FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pękalski Leszek
Autor Wiadomość
69
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-09, 15:47   

Z jednym się zgodzę - organy ścigania poważnie spieprzyły sprawę. W świetle prawa Leszek Pękalski seryjnym mordercą rzecz jasna nie jest, w końcu siedzi tylko za zabójstwo Sylwii Rudnik. A faktycznie? Trudno powiedzieć, choć ja osobiście niestety wierzę że dopuścił się wielu morderstw. Może nie aż 67, ale więcej niż te 17, o które go oskarżono w połowie lat 90-tych.
Jak zrzucę z video i umieszczę w sieci "Celę nr", w którym Miszczak rozmawiał z Pękalskim możemy podyskutować ponownie. W tej rozmowie, bodaj w drugiej jej części ponownie przyznaje się do tych wielu zbrodni. Czy mówi prawdę? Aż się prosi o pomoc profilerów z USA.
Seryjni mordercy a wiek starczy? Hmm... a Albert Fish?

le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-18, 16:17   

smk napisał/a:
lemona gdzieś czytałam o polski seryjnym, który został wypuszczony i od lat już sobie żyje całkiem spokojnie(cud resocjalizacji?) Niestety nie pamiętam nazwiska. :/

A nie chodzi Ci przypadkiem o Cieszkowskiego? Kolo się nawrócił, teraz porządny obywatel z niego..
BALKAN napisał/a:
Ale czemu morderstwa na tle seksualnym z użyciem młotka ustały??

To akurat nie jest wyznacznik, morderca mógł zmienić miejsce (wyjechał za granicę), jak i sposób działania.
69 napisał/a:
Seryjni mordercy a wiek starczy? Hmm... a Albert Fish?

Racja.

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-18, 17:37   

Bardzo możliwe Lemona, ale pewności nie mam. Znajoma pochodząca z mazur opowiadała mi o innym sm kobiet, który wyszedł parę lat temu i mieszka niedaleko jej mamy. Ludzie obchodzą go szerokim łukiem i ewidentnie się go boją. Większość tylko czeka aż zabije po raz kolejny.

le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-19, 09:30   

Cieszkowski mieszka w Mikołajkach- to miejscowość położona w województwie warmińsko-mazurskim, więc chyba o niego chodzi.

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-19, 10:32   

Na pewno nie, bo moja koleżanka pochodzi z pod Olsztyna.

defi_delfin
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-26, 16:20   

Mieszkam w Bytowie, Osieki, z których pochodzi Leszek są jakieś 11-12 km od mojego miasta. Jak jeszcze chodziłam do szkoły średnio 2 razy całe miasto ogarniała paranoja, że uciekł on z więzienia .. do tego stopnia, że wracając ze szkoły umawialiśmy się w większe grupki, by nie wracać samemu i by było bezpieczniej .. krążyły plotki, że próbował juz zgwałcić jakąś dziewczynę w jednym z parków bytowskich. Oczywiście wszystko było tylko historyjkami wyssanymi z palca. Jednak znam jedną historię, która jest prawdziwa w 100 proc. (bynajmniej ja, i tak będąc dużym niedowiarkiem, wieżę w jej wiarygodność). usłyszałam ja bodajże rok temu. Dobrze znałam się z pewną rodziną, jakiś czas spotykałam się z "jednym jej członkiem" :P Otóż jego "ciotka" a dokładnie kuzynka jego ojca (było to bliskie kuzynostwo, nie żadna piąta woda po kisielu) została zamordowana w wieku 17 lat, było to w 1991 roku. W opisach jego zbrodni natknęłam się na opis jednego z morderstw, które najbardziej pasuje mi do tej sytuacji, jednak były tam pewne nieścisłości. Opisano, że zamordował w lesie 17 letnią dziewczynę jej apaszką, pracowała w sklepie i przyniosła mu jedzenie gdy ja o to poprosił. W rzeczywistości dziewczyna była bardzo dobrą osobą, miała podobno dobre serce i pomagała "jakiemuś bezdomnemu", który ukrywał się w lesie. Codziennie jeździła rowerem do pracy (były to okolice Suchorza). Woziła biedakowi jedzenie. Jednak jednego razu koleś ją zamordował i gwałcił. Podobno wyglądało to tak, że zaprosił ją do swojego szałasu, czy jakieś prowizorki w lesie, które zrobił. Chciał uprawiać z nią seks jednak dziewczyna przestraszyła się i odmówiła, on sie zdenerwował i zabił. Jednak czy cała sprawa z zaproszeniem do "domu" jest autentyczne .. tego już nie wiem. Było to tylko dopowiedzenie, do historii, która usłyszałam w w/w/ rodzinie. Na dowód tego wszystkiego dodaje link do strony, na której umieściłam zdjęcie tabliczki, którą rodzina ofiary postawiła niedaleko całego zajścia. Jest to przerażające. Jestem autorką tych zdjęć, miejsce to pokazał mi jeden z członków rodziny dziewczyny. Nie pamiętam dokładnego miejsca, były to mniej więcej lasy w okolicach miejscowości Kołczygłowy/Suchorze. Miejsce jak dla mnie nawet w biały dzień jest masakrycznie przerażające ....

oto link: http://www.garnek.pl/defii

69
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-28, 10:04   

Witaj na forum defi_delfin :)

Zamordowana kuzynka ojca Twojego partnera to Sylwia Rudnik. Była ekspedientką w wiejskim sklepie spożywczym w Kołczygłowach i to właśnie ona woziła Pękalskiemu jedzenie - początkowo zdaje się z koleżanką. Swojego mordercę poznała w miejscu pracy, gdy Leszek przyszedł na zakupy. Często ze sobą rozmawiali, on się jej zwierzał ze swoich licznych problemów. Do zbrodni doszło w trakcie jednej z charytatywnych eskapad Sylwii, gdy dziewczyna odmówiła jego... oświadczyn. Jest to bowiem człowiek, który potrafił podejść do dziewczyny na ulicy i poprosić ją o rękę, a czasem o seks. Gdy odmówiła, tłumacząc, że jest jeszcze zbyt młoda (próbowała być dyplomatyczna, niektóre z jego ofiar wybuchały śmiechem i nie ma w tym nic dziwnego) - morderca zaatakował.
Natomiast z tym "szałasem"... wiem, że Pękalski nocował w paśniku dla zwierząt w tym lesie, więc może o to chodziło. Ciało dziewczyny znaleźli rodzice.

Właśnie za to morderstwo Leszka skazano. Dzięki za fotografię.

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-28, 13:20   

Witaj defi_delfin
Wcale się nie dziwię, że panowała psychoza jak pojawiały się takie plotki. Wolę nawet nie myśleć jak zareagują ludzie kiedy Pękalski wyjdzie. Co do miejsca to z pewnością jest przerażające przez historię, która się tam wydarzyła. Dziwić się, że nasz świat coraz niżej upada. Dziewczyna, niesie pomoc "bezdomnemu, biednemu człowiekowi" a w zamian dostaje okrutną śmierć.
69 gdzie ten filmik?

defi_delfin
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-28, 13:53   

Mam nadzieję , że zdjęcia się odtworzyły. Historia nieciekawa, owszem. Dopiero po dodaniu postu zorientowałam się, że dodałam to dokładnie w dzień jej smierci .. 26.06 ... W ogóle swego czasu interesowała się jego historią, czytałam wiele wywiadów i nagrań. Opowiadał, że podniecają go kobiety w rajstopach .. itd. Ale szkoda, że nie am konkretnej liczby jego ofiar, każde źródło podaje inną liczbę ..

69
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-01, 12:27   

Smk - jeżeli chodzi o wywiad z Pękalskim (i inne rarytasy o seryjnych), to jeszcze latem powinienem mieć możliwość zgrania go z video na kompa.

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-01, 14:17   

Czekam niecierpliwie :)

LIBRA
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-07, 12:44   

Jeszcze tylko 5lat i Pękalski wyjdzie, dokończy swoje dzieło??

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2012-09-07, 13:05   

E tam dokończy, on już od dawna ma styropian zamiast mózgu. To już bardziej warzywo niż człowiek.

LIBRA
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-07, 13:57   

Nie uniknie się grzechu w gadulstwie, kto ostrożny w języku - jest mądry.
Waż slowa i szanuj bliźniego....nie doceniasz ludzi...

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-07, 14:27   

Nie wiadomo co zrobi Pękalski, jak wyjdzie. Na pewno będzie chciał zniknąć. Zgadzam się z Balkanem- wątpię żeby znów zabił.

Odpowiedz do tematu