FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

MORDERCY.JUN.PL
Forum poświęcone tematyce Seryjnych Morderców

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Mariusz Trynkiewicz (1988)
Autor Wiadomość
benjamin breeg
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-25, 09:33   Mariusz Trynkiewicz (1988)

Mariusz Trynkiewicz (ur. 10 kwietnia 1962) - polski seryjny morderca

Był nauczycielem z Piotrkowa Trybunalskiego, który latem 1988 roku zgwałcił i sadystycznie zabił w swoim mieszkaniu przy ulicy Działkowej trzech chłopców (Tomasza Łojka [l. 11], Artura Kawczyńskiego [l. 12] i Krzysztofa Kaczmarka [l. 12]). Trynkiewicz miał wtedy 26 lat. W śledztwie ujawniono, że wcześniej dopuścił się jeszcze jednego podobnego morderstwa (Wojciecha Pryczka [l. 13]). Wcześniej był już karany za wykorzystywanie seksualne dzieci, a ostatnich zbrodni dokonał podczas przerwy w odbywaniu kary udzielonej w związku z chorobą matki.
W dniu 29 września 1989 roku został czterokrotnie skazany na karę śmierci (za każde zabójstwo z osobna). W wyniku późniejszego moratorium odsiaduje karę 25 lat pozbawienia wolności w Strzelcach Opolskich. Kara kończy się w 2013 roku.
zrodlo : wikipedia

Mam kilka pytan:

- czy znane sa szczegóły sledztwa?
- w jaki sposób trafiono na Trynkiewicza?
- gdzie porzucil i spalil zwloki chlopcow?
- co sie dzieje z rodzinanmi tych dzieci?

Cyrano 
Administrator

Zaproszone osoby: 40
Wysłany: 2010-06-25, 13:18   

Jego profil całkiem ciekawie jest opisany w książce "Polscy Seryjni Mordercy" Jarosława Stukana

http://mordercy.jun.pl/viewtopic.php?t=148
Smutne, zdziwione,
Bardzo otworzysz.

le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-25, 13:29   

25 lat za zabójstwo 3 chłopców! :bored Nóż w kieszeni się otwiera!
Kiedys trafiłam przypadkiem na ten dokument:
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Są tutaj wypowiedzi rodzin zabitych chłopców, a nawet zdjęcia z miejsca zbrodni..

tuchlin
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-01, 23:02   

O Mariuszu Trynkiewiczu książkę napisał Eddy Kozak: Proces Szatana ? (Niedawno kupiłem na Allegro). Znajdują się w niej szczegóły dotyczące jego schwytnia, jego morderstw, procesu oraz psychiki. Mariusz Trynkiewicz został skazany za cztery zabójstwa. Czterokrotnie został skazany na karę śmierci. Jednak wtedy już jej nie wykonywano, a że kary dożywocia jeszcze nie było, musiał zostać skazany na karę 25 lat p.w.
Karę odbywa w Strzelcach Opolskich. Jeden z ojców ofiar ma (przynajmniej miał) zamiar pozbawić Trynkiewicza życia po jego wyjściu z z.k. W 2013 się przekonamy. Warto dodać, że Trynkiewicz nie jest jedynym zabójcą którego zmiana ustroju uratowała od śmierci. Dziesięciu osobom zamieniono karę śmierci na karę 25 lat p.w. To oznacza, że albo już wyszli, albo wkrótce (jak Trynkiewicz) wyjdą na wolność.

April
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-28, 23:39   

Już za trzy laaata, już za trzy laaata, coś tam coś... Pytanie tylko, czy dożyje ;)
A dokumencik zaraz sobie obczaję.

[ Dodano: 2010-12-28, 23:58 ]
Tja... Jeśli nawet dożyje, to i tak się nie macie czego bać. Pewnie pod więzieniem będą czekać te różne Kaczmarki i inne. Ja zawsze uważałam, że rodziny ofiar są gorsze od samych morderców.
A zdjęcia bardzo ciekawe. Aż się dziwię, że ktokolwiek takie materiały im tam przepuścił, bo niestety lub stety rzadko takie konkrety wypływają, nawet po latach.

le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-31, 16:47   

A w czym dokładnie są gorsze te rodziny ofiar od samych morderców?

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2010-12-31, 18:42   

Le-mona wymagasz zbyt wiele :mrgreen:

April
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-02, 00:23   

... we wszystkim? :tongue Jak tak słucham tych ich wypowiedzi, to widzę, że ciągotki miewają niegorsze od morderców :P

le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-02, 13:13   

Znaczy, że pałanie żądzą mordu jest gorsze niż sam fakt popełnienia morderstwa? W tym sensie, że rodziny nie potrafią tak jak mordercy wziąć się w karby i doprowadzić do realizacji swoje mordercze plany? :D To akurat jestem w stanie rozumieć, sama nie lubię gdy ktoś dużo gada a mało robi ;)

April
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-02, 15:45   

No i ujawnia się to, o co mi chodzi. Gdy morderca zabija, to się go potępia, a jak rodzinka ofiary grozi krwawym odwetem i czasem do niego doprowadzi, to ma na to społeczne przyzwolenie, bo "oni są tacy biedni, zabito im dziecko" czy coś tam. Dla mnie różnica jest żadna, a od sprawiedliwości są sądy, a nie zaślepione mamusie. Ot. Poza tym nie lubię słuchać, jak ktoś urządza takie "sceny rozpaczy" przed telewizyjną kamerą. To śmierdzi dramą :P

Ripperek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-02, 18:41   

Wiem, że siara się przyznać ale się kiedyś rozpłakałem na filmie "Najlepsi z najlepszych", fakt nie było przy tym kamer ale wstyd pozostał... no to kamień z serca ;)
P.S. Teraz kolej na Wasz drama(t) :clap

le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-02, 21:46   

April napisał/a:
Gdy morderca zabija, to się go potępia, a jak rodzinka ofiary grozi krwawym odwetem i czasem do niego doprowadzi, to ma na to społeczne przyzwolenie, bo "oni są tacy biedni, zabito im dziecko" czy coś tam.

Jest duża różnica między groźbami, a samym morderstwem. A możesz podać jakieś przykłady, gdzie rodziny ofiar doprowadziły do krwawego odwetu, ewentualnie morderca gdzieś zniknął i istnieje podejrzenie, że właśnie jakaś rodzina mu w tym zniknięciu pomogła?
A co do sądów to co do zasady się zgadzam, ale pozostaje jednak kwestia korupcji, kiepskiego prawa, czy zwykłej niekompetencji przy zbieraniu dowodów. Tak więc nie zawsze ta sprawiedliwość jest wymierzona. (Z resztą pojawia się tutaj również kwestia definicji czym ta sprawiedliwość jest? Niektórzy są za karą śmierci, a tej w Polsce nie ma, więc oni rzadko będą usatysfakcjonowani z wyroku ;) )
Poza tym ja tam ich nie oceniam, bo gdyby ktokolwiek tknął którąś z bliskich mi osób to też pałałabym żądzą mordu. Już nie wspominając o tym, że jest to jedyna możliwość popełnienia morderstwa ze społecznym błogosławieństwem :D Można zostać nawet bohaterem jak ten Litwin - Drasius Kedys :biggrin
April napisał/a:
Dla mnie różnica jest żadna, a od sprawiedliwości są sądy, a nie zaślepione mamusie.

Nie chcę się czepiać, ale w takim razie te rodziny ofiar są w końcu gorsze od morderców, czy jednak nie ma między nimi różnicy? :> I czy mordercy też nie byli zaślepieni? Co prawda nie bólem po stracie dziecka, ale jednak ;-)
Ripper ja płakałam na bajce "Piękna i Bestia'. Do tej pory łezka w oku mi się kręci, mimo, że wiem co będzie dalej, tj. że wszystko i tak się dobrze skończy! :blush

[ Dodano: 2011-01-02, 21:49 ]
No i na Królu Lwie też :blush :blush

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2011-01-03, 05:27   

Faktycznie Ripper siara jak nie wiem. Miałem Cię za twardszego ;-)

wiki
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-12, 18:25   

Czasami spotykam ojca jednego z ofiar Trynkiewicza. Zawsze mówi że niedługo wypuszczą tego bandziora i znów będzie zabijał. Opowiadał mi przebieg wydarzeń związanch z morderstwem syna, okropne. Kiedyś mi powiedział, że mu wybaczył, bo to psychicznie chora osoba ale widać, że nie pogodził się z tym że nie wykonano kary śmierci. (Tuż przed wykonaniem wyroku na Trynkiewiczu, zniesiono w Polsce karę śmierci). Trynkiewicz pracował jako wychowawca na koloniach, we wpisie do albumu z turnusu, narysował kata w czarnym kapturze bez twarzy z zakrwawioną kosą. Napisał wierszyk coś o babyjagach, że w nocy nie dają dzieciom spać. Osobiście widziałam wpis i rysunek. To było przerażające. Na następny turnus już nie pracował.

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-25, 12:34   

Powinny być jakieś regulacje prawne w takich wypadkach, a nie puszcza się takiego zwyrodnialca niemalże samopas i liczy na to, że nie będzie mordował.

Odpowiedz do tematu