FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kot Karol
Autor Wiadomość
kat. 

Wysłany: 2012-12-12, 02:21   

Mnie również interesuje co potem działo się z jego rodzicami i w trakcie np. skazania go.
Postać Karola Kota mnie intryguje. Chciałabym nawet móc porozmawiać z jego rodziną, dostać jakieś jego prywatne zdjęcia, notatki, rysunki. Do tego stopnia ciekawi mnie ta osoba i chęć poznania go od tej ' ludzkiej' strony. Sama nie wiem skąd ta fascynacja.

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-12, 14:01   

Szczerze to Karol miał jakby niewiele tej ludzkiej strony. Co do jego rodziny to bardzo jej współczuje bo musieli przejść piekło. Najpierw dowiedzieli się, że ich syn jest seryjnym mordercą, później musieli przejść przez koszmar procesu. Nie wyobrażam sobie co czuli gdy zeznawał Karol- w sposób tak zwyczajny, normalny, bezosobowy, nie wyrażający żadnej skruchy- gorzej! Dumny z tego co zrobił! Zmierzenie się z opinią publiczną- rodziną, znajomymi, sąsiadami, całym Krakowem, aż w końcu całą Polska, bo proces budził ogromne emocje w całym kraju- gdzie wszyscy ci ludzie uważali, że wychowali potwora. Patrzenie na tego młodego chłopaka- ich syna, ich ukochane dziecko i zastanawianie się gdzie on właściwie jest, czy ludzie mają rację i to ich wina, gdzie popełnili błąd i jak to się stało, że przez cały ten czas nic nie zauważyli. Aż w końcu wyrok- kara śmierci i jego wykonanie. Ich syn umiera.
Serio chciałabyś z nimi porozmawiać? Rozdrapać tą ranę? Ci ludzi zasługują na spokój. Nie wiem co się z nimi stało, ale mogę zgadywać, bo wiem co zrobiłabym ja. Być może ich małżeństwo jakoś przetrwało, być może oboje nauczyli się żyć z tym brzemieniem. Z pewnością wyjechali, zmienili nazwisko i starali się jakoś sobie radzić, bo w końcu mieli jeszcze córkę, którą musieli wychować.

kat. 

Wysłany: 2012-12-13, 03:55   

Najgorsze jest obwinianie rodziców przez resztę ludzi, którzy zamiast współczuć, wolą dobić i obarczyć ciężarem słów ' to wasza wina '. Wiem coś o tym.
Współczuję im, naprawdę szczerze. Ale mimo to, chciałabym się dowiedzieć coś więcej na ten temat. To tylko moje odczucia. Zwykła chęć. Nie do zrealizowania.
Jego ludzka strona objawiła się tuż przed powieszeniem, kiedy to musieli go wnosić do pomieszczenia w którym umrze. Łkał i błagał o litość, mówiąc ,że więcej nie zabije.

Bolin 
Junior Admin

Potwierdzenie wizualne: 213
Wysłany: 2012-12-13, 08:53   

Naprawdę płakał i tak mówił?
W takim razie ja chyba czegoś nie doczytałem.
Ogólnie za niedługo chciałbym napisać biografię Kota, łącząc wszystkie wiadomości z internetu, mam nadzieje że ciekawie mi to wyjdzie.
A co do rodziców to mogą już nie żyć, lecz siostra Kota zapewne żyje.
I zgadzam się w pełni z pierwszym zdaniem kat, niektórych rzeczy po prostu nie da się zobaczyć, skąd mieli wiedzieć że jego zainteresowaniem nożami i ogólnie rzeczami podobnymi może przynieść taką tragedię?

kat. 

Wysłany: 2012-12-13, 14:11   

Otóż to. Pozornie był dobrym synem przecież.
Biografię powiadasz?:) Triss Merigold już coś takiego stworzyła:) Polecam w każdym razie.
Ja czekam i czekam na film. Jestem ciekawa jak to będzie wyglądało, co z tego będzie.

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-13, 18:39   

Nie mam zaufania do polskiej kinematografii ostatnio więc nie liczę na zbyt wiele po filmie, ale mam nadzieję że nie będzie najgorzej. Ja również nie słyszałam o tym, że płakał, a nawet jeśli? W końcu był jeszcze dzieciakiem i jakby nie było bał się śmierci. Zmiękł kiedy prowadzili go na szubienicę. Czy można to nazwać jego ludzką stroną? To chyba kwestia punktu widzenia ;-)

Bolin 
Junior Admin

Wysłany: 2012-12-13, 19:16   

Najciekawsze jest ile by jeszcze zabił osób gdyby nie jego wszystkie wychwalania się.
A z tego co czytałem to film nie ma być dokładną biografią Kota, lecz pokazania że w każdym z nas może występować ciemna strona.

kat. 

Wysłany: 2012-12-13, 23:33   

Tego się spodziewałam. Ale za to Świetlicki fajnie przedstawił historię Karola w piosence pt. Karol Kot. http://www.youtube.com/watch?v=1MjkCCmpxgk - Jeśli ktoś nie słuchał.

Bolin 
Junior Admin

Wysłany: 2012-12-14, 23:23   

Szkoda że nie ma nigdzie przedstawionej sekcji zwłok, z tego jedynie co wiem to miał guza mózgu.

kat. 

Wysłany: 2012-12-15, 00:11   

Też żałuję ,że nie ma. Poza tym, chciałabym zobaczyć Karola po wykonaniu wyroku.
Lubię tego typu fotografie. Dają jakiś upust wyobraźni.

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-17, 13:37   

Bolin wcale nie jest pewne, że miał guza mózgu. Tak na prawdę żadne w pełni wiarygodne źródło tego nie podaje.
kat.- zdjęcia po wykonaniu kary śmierci dają upust wyobraźni? One nie pozostawiają już nic do wyobrażania sobie. To po prostu zdjęcia martwych ludzi. 8-)

kat. 

Wysłany: 2012-12-18, 17:53   

Dziś rocznica urodzin Karola. Bodajże 68...

Bolin 
Junior Admin

Wysłany: 2012-12-18, 19:11   

A dokładnie 66.
Karol Kot jako staruszek, ciekawe jak by to wyglądało.

kat. 

Wysłany: 2012-12-18, 20:28   

Też się nad tym zastanawiam.

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-21, 10:34   

Mnie bardziej martwiłoby ile ofiar miałby na kącie w tym wieku gdyby go nie złapali. Kto wie, może wyjechałby za granicę i tam dalej mordował.

Odpowiedz do tematu