FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pękalski Leszek
Autor Wiadomość
M 

Wysłany: 2013-03-10, 13:37   

Hejka

Witam was wszystkich na forum. :-D Zapoznałem się z tą sprawą i przeczytałem, wszystkie wasze opinie na ten temat. Oczywiście już wcześniej słyszałem o tej sprawie ale chciałem zorientować się jakie poglądy mają inni na ten temat.
Ja osobiście nie wieże ,żeby Leszek Pękalski zabił tyle osób itp. Po prostu, zostało jemu to przepisane na jego konto i tyle. Nie wyjaśnione sprawy a po pierwsze. Pytania były jemu zasugerowane ,aby się przyznawał itp.
Zastanawiam się nad jedna z jego ofiar (ale czy na pewno?) Sylwia Rudnik 17 latka zamordowana 26 czerwca 1991r.Pytanie: Czy ktoś ma jej zdjęcie jak wyglądała :?:
http://www.garnek.pl/defii

Nie czytałem tej książki Magdaleny Omilianowicz –Bestia.

69
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-11, 09:08   

M możesz nie wierzyć w to, że Leszek Pękalski ma aż tyle ofiar na koncie. Trudno w to uwierzyć. Psychologowie kryminalni i kryminolodzy znający sprawę jednak nie negują tego, że Leszek jest wielokrotnym zabójcą (chociaż jak już pisałem, na pewno nie popełnił wszystkich morderstw, do których się przyznawał - czyli ok. 70). Jedynie dziennikarze, szukający sensacji próbują zrobić z niego ofiarę, która albo zabiła jedną osobę, albo w ogóle nikogo... a wiadomo jak to jest z wiarygodnością pismaków i wielu reporterów, którzy sądzą że pozjadali wszelkie rozumy ;)

Sylwia Rudnik była blondynką, nosiła długie włosy - fryzura a la pudel. Kiedyś miałem niewielką książeczkę o Leszku pt. "Diabeł" wydaną przez gazetę "Poznaniak". Tam było sporo fotografii, m.in. Sylwii, a także matki i babki Pękalskiego.

M 

Wysłany: 2013-04-23, 18:37   

Wczoraj był program w TVP 2 21:45 Tomasz Lis na żywo.
Program był poświecony dwóm sprawą Penkalskiemu i Trynkiewiczowi. Wypowiada się matka Sylwi Rudnik

Bolin 
Junior Admin

Potwierdzenie wizualne: 213
Wysłany: 2013-04-23, 19:28   

Zauważyłem że matka Sylwii często się wypowiada, dzięki M za info, z chęcią obejrzę.

Oficer 

Potwierdzenie wizualne: 17
Wysłany: 2013-06-15, 19:51   

Oglądałam wywiad Miszczaka z Pękalskim (zresztą, wg mnie mocno nieudany) w programie Cela nr i zastanawia mnie jakim cudem ten człowiek może zostac uznany za poczytalnego/normalnego psychicznie? Ciężko się słuchało jego "zwierzeń", oby nigdy już nie pojawił się wśród normalnego społeczeństwa...
Na cóż łzy lać daremnie?

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-17, 10:35   

Niestety może być różnie. Orientuje się ktoś jak idą postępy w sprawie ograniczenia ich wolności zakończeniu wyroku?

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2013-06-17, 14:40   

Nasz nieszczęsny Gowin zaczął coś robić w tej sprawie, czy to będzie kontynuowane zobaczymy. A co do Leszka jak najbardziej może być uznany za poczytalnego. On (Pękalski) jest opózniony w rozwoju a nie chory psychicznie i niepoczytalny.

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-17, 16:37   

Tak też coś słyszałam i własnie interesuje mnie czy coś z tych szumnych zapowiedzi wynikło. Czy też tak jak zawsze dużo nagadali i koniec. Balkan czy osobę opóźnioną w rozwoju można z czystym sumieniem uznać za poczytalną, a przynajmniej w pełni świadomą swoich zbrodni?

M 

Wysłany: 2013-06-17, 19:17   

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem :roll: :-/ ale tak naprawdę to nic nie ma wspólnego.
Po prostu odsiedzi swoje i wyjdzie. Ciekawe czy jego rodzice żyją i czy będzie miał gdzie wrócić. Jeżeli państwo jemu nie pomoże znalezieniu pracy i aklimatyzowaniu się w społeczeństwie to Pękalski może wpaść w frustracje.

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-17, 20:05   

http://www.tvn24.pl/wiado...wny,320151.html
Opinie ekspertów z różnych dziedzin na temat ustawy Gowina. Zdaje się więc, że Pękalski jak i Trynkiewicz doczekają się wolności.
M frustrację w takim człowieku może wywołać wszystko biorąc po uwagę, że wyjdzie na wolność w nieco innym świecie i raczej nie będzie w nim mile widziany. Czy będzie zabijał- z tego co wiem kontrole nad byłymi więźniami są marne więc jeśli najdzie go ochota to pewnie to zrobi. W końcu kto mu zabroni?

Oficer 

Wysłany: 2013-06-17, 22:04   

M napisał/a:
Jeżeli państwo jemu nie pomoże znalezieniu pracy i aklimatyzowaniu się w społeczeństwie to Pękalski może wpaść w frustracje.

Zastanawiam się, czy on kiedykolwiek był zaaklimatyzowany. Z tego co wiem zawsze był gdzieś "na uboczu społeczeństwa"? Jest to upośledzony człowiek, który będzie miał spore problemy bez pomocy państwa czy rodziny.
Na cóż łzy lać daremnie?

M 

Wysłany: 2013-06-20, 14:19   

Właśnie a żyje ,ktoś z jego rodziny :?: Ciekawe co z mieszkaniem jak tak osoba wychodzi z pudła to kto płaci za mieszkanie :?:

PanGoryl 

Wysłany: 2013-06-20, 22:48   

M napisał/a:
Właśnie a żyje ,ktoś z jego rodziny :?: Ciekawe co z mieszkaniem jak tak osoba wychodzi z pudła to kto płaci za mieszkanie :?:

My go sponsorujemy :)
Taka osoba dostaje mieszkanie socjalne, czynsz za taki lokal to ok 40 -50 zł, oprucz tego przysługują jej różnego rodzaju dotacje z MOPSU , dodatki - własnie do czynszu , opał na źime, renta socjalna itp. takze z głodu Leszek nie umrze ale raczej w społeczeństwie nie da sobie rady , daje mu góra rok na wolności.

M 

Wysłany: 2013-06-21, 14:29   

To faktycznie lepiej ma niż osoba bezdomna. Warto zrobić napad na bank a jaki by się nie udało do w więzieniu mas wyżywienie itp.

Oficer 

Wysłany: 2013-06-21, 21:58   

Leszek chyba swego czasu aspirował na gwiazdę, chciał wydac książkę ze swoimi wspomnieniami? Od dziennikarzy żądał też sporej kasy za wywiady. Opóźniony, ale mimo wszystko o swoje finanse dba ;D
Na cóż łzy lać daremnie?

Odpowiedz do tematu