psychopatą, którego charakteryzują pewne typowe cechy, brak zaangażowania emocjonalnego i skruchy. Ten typ, to często ekstrawertycy, sympatyczni ludzie o tendencjach hedonistycznych... Taka osoba zdaniem specjalistów sprawia wrażenie najzupełniej normalnej. Ale, nie obciążony poczuciem winy psychopatyczny morderca po wielokroć popełni zbrodnię"

Ostatnio zmieniony przez BALKAN 2011-11-24, 11:50, w całości zmieniany 1 raz  

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-24, 11:40   

Wiesz wcale to takie dziwne nie jest i pasowało by do mojej teorii, że część jego osobowości mogła być normalna. Stąd relacja bardziej jako świadka niż sprawcy i kłopoty z określeniem stanu jego psychiki.

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2011-11-26, 12:32   

On mówił w trzeciej osobie z pełną premedytacją, posługiwał się wyłącznie kłamstwami i zagadkami, ponieważ ta metoda zaciemniania obrazu i obrażania ludzi była podstawową częścią jego planu a nie normalną częścią jego osobowości. Nawet długo po procesie kiedy zgodził się powiedzieć prawdę, mówił w trzeciej osobie by jeszcze bardziej zwodzić i antagonizować ludzi, żeby nie zaprzepaścić ewentualnego zawieszenia wykonania wyroku.

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-26, 12:44   

Może i masz rację. To chyba dlatego jest taką "gwiazdą" wśród sm. Mimo wszystko ciężko określić mi go jako chorego psychicznie i to właśnie z tego powodu- jego spryt, krętactwo i wszystko inne co miało uratować jego życie są jak najbardziej normalne. Nawet znając jego zbrodnie i podejście do życia ludzkiego i porównując go do innych seryjnych to jest on przerażająco wręcz normalny.

Odpowiedz do tematu