FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Bogdan Arnold
Autor Wiadomość
Marcin
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-02, 08:43   Bogdan Arnold

Interesuje mnie sprawa Bogdana Arnolda. Swojego czasu, kiedy mieszkałem jeszcze w Katowicach, dużo mi o tym opowiadano, mieszkałem na Plebiscytowej, a to jest w pobliżu Dąbrowskiego. Jest masa rozbieżności w tej sprawie....
Dysponuje ktoś z Was materiałami w tej sprawie?[/b]

le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-02, 09:41   

To może po kolei:
Bogdan Arnold (ur. 17 lutego 1933 w Kaliszu - zm. 1968) - polski seryjny morderca. Od października 1966 do maja 1967 roku zamordował w Katowicach 4 kobiety (3 zidentyfikowane, wszystkie prostytutki). Ich ciała ukrył we własnym mieszkaniu. W zeznaniach przyznał się także do otrucia swojej trzeciej żony.

Pierwszą ofiarą Arnolda była Maria B. poznana w październiku 1966 roku w katowickim barze "Kujawiak". Kobieta dosiadła się do Arnolda i poprosiła o poczęstowanie piwem. Z rozmowy wynikało, że kobieta pochodzi z Wołynia, jednak ani nazwiska ani bliższych danych Arnold nie zapamiętał. Następnie para udała się do mieszkania Arnolda gdzie prostytutka zaproponowała, że za kwotę 500 zł pozostanie na noc. Arnold udusił ją w ataku złości. Zwłoki kobiety porąbał i pozostawił w wannie. Próbował zalewać je chlorkiem aby przyspieszyć proces rozkładu, części ciała palił także w domowych warunkach.

Drugie morderstwo miało miejsce pół roku później. Ofiary nie udało się zidentyfikować. Była to zapewne znowu prostytutka zwabiona do domu. Według zeznań mordercy zabił, gdyż ofiara odkryła zwłoki swojej poprzedniczki.

Zbrodnie odkryto na początku czerwca 1967, gdy sąsiedzi zauważyli w oknie mieszkania Arnolda rój much. Przekonani, że gospodarz nie żyje, wezwali milicję, która odkryła ciała. Arnold dowiedziawszy się o odkryciu, zniknął. Zatrzymano go tydzień później na hałdach węglowych w okolicy Huty Silesia, wg programu "Seryjni Mordercy" telewizji Discovery Historia, Arnold sam się zgłosił na milicję. Przyznał się do wszystkich zbrodni i stwierdził, że żałuje, że nie zdążył zabić również swojej byłej żony. 9 marca 1968 roku sąd skazał Bogdana Arnolda na karę śmierci. Wyrok wykonano w grudniu 1968

powyższą notę z wiki pewnie znasz, ale zamieszczam ją dla przyszłych forumowiczów, którzy mogą być nieuświadomieni w tym temacie ;)

oprócz tego tutaj jest trochę o nim (ale to pewnie też znasz ;) )
http://www.kryminalistyka...lska_arnold.php

i tutaj są skany z książki Hanauska i Leszczyńskiego: "Kryminologiczne i kryminalistyczne problemy zabójstw z lubieżności", bo być może tego nie znasz ;)
http://img571.imageshack....34/86793379.jpg
http://img3.imageshack.us/img3/9190/46986715.jpg
http://img688.imageshack....15/55729108.jpg

więcej informacji nie posiadam..
aha i jeszcze fota:

Marcin
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-02, 09:58   

Serdeczne dzięki za odzew. Ta zbrodnia jest o tyle ciekawa, że chyba najbardziej nieestetyczna ze wszystkich w Polsce. Tą zbrodnię tam pamięta dosłownie jeszcze parę osób, w tym sensie, że pamiętają to osobiście. Miałem okazję być w tym mieszkaniu i nie byłem w stanie sobie nawet wyobrazić, jak to wyglądało 8 czerwca 1967 r. Na dosłownie paru metrach kwadratowych takie znalezisko..... Bez toalety, obskurny zlew, prawie bez dziennego światła.....
Do dzisiaj podwórze się nic nie zmieniło, mam na myśli zdjęcie kamienicy zrobione w tamtych czasach.....
Kapitalne fotki są w filmie ''Anna i wampir"......

le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-02, 10:14   

Sama zbrodnia to raczej nic nadzwyczajnego, ale właśnie fakt, że te ciała trzymał w swoim domu, i z tymi rozkładającymi się ciałami mieszkał.. ech trzeba mieć nieźle narąbane w głowie..
A w tym domu to mieszka ktoś w ogóle, czy może właściciel urządził tam nieformalne muzeum i za odpowiednią opłatą pozwala ciekawskim pooglądać co nieco? Hm.. może bym się wybrała!

Marcin
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-02, 10:20   

Nikt nie pobiera żadnych opłat. To mieszkanie stoi puste od tamtego czasu, w tym sensie, że nikt tam nie zamieszkał..... Są tam jakieś szpargały wyniesione przez mieszkańców, ale groza pozostała..... Ta okolica w ogóle jest ponura i szara dzisiaj, a co dopiero wtedy.....
Ciekawe, co dzieje się z tą Panią, sąsiadką, która mieszkała pod 7......

le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-02, 10:31   

a czym ta Pani sąsiadka spod 7 się wyróżniała?

Marcin
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-02, 10:33   

To Pani Janina Franek. Mieszkała pod strychem Arnolda. Brała nawet udział w tym filmie dokumentalnym......

Cyrano 
Administrator

Zaproszone osoby: 40
Wysłany: 2010-06-02, 14:12   

jak to wyglądało.... http://www.mordercy.yoyo.pl/html/arnold.html na ostatniej fotce masz dokładnie rozrysowane co gdzie zostało znalezione a co do mieszkania to z tego co wiem jest tam powstawiane kilka starych gratów i nic więcej, po Arnoldzie nikt tam nie mieszkał
Smutne, zdziwione,
Bardzo otworzysz.

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-02, 14:14   

Wcale się nie dziwię że nikt tam nie chce mieszkać. Miejsca z tak ponurą historią w tle raczej nie zachęcają do zasiedlenia.

Cyrano 
Administrator

Wysłany: 2010-06-02, 14:15   

nie chodzi nawet o historie tego miejsca ale o same warunki tam panujące
Smutne, zdziwione,
Bardzo otworzysz.

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-02, 14:18   

Z całą pewnością Cyrano ale szczerze mówiąc nawet gdyby tam było nie wiem jak pięknie i luksusowo i tak bym tam nie zamieszkała(chyba że nie wiedziałabym co się tam stało :biggrin )

Cyrano 
Administrator

Wysłany: 2010-06-02, 14:20   

P.S. Marcin masz tu dokument całkiem fajny opowiadajacy o Arnoldzie. Fajnie też pokazane jest jego mieszkanie jak teraz wygląda
http://www.onet.tv/wladca...36,10,klip.html

[ Dodano: 2010-06-02, 14:25 ]
smk- nie znałą byś historii tego miejsca może przez tydzień, potem sąsiedzi napewno wspomnieli by co sie tam działo ;)
Smutne, zdziwione,
Bardzo otworzysz.

Wolwer 
Stary ruchacz

Potwierdzenie wizualne: 1
Wysłany: 2010-06-02, 15:05   

Mieszkając tam można by sobie wyobrazić co się tam działo i ewentualnie coś znaleźć ;-)

PS: Dla Ripper'a :
le-mona napisał/a:

Bogdan Arnold (ur. 17 lutego 1933 w Kaliszu - zm. 1968)
:bag :clap

Ripperek
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-02, 22:35   

Taaa, można tam znaleźć natchnienie do napisania książki z kategorii literatura faktu i... muchy ;)
Ma ktoś może przypadkiem cały dokument o Arnoldzie?

P.S. Wolwer jest coś na rzeczy z tym Kaliszem :bag

Cyrano 
Administrator

Wysłany: 2010-06-03, 02:18   

ja jedynie co mam to "POLSCY SERYJNI MORDERCY" - Jarosława Stukana... nt jest około 8 stron
Smutne, zdziwione,
Bardzo otworzysz.

Odpowiedz do tematu