FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pękalski Leszek
Autor Wiadomość
Akuila
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-23, 20:17   

Uważam, że jest winny więcej niż jednego morderstwa (za które został skazany). Zapewne nie popełnił tylu morderstw ile mu się przypisuje. Znaleziono upośledzonego faceta, który przyznaje się do wszystkiego, łatwo nim manipulować, jest podatny na sugestie. Idealny kozioł ofiarny, można było wyjaśnić nierozwiązane dotąd sprawy...

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-24, 10:39   

I z tym się zgodzę, chociaż nigdy nic nie wiadomo. W każdym razie ja nigdy bym nie zaryzykowała wypuszczenia go na wolność, tym bardziej bez jakiegokolwiek nadzoru.

tuchlin
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-24, 18:08   

Polskie prawo nie przewiduje nadzoru, który mógłby być jakimś ograniczeniem wolności dla osoby, która już skończyła swoją karę (w tym przypadku 25 lat pozbawienia wolności). I wg mnie on wyjdzie i zapoluje . . .

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-25, 12:41   

tuchlin, oby twoje proroctwo się nie sprawdziło.Niestety i ja mam takie przeczucie. Inną możliwością jest to, że ktoś będzie chciał wymierzyć mu sprawiedliwość na własna rękę. Tak w ogóle to polskie prawo w tym zakresie jest czystą paranoją.

tuchlin
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-25, 17:41   

Sprawdzi się i to szybciej niż w przypadku Trynkiewicza, który wychodzi wcześniej, ale ma jakieś tam zasoby intelektualne i w jego przypadku terapia podczas odbywania kary być może powstrzyma go od zabójstwa na jakiś czas. W przypadku Pękalskiego takiej nadziei nawet nie ma. Nic go nie powstrzyma.

Akuila
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-25, 19:03   

Może w końcu kupią mu wymarzoną dmuchaną lalkę (w śledztwie twierdził, iż mordował dlatego, że nie mógł rozładować napięcia seksualnego, a kuzyn owej lalki nie chciał mu kupić, choć wielokrotnie go o to prosił):D

tuchlin
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-27, 23:23   

Tak. Na pewno upośledzony człowiek wie i może zapewnić, że jak dostanie lalkę, to nie zabije więcej XD Jak do tej pory to miał w życiu do czynienia raczej z trupami dziewczyn niż z lalkami, więc w tej materii ma większe doświadczenie :D

Akuila
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-01, 09:20   

Racja. Już poczuł smak morderstwa i przyjemność jakiej doznawał z obcowania ze zwłokami to byle lalka go nie zadowoli.

69
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-05, 23:06   

Leszek Jacek Pękalski zdecydowanie jest seryjnym mordercą. Ile osób ma na swoim koncie? Tego nie wiemy, ale... końcem lat 90-tych minionego wieku jakiś dziennikarz pragnący sensacji, jak wielu jego kolegów po fachu, nakręcił film dokumentalny. Mam go gdzieś na VHSie. Dla znawców tematu jest to rarytas, ponieważ obfituje w ujęcia z celi, wywiady oraz wizje lokalne. Niemniej tło filmu - reżyser próbuje robić z Leszka ofiarę organów ścigania. Że niby zmuszono go do przyznania się do tak zatrważającej liczby zbrodni. Wzorem sprawy Marchwickiego próbuje się nam wmawiać, że upośledzony w lekkim stopniu Pękalski był kozłem ofiarnym. Tak jednak nie jest. Biegli, którzy go badali, a także śledczy są przekonani, że Lesio ma na rękach krew bardzo wielu, może nawet kilkudziesięciu osób. A to dla mnie ewidentnie większy autorytet niż jakiś pismak. Był taki polski cykl dokumentów o seryjnych. Pękalski został tam określony mianem "tykającej bomby zegarowej". Zgadzam się z tym w pełni.

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-06, 13:04   

heh pewnie niedługo się przekonamy czy bomba wybuchnie czy też nie. 2017 już niedaleko.

le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-06, 18:13   

Ja myślę, że większość, a może nawet wszyscy seryjni, którzy ze względu na niedoskonałość systemu prawnego wychodzą na wolność są takimi tykającymi bombami.

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-06, 18:56   

lemona gdzieś czytałam o polski seryjnym, który został wypuszczony i od lat już sobie żyje całkiem spokojnie(cud resocjalizacji?) Niestety nie pamiętam nazwiska. :/

Akuila
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-07, 16:26   

J. chodzi o L. Pękalskiego to ma na rękach krew kilkunastu ofiar. Bezsprzeczne jest jednak to, że policja starała się umyć ręce Leszkiem P. Inaczej mówiąc znaleźli sobie upośledzonego chłopaka, który przyznawał się do wszystkich morderstw jakie miały miejsce. To był właśnie idealny sposób, aby rozwiązać wszystkie sprawy i podnieść skuteczność swoich działań. Oczywiście nie twierdzę, że Leszek P. nie miał na koncie żadnych ofiar lecz na pewno nie było ich tyle ile mu przypisują. Pękalskiego skazano za jedno morderstwo, a nie kilkanaście ile faktycznie popełnił, ani kilkadziesiąt - ile przypisuje mu policja. Warto obejrzeć dokument, który pokazuje jak policja spieprzyła śledztwo.

le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-08, 19:41   

smk a może po prostu starość? Gdzieś czytałam, że na starość sm robią się spokojniejsi, wyciszają się, poziom agresji maleje itd Albo działa dalej tylko tym razem już sprawniej.. choć i cudu resocjalizacji nie należy wykluczać ;)
Akuila no niestety takie czasy, statystyka musiała być w porządku..

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2012-01-08, 23:42   

Dobrze Akuila tzn poprawnie rozumujesz. Sprawy Leszka P nie można rozpatrywać w kategorii seryjny morderca. Leszek P jest maniakiem seksualnym, do tego upośledzonym. Może być że został zle zdiagnozowany tzn. tak jak chciał wymiar sprawiedliwości. Ale czemu morderstwa na tle seksualnym z użyciem młotka ustały??

Odpowiedz do tematu