FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

 

Poprzedni temat :: Następny temat
Seryjny morderca informatyków z Krakowa???
Autor Wiadomość
bixby 
Moderator

Zaproszone osoby: Moderator
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 42
Wysłany: 2013-04-24, 17:35   Seryjny morderca informatyków z Krakowa???

Natrafiłem na bardzo zagadkową sprawę zaginięć młodych mężczyzn z Krakowa. Sprawy nienagłośnione, jednak jest kilka interesujących punktów wspólnych (post z jednego z forów):

Tajemnicze zaginięcie
Paweł Krasny był ostatnio widziany 10 czerwca o 2:00 w nocy w pobliżu przystanku Bagatela. Ślad po nim zaginął. To nie pierwszy przypadek zaginięcia młodego informatyka w Krakowie. Dwa pierwsze zaginięcia śledczy uznali za samobójstwo. Przy trzecim internauci wyciągnęli wnioski - to nie przypadek. Miasto - żadnych. Czy Paweł podzielił los kolegów?

Wszystkie zaginięcia
1. Paweł Kania. Zaginął 19 listopada 2008, odnaleziony rok później w Wiśle.
2. Marcin Kajda. Zaginął 1 czerwca 2009, odnaleziony tydzień później w Wiśle.
3. Łukasz Kaczyński. Zaginął 5 listopada 2009 na Podgórzu, odnaleziony za miesiąc w Wiśle.
4. Paweł Krasny. Zaginął 10 czerwca 2011, trwają poszukiwania...

Co ich łączy?
1. Są związani z branżą IT - znajdziecie ich GoldenLine i LinkedIn
2. Ich nazwisko zaczyna się na K
3. Ten sam rocznik - 1983 - pierwszy miał 25 lat (2008), ostatni 28 lat (2011)
4. Mieszkają lub studiują w Krakowie
5. Giną co pół roku - w listopadzie i czerwcu
6. Prawdopodobnie chodzili do klubów, zwłaszcza jednego obok rzeki

http://www.goldenline.pl/pawel-krasny
http://www.wykop.pl/...prosba-o-pomoc/
http://www.facebook....232530843424244

http://www.zbrodniczesios...zaginiecia.html

http://www.youtube.com/watch?v=b-VwMwwAyug
_________________
"Dlaczego człowiek zabija? Aby jeść. Ale nie tylko - czasami zabija, aby pić" - Woody Allen
 
     
fobia 


Wiek: 27
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 52
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-04-24, 18:27   

Znam sprawę ze słyszenia, głownie dlatego, że studiuje informatykę w Krakowie ;) Chętnie się w to zagłębię, dzięki za linki.
 
     
BALKAN 
Administrator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 23 Paź 2010
Posty: 543
Wysłany: 2013-04-24, 19:32   

Zagłębiaj się fobia ale miej oczy dookoła głowy ;-)
_________________

 
     
Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-25, 11:59   

Rzeczywiście bardzo ciekawa sprawa. Tylko po co zabijać informatyków? To byłby dopiero interesujący motyw. :mrgreen: fobia uważaj na siebie... ;-)
 
     
Prokurator Sęp 

Potwierdzenie wizualne: 7
Dołączył: 09 Lis 2014
Posty: 10
Wysłany: 2014-11-09, 19:56   

Niestety, zaginął kolejny młody człowiek z Krakowa, 28-letni informatyk. Sprawa dość nietypowa, muszę się zagłębić...

http://wiadomosci.onet.pl...waczewski/9v2vw
 
     
Wnikliwy... 

Potwierdzenie wizualne: 7
Dołączył: 22 Sty 2015
Posty: 26
Wysłany: 2015-01-22, 12:47   Informatycy na K. a kryptonim "SKÓRA"....

Na forach internetowych w Krakowie aż roiło się od spekulacji na temat seryjnego w Krakowie.
Kraków znany jest z seryjnych ( Mazurkiewicz, Kot) jak i cała Polska np. na pomorzu ( Tuchlin, czy zabójca dziewczyn które pozostawiał w workach jutowych), Katowice ( Knychała, Marchwicki) czy Olsztyn, Warszawa ( 2013r.) i inne miejsca oraz przypadkowe zdarzenia ujawniające seryjne zabójstwa... o Pękalskim i Trynkiewiczu nie zapominając.
Według analityków F.B.A w U.S.A. jak są podobne zdarzenia lub działanie sprawcy nosi podobieństwa w działaniu, to z bardzo dużym prawdopodobieństwem a wręcz na pewno mamy do czynienia z seryjnym zabójcą.
Nie dawno jak wyczytałem w mediach, znów w Krakowie zaginą ktoś kto ma związek z elektroniką i był młody. Pozostali informatycy na K. nie byli samobójcami ( przynajmniej trzech jak wskazała Policja) znaleziono ich w innych miejscach niż mieli przebywać ( woda) a Pawła zakopanego w ziemi na tzw. Ugorach ( nie była tam podobno budowy i obiektów wcześniej). Panie w okularach tez podobno dwie miały wylądować w wodzie ale jedną ktoś zakopał poza Krakowem. Jednak obie logowały się w pobliżu akwenu wodnego na Zakrzówku. Kto wie, czy nie czas cofnąć się do okresy w którym zaginęła studentka z Krakowa ( kryptonim skóra).

Zabójca Pawła nie wątpliwie miał samochód ( służbowy, prywatny).
Był lub bywa w barze gdzie bawił się Paweł i niektórzy informatycy co podpowiada, że zaginięcia nie są przypadkiem gdyż za dużo jest tych przypadków.
Zabójca nie okradał ofiar więc nie był to mord na tle rabunkowym.
Obezwładniał osoby dość duże ( ofiary nie są dziećmi) więc albo był silny lub korzystał z akcesoriów mogących szybko obezwładnić np. paralizator, gaz obezwładniający ewentualnie inne jeżeli nie ma obrażeń głowy ofiar. W jakiś sposób sprawiał, że nagle stawały się uległe np. tracąc przytomność.
Uprowadzał w biały dzień jak i w nocy i w ruchliwych miejscach co podpowiada, że jest pewny siebie, konsekwentny i zrealizuje swój zamiar nie budząc jakichkolwiek podejrzeń.
Skupiając się na informatykach, można założyć iż nie znosi a wręcz nienawidzi ludzi którzy cieszą się, mają sukcesy są w branży informatycznej lub elektronicznej.
Wielu bywało w barze w pobliżu Wisły więc być może sprawca też tam bywa lub bywał a tym samym może tam pracował, był stałym bywalcem lub dostawcą ewentualnie mieszka w pobliżu lub mieszkał.
Prawdopodobnie nie toleruje odmowy, porażek i jest niesamowicie pamiętliwy.
To typowe dla seryjnych szczególnie skrzywdzonych przez ludzi lub los.
Jeżeli kobiety w okularach mają z tymi zaginięciami informatyków związek, być może sprawca mści się za zdradę na studiach lub z powodu jakiegoś wypadku, gdyż zabija tylko młodych chłopaków i z konkretnym zawodem w tym wypadku studentów.
Kobiety w okularach mają identyczne okulary, też studiowały.
Na pewno za zaginięciem kobiet w okularach stoi ten sam sprawca ale czy też za zaginięciem informatyków na K. ?
Jeżeli nie to Kraków ma dwóch lub więcej seryjnych czego wykluczyć nie można z uwagi na liczbę zaginionych osób które choć nie wszystkie to na pewno stały się ofiarami przestępstw.
Jest też parę nie wyjaśnionych zabójstw np. poćwiartowane ciało i zakłada się że w wyniku mordu rytualnego ( chyba że sprawę już wyjaśniono).

Według analiz naukowców 0,001 % populacji to seryjni zabójcy.
Seryjni są wszędzie i w całej Polsce lecz liczba ich nie znana, nie wszyscy z nich będą zabijać ale nie którzy wcześniej czy później to zrobią... gdyż urodzili się ... by zabijać.
W pewnym sensie jest to normalne gdyż wynika z wad w budowie mózgu a wady zawsze jakieś są.
Stąd różne chorobowe i nie uleczalne anomalie od autyzmu, poprzez różnego rodzaju schizofrenie aż po akty agresji i w końcu też zabójstwa.
Kiedyś gdy poznamy mapę mózgu i jego wszystkie wady jak genetyczne tak i psychologiczne i co za nimi stoi... więzienia już nie będą potrzebne a zabójców w porę będzie się weryfikować szczególnie tych najgorszych gdyż wielu już w wieku dziecięcym zdradzają swoje słabości i chore żądze choć jeszcze sami ich nie rozumieją. Tych co zabija wyleczy się operacyjnie lub farmakologicznie gdyż zabijanie to też choroba która dziś jest nie uleczalna ale kiedyś będzie jak myślę dzięki postępowi medycyny, psychologii i nauki.

Sprawca Kasi Z. nie był seksualnym maniakiem, nie zabił dla noszenia skóry anie też w wyniku szukania ekscytacji w samym procesie zabicia ofiary. Skórę wyrzucił bo nie była mu potrzebna a część ciała ofiary ( sutki) wyciął i schował ... być może ma je do dziś.
Dowodzić tej teorii może fakt naśladownictwa bohatera filmu Milczenie Owiec jak i Teksańska masakra piłą mechaniczną. Filmy powstały na podstawie wydarzeń z Paint bill w U.S.A. gdzie seryjny zabójca robił z ludzkiej skóry i innych części wyposażenie mieszkania jak i ubranie.
Ów ten seryjny też wycinał suki ofiar i schował w pudełku jak biżuterię.
Jak dowiedziałem się z mediów nasz Krakowski bohater też wyciął z koszuli ofiary małe dwa kawałeczki prostokątów jak by chciał nimi wyścielić jakieś pudełko. Może w nim schował wycięte sutki ofiary a później i tak wszystko wyrzucił bo nie potrzebne były.
Zabił dla chęci sprawdzenia się i naśladowania seryjnego zabójcy, być może bardzo zniechęcił się wysiłkiem i emocjami które nie wątpliwie towarzyszą każdemu zabójcy nie wnikając czy seryny czy nie.
Wielu seryjnych interesowało się seryjnymi a później chciało ich naśladować a nawet być lepszymi szczególnie w kwestii ilości ofiar. Takim przykładem jest zabójca z Anglii który nazwał się ZABÓJCĄ Z KUSZĄ. Zaczął nawet studiować kryminalistykę ale nie żeby łapać przestępców ale żeby być największym zabójcą na Świecie. Taki miał szczytny cel w życiu.
Na szczęście dla Anglików i potencjalnych dalszych ofiar był przysłowiowym durniem a jego pewność siebie szybko posłała go za kratki i skończyło się na dwóch czy trzech ofiarach.
W Polsce Policja nie jest tak wnikliwa i skuteczna jak Angielska więc trzeba zawsze więcej czasu na ujawnienie seryjnego.. choć zdarzają się wyjątki czego przykładem był zabójca z Warszawy ujęty w 2013 r. dzięki czujności Policji. Skończyło się na jednym zabójstwie i próbie zabójstwa. Oby tak dalej Polska Policjo. Wielki SZACUN Warszawie.
Nasz Krakowski bohater może być jednym z najgorszych zabójców pokroju Karola Kota
gdyż jest ostrożny, zaciera ślady i chce zabijać. Nie zabija na tle seksualnym więc jest trudniejszy do wykrycia gdyż nie działa emocjonalnie, jest ostrożny, myślący i wie czego chce i co najważniejsze jest skuteczny. Ale zbyt pewny siebie. Nie wiemy czy zabijał dalej czy przestał ale taki czyn nie sugeruje że dalej żył już spokojnie bez planowania oraz realizowania swoich chorych żądzy. Być może zabijał dalej ale już mniej wyczynowo i bez dziwactw. Co miał sobie udowodnić już to zrobił.
Były ćwiartowane ofiary w Krakowie ( podobno na tle rytualnym) ale wielu sprawców ćwiartuje żeby łatwiej pozbyć się ciała chyba że sprawca chce zwracać na siebie uwagę a to
już może niepokoić. Znikali informatycy czego ostatnim przykładem jest Paweł K. student z Krakowa. W końcu znaleziony ale nie w pobliżu drogi do domu lecz w całkiem innym miejscu i zakopany. Sam sobie tego nie zrobił a inne dziwne wydarzenia sugerują, że może to być dalsze działanie seryjnego. Pytanie czy jest ich dwóch czy trzech ( działających nie zależnie lub współpracują). Zwykle zabójcy działają sami ale zdarzało się że było ich dwóch.
Myślę, że zabójca Kasi był sam, naśladuje seryjnych i szybko nie przestał. Ten kto zabił Pawła K. i innych informatyków strasznie ich nie znosi i być może bywa w tego rodzaju kręgach osób przypadkowo np. odwiedzając bar lub uczelnie lub celowo szuka ofiary podobnej do kogoś kogo nienawidzi... ( Paweł mógł być śledzony) które tez przypadkiem mogą stanąć na jego drodze co też jest bardzo możliwe choć półroczne okresy zaginięć sugerują naśladownictwo innego seryjnego tym razem z Francji ( ogr z Arden) którego proces rozpoczął się w 27 marca 2008 r i dziwnie zbiega się z pierwszymi zaginięciami o których był tak głośno. czas pokaże jak było gdyż sprawa Kasi Z. to już tylko podobno kwestia czasu jak mówi Prokuratura a zabójstwa informatyków na K. i kobiet w okularach trwają i chyba też będą miały w końcu swój finał... jak myślę dzięki wnikliwości i intensywnej pracy Policji która motywowana jest teraz jeszcze bardziej z uwagi na dobro społeczne i dla bezpieczeństwa mieszkańców Krakowa.
Nie ma zbrodni doskonałej... są tylko nie wykryte... a te nie wykryte nawet po 15 latach mają coraz częściej swój finał w sądzie... Oby tylko sprawca żył a reszta to tylko kwestia czasu jak twierdzi Policja i tak tez coraz częściej jest dzięki Policyjnemu Archiwum X.
_________________
...Śledztwo to gra błędów... kto popełni ich najmniej, ten wygra...
 
     
Pekibe 
Pekibe zal yach

Potwierdzenie wizualne: 12
Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 5
Skąd: Ager Salam
Wysłany: 2015-02-18, 12:54   

Czytam to forum od jakiegoś czasu, teraz czas coś napisać :) Wnikliwy, swojego czasu zastanawiałeś się głośno, czy nie da się połączyć osobą sprawcy zabójstw informatyków, zabójstw kobiet w okularach, sprawy "kuśnierza" a nawet morderstwa w Katowicach z 1992 (te zwłoki kobiety w tekturowej walizce).

Tu Kraków, tam Katowice, ciało Małgorzaty Szabatowskiej (jednej z kobiet w okularach) znaleziono między Krakowem a Katowicami, choć oczywiście znacznie bliżej Krakowa, można powiedzieć na jego szeroko rozumianych przedmieściach.

Stąd nasuwa mi się myśl (jeśli oczywiście te zabójstwa można połączyć), że sprawca może pochodzić z obszaru między Krakowem a Katowicami, choć bliższego Krakowowi. Jakiś Chrzanów, Trzebinia, Alwernia, coś w tym stylu, bliżej Krakowa niż Katowic, ale pomiędzy.

To oczywiście takie gdybanie, ale mam pytanie z ciekawości - czy na obszarze między Krakowem a Katowicami (zasadniczo bliżej Krakowa) miały miejsce jakieś dotąd niewyjaśnione tajemnicze morderstwa lub zaginięcia na przestrzeni ostatnich 15-20 lat? Ktoś wie?

PS. Może tez być tak, że sprawca obecnie mieszka w Krakowie i to od wielu lat, ale tak czy siak jest jakoś związany z terenami na zachód od miasta (albo sam tam mieszkał albo ma tam liczną rodzinę), zna te tereny, czuje się tam pewniej. No i zalew Zakrzówek związany z zabójstwami kobiet w okularach leży co prawda w Krakowie, ale jednak na zachód od ścisłego centrum. Na naturalnym szlaku sprawcy?

PS2. Zwłoki Pawła Krasnego znaleziono na Prądniku Białym, ul. Siewna. Północna część Krakowa, ale blisko głównej drogi prowadzącej w stronę Katowic.
_________________
Ro set trejiyu pekibe zal yach...
 
     
Wnikliwy... 

Potwierdzenie wizualne: 7
Dołączył: 22 Sty 2015
Posty: 26
Wysłany: 2015-03-17, 16:15   SERYJNI ŻYJĄ WŚRÓD NAS...

Jeżeli sprawa informatyków i kobiet w okularach ma jednego sprawcę tym lepiej dla Krakowian.
Jeżeli zaś sprawców jest trzech ( kuśnierz, morderca kobiet w okularach, morderca informatyków), to spać spokojnie już wielu ludzi nie powinno bo na kogo wypadnie, na tego bęc. Tak czy inaczej zabójcę lub zabójców już dawno należało ująć bo tak nie może być.
Ostatni zaginiony Dawid G. nie jest informatykiem ani nie ma nazwiska na K. ale dziwnym zbiegiem okoliczności również zniknął w odstępie pół rocznym;
1). Paweł K. Zaginął 19 listopada 2008, odnaleziony rok później w Wiśle.
2. Marcin K. Zaginął 1 czerwca 2009, odnaleziony tydzień później w Wiśle.
3. Łukasz K. Zaginął 5 listopada 2009 na Podgórzu, odnaleziony za miesiąc w Wiśle.
4. Paweł K. Zaginął 10 czerwca 2011, odnaleziony 3 lata później przypadkiem podczas prac
budowlanych w innej części Krakowa. Zakopany był w płytkim grobie, nie okradziono go.
5). 24-letni Piotr Janczak, student ekonomi, zaginął 15 grudnia 2011 r.
6). Dawida G. zaginął 30 sierpnia 2014 r.

W marcu 2008 r. rozpoczął się proces seryjnego zabójcy z Francji ( ogr z Arden). Nie długo po tym znikają informatycy co pół roku, kobiety w okularach ( te same lokalizacje przy ZAKRZÓWKU). Większość zaginionych odnajduje się w wodzie.
Kuśnierz też naśladuje seryjnych ( prawdziwych, fikcyjnych). Bez względu na to czy seryjnych jest trzech czy jeden sprawa już dawno powinna niepokoić zarówno Policję jak i Prokuraturę tak i mieszkańców Krakowa.
Wielu seryjnych, nie wiedzieć czemu nie byli kojarzeni z popełnionymi morderstwami jak i zaginięciami osób co powodowało iż działali bardzo długo. Podobieństw wiele a co najmniej dwie osoby zaginęły w pobliżu jednego miejsca jak też kilka osób odwiedzało ten sam bar ( DRUKARNIA). Sprawca lub sprawcy na pewno mieli samochód, znali miejsca w których porzucano ciała ofiar jak też bywali w miejscach gdzie zaginęły osoby co może sugerować iż jest to ktoś kto jeździ samochodem podobnym do taksówki ( oklejony reklamami) lub w zastępstwie kogoś ( być może nie legalnie) wykonuje usługi taksówką w wyniku czego Policja nie ustaliła kim jest kierowca i zabójca. Może być tak iż sprawca porusza się samochodem osobowym tzw. małym dostawczakiem ( samochód osobowy np. z blaszaną zabudową) co może sugerować łatwość przemieszczania ciała ofiary i pakowania do pojazdu ciała ofiary jak i szybkie i nie zauważalne przewożenie ciała i wyjmowanie z pojazdu jak tez szybki atak na ofiarę.
Sprawca bywał w klubie drukarnia i być może ma uraz do informatyków z uwagi na nienawiść w wyniku np. utraty pracy lub konkurencji jaka niesie za sobą branża elektroniczna wypierająca wiele zawodów np. standardowe drukowanie. Nie wykluczone iż sprawca ma uraz do ludzi płci męskiej jak i przeciwnej jeżeli jest jeden zabójca informatyków i kobiet w okularach. Tym samym jego działanie może mieć związek z choroba psychiczną w wyniku której zabija z zemsty za doznaną krzywdę np. zdradę. Przykładem jest seryjny z Włoch mordujący pary w samochodach i na kempingach uprawiające sex. Tak czy inaczej sprawca lub sprawcy nie są normalni a już na pewno nie kuśnierz. Maja lub ma zaburzenia psychiczne i nie dziwi fakt iż specjaliści z F.B.I. sugerują iż kuśnierzem może być osoba uznawana za nie groźnego dziwaka.
Dziwaki zwykle mają defekt psychiczny a w konsekwencji mogą dopuścić się czynów które zwykłym ludziom do głowy nie przyjdą. Istotne jest czy jego lub ich działanie jest zabójstwem zwanym dla zabawy czy jest konsekwencją chęci ukarania za doznane krzywdy a skoro sprawca karze nie winne osoby to musi mieć coś z psychiką. Tym samym mając prawo jazdy jest osobą nie leczoną psychiatrycznie lub leczona le nie zakwalifikowana jako nie poczytalną. Myślę że w tyk kręgach należy poszukać sprawcy zabójstw informatyków na K.
Kuśnierz natomiast ( jeżeli prawdą jest znalezienie drobinek farby na ubraniu Kasi Z.), może być artystą malarzem ( oni zwykle są nie groźnymi dziwakami) lub pracował ewentualnie pracuje w branży drukarskiej lub w innej gdzie jest kontakt z farbami ( malarz pokojowy, samochodowy, elementów stalowych itp.) a rodzaj farby wykaże o jaką farbę chodzi i tym samym gdzie szukać zabójcy w czym też pomocne będą zidentyfikowane pyłki roślin jak i okrzemki gleby jeżeli takowe stwierdzono na ubraniach Kasi Z.
Zabójca nie ustanie a jeżeli jest ich dwóch lub trzech jeszcze wiele osób zniknie lub zniknęło gdyż półroczne odstępy świadczą o ciągłości aktywności sprawcy który raczej nie zamierza zaprzestać zbrodniczej działalności. Nie jestem ekspertem ale wydaje mi się, że głupot do tej pory nie napisałem. A jeżeli nawet, to i tak wielu kwestii wykluczyć nie można z uwagi iż sprawców nie ujęto a osoby znikają w Krakowie jak widać nadal choć już mniej efektownie.
_________________
...Śledztwo to gra błędów... kto popełni ich najmniej, ten wygra...
 
     
Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-19, 11:36   

Wnikliwy..., czy masz jakieś jeszcze linki potwierdzające twoje informacje(oprócz tych podanych przez bixby, ? Jeżeli chodzi o studentów to teoretycznie ich sprawy można ze sobą powiązać, ale oczywiście nie znamy wszystkich informacji. Najciekawsza jest oczywiście regularność ataków, która może dużo mówić o sprawcy(o ile oczywiście jest jeden). Nie wiązałabym tego z ewentualnymi morderstwami kobiet, a już na pewno nie ze sprawą Kuśnierza.
 
     
Pekibe 
Pekibe zal yach

Potwierdzenie wizualne: 12
Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 5
Skąd: Ager Salam
Wysłany: 2015-03-20, 13:56   

A tymczasem między Katowicami a Krakowem...
http://m.onet.pl/wiadomosci/krakow,nnd898

Ciekawe, co ustalą po zbadaniu tych szczątków.
_________________
Ro set trejiyu pekibe zal yach...
 
     
Anna_S 

Potwierdzenie wizualne: 1
Dołączyła: 25 Paź 2015
Posty: 6
Wysłany: 2015-10-26, 14:14   

Witam,

Do listy zaginionych informatyków należy dodać jeszcze Dawida Głowaczewskiego.

"Pod koniec sierpnia 2014 w Krakowie zaginął inny młody informatyk, Dawid Głowaczewski, który w momencie zaginięcia również miał 28 lat. Ostatni raz był widziany w miejscu swojego zamieszkanie, przy ulicy Barskiej. Od tamtej pory nikt go nie widział."

http://wiadomosci.onet.pl...-pomaga-w/98xkt
 
     
Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-27, 19:14   

To naprawdę dziwne, że nikt nie zajął się tymi zaginięciami i co najmniej podejrzanymi śmierciami. Temat z pozoru jest bardzo atrakcyjny również dla mediów, a mimo to nikt go nie podchwycił. Ogólnie dziennikarstwo śledcze jakoś nie interesuję się ewentualnymi seryjnymi mordercami co moim zdaniem jest dużym błędem.
 
     
Anna_S 

Potwierdzenie wizualne: 1
Dołączyła: 25 Paź 2015
Posty: 6
Wysłany: 2015-10-29, 13:22   

Zgadzam się z Tobą. Natknęłam na niegdyś na komentarz policji w tej sprawie, gdzie tłumaczono, że nie widzą związku między tymi zaginięciami i no normalne , że w tak dużej aglomeracji jak Kraków zdarzają się zaginięcia i samobójstwa.

Pytam, tylko (jeśli to normalne), dlaczego np. w Warszawie, która również jest ogromnym skupiskiem studentów informatycy masowo nie skaczą do Wisły?
Dlaczego to dzieje się akurat w Krakowie? Może dlatego , że działa na tym terenie jakiś psychopata realizujący swoją chorą misję.

Co tak naprawdę przydarzyło się tym chłopakom, którzy podobno popełnili samobójstwo?
I gdzie jest Dawid Głowaczewski?
 
     
Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-29, 19:53   

Wydaje mi się niestety, że seryjni mordercy stali się dla organów ścigania w pewien sposób ciekawostką, reliktem przeszłości, który odszedł w niebyt. Do czasu kiedy sprawą nie zainteresują się media albo ktoś nie podejmie się prywatnego śledztwa nic się w tej sprawie nie ruszy. Podobnie jak w sprawie zaginięć kobiet na wybrzeżu.
 
     
Borsuk 


Potwierdzenie wizualne: 6
Wiek: 40
Dołączył: 03 Lis 2015
Posty: 32
Wysłany: 2015-11-03, 00:37   

Witam.
Pozwolę się włączyć dyskusję. Z góry przepraszam za lekki chaos wypowiedzi ale dopiero się pojawiłem na forum.
Swego czasu byłem w pewien sposób zaangażowany w poszukiwania Pawła Krasnego.
Wiem jak wygląda sprawa w Krakowie poszukiwaniami zaginionych. Tzn wiem jak policja tu podchodzi do takich spraw. Po prostu się nikt nie przejmuje. Nikt nie ma ochoty na żadne poszukiwania.

W dyskusji ktoś napisał o sprawie kobiet w okularach. To przypomniało mi pewną sprawę z którą też miałem nieco bliżej do czynienia.
http://krakow.naszemiasto...rt,t,id,tm.html

Wytłumaczenie policji tej sprawy było kuriozalne i zlekceważono wszystkie fakty które nie pasowały do wersji z samobójstwem

Dołączam jeszcze link do sprawy drugiej dziewczyny wymienionej w tym artykule

http://www.gazetakrakowsk...latki,id,t.html
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template created by piotrwiduchowski.pl  Creative Commons License
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12