FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zabójstwo Iwony C. ze Szczucina
Autor Wiadomość
Guttata 

Potwierdzenie wizualne: 9724
Wysłany: 2016-04-20, 18:43   Zabójstwo Iwony C. ze Szczucina

Siedemnastoletnia Iwona jest normalną, lecz wyjątkowo ładną nastolatką. Pochodzi z normalnej, dobrej rodziny. Pewnego razu poznaje Renatę, koleżankę, towarzysko związaną ze Szczucińską "elitą". Jest to szemrane, nieciekawe towarzystwo, posiadające znajomości wśród lokalnej władzy. Matce Iwony nie podoba się nowa znajoma córki, lecz ta nie słucha mamy.
Jest 13 sierpnia 1998. Między dziewczynami dochodzi do spięcia. Wyjaśnić mają sobie całą sprawę w jednej z szczucińskich knajpek. Iwona mówi matce, że niedługo wróci. Nie wraca jednak nigdy... Dziewczyna zostaje brutalnie zamordowana, a jej zmasakrowane zwłoki znajduje następnego dnia miejscowy rolnik.
Śledztwo nie przynosi żadnych rezultatów, zastraszeni mieszkańcy miasteczka nabierają wody w usta. Policja kręci się w kółko, robi wszystko, by nie wykryć sprawców, giną dowody, a jeden ze świadków traci życie.

http://wyborcza.pl/duzyfo...rcy-od-lat.html

https://www.youtube.com/watch?v=Moskk1vrPWQ

Potwornie żal mi tej dziewczyny. Wskutek lokalnych zależności, do tej pory nie udało się ukarać winowajcy. Nad sprawą pracuje krakowskie Archiwum X.

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-20, 18:51   

To strasznie frustrujące kiedy osoba winna strasznej zbrodni jest chroniona bo ma kogoś tam na wysokim stanowisku. Nie chodzi już o samą odsiadkę, ale stwierdzenie prostego faktu- jesteś winny. Dla bliskich byłoby to bezcenne. Bardzo im współczuję.

Guttata 

Wysłany: 2016-04-20, 19:07   

Niestety matka zamordowanej nie dożyła sprawiedliwości, serce jej nie wytrzymało tylu lat rozpaczy... De facto one obie są ofiarami tych zwyrodnialców :angry:

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-21, 22:25   

Guttata, to fakt. Niewiele się o tym mówi, ale bliscy poniekąd również są ofiarami. Szczególnie kiedy sprawcy nie zostali osądzeni. Człowiek nie może pogodzić się z tym co się stało. Podobnie jest w przypadku zaginięć.

Sangvogel 

Potwierdzenie wizualne: 17
Wysłany: 2016-08-14, 23:14   

Fascynująca sprawa. Nie tyle ze względu na śmierć Iwony, która - chociaż okrutna i krwawa - jest dość typowa, ale ze względu na niewykrycie sprawcy i dalszy jej ciąg, czyli utonięcie Tadeusza Draba. Jego ojciec do śmierci zaprzeczał, by syn chciał popełnić samobójstwo, bo przygotowywał się do małżeństwa. Nie mógł również utonąć ot tak, bo od dziecka pływał w Wiśle i znał teren. Dziwi mnie to, że ponad cztery miesiące po jego śmierci we krwi wykryto aż 2,4 promila alkoholu - czy nie powinien się rozłożyć?

Równie interesujące były zeznania Krzysztofa B. Zeznał on bowiem, że tego wieczoru Paweł K., kierowca białego poloneza (zeznania co do tego pojazdu zgadzają się, bo Tadeusz Drab również mówił, że zajechał biały polonez) miał na sobie marynarkę w kolorze purpury biskupiej, którą założył również kilka dni później na ślubie znajomego. Podobno kawałki materiału, znalezione na miejscu zbrodni odpowiadały materiałowi marynarki - ale tej nikt nigdy nie obejrzał.

Same nazwiska domniemanych sprawców, jak i policjanta, który zacierał ślady, są znane i łatwe do znalezienia w internecie. Zastanawiające jest to, że po dokładnie 18 latach od zabójstwa i całkowitej wymianie układu ze Szczucina sprawcy nadal nie zostali zatrzymani - czyżby cały czas brakowało dowodów?

Ciri90 

Potwierdzenie wizualne: 1
Wysłany: 2016-10-06, 07:36   

http://wiadomosci.onet.pl...na-po-18/4bsmjq

Coś znowu drgnęło w temacie. Może źródło nie najlepsze ale zawsze :)

voss 
Moderator

Zaproszone osoby: Moderator
Potwierdzenie wizualne: 4323
Wysłany: 2016-10-06, 10:45   

Cytat:
Same nazwiska domniemanych sprawców, jak i policjanta, który zacierał ślady, są znane i łatwe do znalezienia w internecie. Zastanawiające jest to, że po dokładnie 18 latach od zabójstwa i całkowitej wymianie układu ze Szczucina sprawcy nadal nie zostali zatrzymani - czyżby cały czas brakowało dowodów?

myślę ze ta "całkowita wymiana układu " to złudzenie.
Ale znacznie bardziej martwi mnie to, ze ci którzy tworzą te układy nie obawiają się: ani ogólnie pojętego dziennikarstwa ( tzw. prasy ) ani opinii publicznej. Która to, opina publiczna, powinna po odpowiedniej "prasie" zareagować.
Takiego podejścia do " swoich praw i uprawnień" nie mieli nawet dygnitarze i ci których "nikt nie mógł ruszyć " przed 1989.
Wtedy prasę się cenzorowało a opinie uciszało. Dzis "władza " szaraczkami się nie przejmuje.

I nawet jak to zabójstwo zostanie wyjaśnione, mam taka nadzieje ze tak się stanie. To inne sprawy, innych włodarzy się zostawi / umorzy / zatuszuje.

voss

ps. przepraszam ze nie całkiem w temacie, ale nie umiałem się powstrzymać.

krakers 
Moderator

Wysłany: 2016-12-29, 23:46   

Wysłano list gończy za podejrzanym Pawłem Kopaczem, szczerze mówiąc od kilku lat go podejrzewałem, kto interesuje się tą sprawą wie o tym, że Paweł nie mógł być tam sam, więc ciekawe co z resztą uczestników tej zbrodni.

link do tematu: http://krakow.onet.pl/prz...tolatki/nmmz7ww

Guttata 

Wysłany: 2016-12-30, 00:40   

Ze sledztwa wynikalo, ze na miejscu zbrodni byla obecna na pewno jakas kobieta. Najprawdopodobniej byla to owczesna dziewczyna Pawla Kopacza, niejaka Amanda T. Wowczas niewiele brakowalo, by ja wyprowadzic z rownowagi - dwoch nastolatkow powiedzialo jej cos niemilego, to Austriacy ich wywiezli na miejsce zabojstwa Iwony, z zamiarem utopienia w Wisle. W ostatniej chwili zrezygnowali. Mam nadzieje, ze tej su... tez dobiora sie do tylka. Ciekawa jestem tez roli Renaty w calej historii... jak nastapil przelom w sprawie, ta szybko na facebooku zmienila swoje dwuczlonowe nazwisko na inicjaly. Moze miec cos na sumieniu, raczej nie bezposrednio, ale swoim postepowaniem mogla przyczynic sie do smierci tej biednej dziewczyny.

krakers 
Moderator

Wysłany: 2016-12-30, 00:50   

Renata o ile się nie mylę jest teraz w Londynie, Andrzej Ł. przebywa w stanach, nie wiem co z Amandą. Miejmy nadzieję, że po schwytaniu Kopacza, worek się rozsznuruje.

Ciri90 

Wysłany: 2017-01-03, 06:24   

http://wiadomosci.onet.pl...opaczem/rl712pj

Są już pierwsi zatrzymani w sprawie, pierwsze zarzuty i europejski nakaz aresztowania za Pawłem. Coś się rusza do przodu.
Może w końcu sprawiedliwości stanie się zadość i poznamy odpowiedź na najważniejsze pytanie - dlaczego.

merle87 

Potwierdzenie wizualne: 30
Wysłany: 2017-01-03, 16:53   

Mnie zastanawia motyw tego brutalnego zabójstwa...Czemu to zrobili...Macie jakieś pomysły, bo mi nic do głowy nie przychodzi?

Szkoda, że matka Iwony nie doczekała tej chwili.

Guttata 

Wysłany: 2017-01-03, 18:22   

Z tego, co wyczytalam, Iwone namawiano do wyjazdu do Austrii "do pracy". Dziewczyna byla urodziwa, wiec latwo sie domyslic, jaka to praca mogla byc. Najpierw Iwona mogla sie zgodzic (prawdopodobnie nie podejrzewajac, ze chodzi o prostytucje), bo nalegala na wyrobienie paszportu. Miala wyjechac z siostra Renaty, zreszta sama Renata caly czas jej kadzila, chwalila jej urode. W pewnym momencie cos sie schrzanilo, Iwona zaczela zarzucac Renacie falsz i klamstwa, przyznala matce racje, ze to nic nie warta przyjazn byla. Przypuszczam, ze z natury niesmiala i skromna Iwona mogla sie dowiedziec ze praca w Austrii to nie zbieranie porzeczek, a prostytucja. Postawila sie, zagrozila, ze pojdzie na policje. To moglo wystarczyc, ze rozwcieczony Kopacz ja zabil... po calym zajsciu nie odnaleziono paszportu Iwony. Moze sie rozchodzilo o ten wyjazd...

Ciri90 

Wysłany: 2017-01-05, 06:40   

http://krakow.onet.pl/trz...y-cygan/fz95hbe

Widzę, że idą za ciosem. Muszą mieć naprawdę mocne dowody.

Też myślę, że zginęła bo wiedziała za dużo o nie do końca legalnych biznesach "Austriaków", a może nie tylko ich, w końcu nie wiadomo kto jeszcze mógł brać w tym udział (bądź pośrednio czerpać z tego korzyści).

Guttata 

Wysłany: 2017-01-09, 14:08   

http://krakow.onet.pl/paw...zymany/h65lh44l

Brawo!!!!

Odpowiedz do tematu