FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Richard Ramirez
Autor Wiadomość
tpm
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-25, 14:38   

Nie chcę tutaj podważać niczyjego zdania, ale proponuję odwołać się do kilku fachowych pozycji tudzież wywiadów ze specjalistami, którzy jednoznacznie wskazują na pewne elementy charakterystyczne dla seryjnych. Dzieciństwo ma olbrzymie znaczenie, ludzie nie są z założenia źli, natomiast droga do stania się złym to już zupełnie co innego. Studiuję kierunek na którym także tematy seryjnych są poruszane, żałuję, że nie jest to kryminologia czy psychologia, ale mimo wszystko postawy teoretyczne są mi lepiej/gorzej znane.

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-26, 09:13   

Każdy ma swoje zdanie :) Ja znam opinie ekspertów dotyczące seryjnych morderców i nie są one dla mnie przekonujące tym bardziej, że trudne dzieciństwo występuje tylko u części więc nie jest jak dla mnie regułą. Idąc dalej- bardzo wiele dzieci ma problemy w dzieciństwie- alkoholizm rodziców, terror w domu, choroby, wypadki, molestowanie - do wyboru, do koloru. Ponad połowa z nich w życiu późniejszym powieli wzorzec "wyniesiony z domu", około połowy będzie miało problemy z prawem, ale tylko maleńka garstka zostanie seryjnymi mordercami. O czym to świadczy? I jeszcze inaczej- wielu seryjnych miało rodzeństwo, które przeszło dokładnie to samo, a mimo to mordercami nie zostało.
Ja bardzo szanuję wszelkich specjalistów w tych dziedzinach, ale jak na razie nie mają pojęcia dlaczego ktoś zostaje seryjnym mordercą, a każdą ich tezę można podważyć. Czytałeś o teorii, że seryjni mordercy zazwyczaj długo moczą się w łóżko? Było tak w kilku wypadkach, ale nie dało się zrobić z tego reguły. Tak samo jest(jak dla mnie) z trudnym dzieciństwem. To tylko teoria- jedna z wielu.

69
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-07, 12:43   

No to skoro kary śmierci w Kalifornii nie zniosą, Ramirez może powoli oswajać się z nieuniknionym i ćwiczyć głębokie oddechy.

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-07, 13:19   

Jakby to było takie nieuniknione to już by było wykonane, a nie jest. Coś mi się wydaje, że Richard jeszcze sobie pożyje ;-)

Lola
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-06, 04:13   

69 napisał/a:
w ogóle ciekawe jest to, że Ramirez i Bundy dostawali listy od wielbicielek. Ted i jego dziewczyna Carol nawet zaciążyli - ciekawe co porabia teraz ich latorośl.

Jeżeli mają chłopca to mam nadzieję, że odziedziczył po tacie tę przystojną, czarującą gębę. Wówczas dziewczyny marzące o pogryzieniu przez Bundy'ego będą mogły umilić życie jego synowi ładując mu się masowo do łóżka i spełniając w ten sposób namiastkę swoich fantazji.

pix 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2013-01-06, 08:50   

Lola napisał/a:
Jeżeli mają chłopca to mam nadzieję, że odziedziczył po tacie tę przystojną, czarującą gębę. (...)

Z tego co wiem, mają córkę (chociaż różne źródła różnie podają). Obecnie jest już po 30-stce. Nie ma nazwiska po sławnym ojcu ;) Po rozstaniu z Bundym, Carole zmieniła nazwisko swoje i córki.

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-15, 14:00   

Zawsze mnie dziwiło co kobiety widziały w Tedzie, ale co widziały w Ramirezie to już dla mnie przegięcie. ;) W prawdzie każda potwora znajdzie swojego amatora, ale...
Ciekawe czy małżonce Richarda też w końcu się znudzi czy też będzie wiernie przy nim trwać aż do końca jego dni? :mrgreen:

Lola
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-15, 21:30   

Bundy był wyjątkowy jak na mordercę - czarujący, bardzo przystojny i inteligentny. Koledzy mu zazdrościli przebojowości, kobiety do niego ciagnęło. Dlatego nie miał problemu z tym, aby uprowadzać je w biały dzień. Dla nas to się wydaje nie do pomyślenia, aby odejść z całkowicie obcą osobą choćby na krok, ale on robił to najwyraźniej bez wysiłku. Dodatkowo był nie byle jak wykształcony, ułożony i do samego końca bezczelnie utrzymywał swoją niewinność, co zdarza się stosunkowo rzadko. Większość po schwytaniu z euforią lub wręcz przeciwnie - bezuczuciowo, ale ostatecznie opowiada o swoich dokonaniach chwaląc się. Bundy był skryty i choć przygotował sobie nieudolną linię obrony to jednak przygotował się i to bardzo porządnie i bronił się przed zarzutami. Słuchając go i patrząc na niego - takiego schludnego, eleganckiego, kulturalnego trudno było sobie wyobrazić go podczas ataku szału odgryzającego sutki, wżerającego się w pośladki i tłukącego prętem. Ponadto nieustannie pozował na mężczyznę z czystym sumieniem - zero stresu, zero spięcia. Dlatego do więzienia non stop dostawał listy od "wielbicielek", które nie wierzyły w jego winę, podobnie zresztą jak jego matka i bliscy. Fakt faktem, że trudno jednoznacznie wytłumaczyć jego fenomen, ale jednak nie można odmówić mu charyzmy. Dla większości do dziś jest kimś w rodzaju gwiazdy ;-)

69
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-16, 10:57   

Teda wizualnie porównywano do Cary Granta. Ofiary uwodził, miał maniery celebryty. W trakcie procesu zachowywał się jak filmowa gwiazda. Ba, część z dziewcząt które zamordował wyglądały jak gwiazdy. Ale piszmy o tym może w wątku o Tedzie? :)

Natomiast co do Ryśka jestem ciekaw jak się zmienił w San Quentin. Czy nadal przypomina tego Ramireza, którego znamy z procesu czy też wyluzował?

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-16, 13:09   

Bałagan mały się zrobił, ale bywa.
Zdaje się, że Richard czuje się dość dobrze mimo iż przebywa w celi śmierci. Ze względu na żonę i nastroje społeczne nie bardzo chcą na nim wykonać karę i kto wie kiedy się zdecydują.

Lola
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-16, 14:38   

Napisałaś, że dziwi Cię co kobiety widzą w Bundym, po prostu poczułam nieodpartą chęć odpowiedzi :roll: Trochę bałaganu nie zaszkodzi.

Opublikowane przez Answer Me!:

Ricardo Muñoz Ramirez

Ulubiony sport : rugby, piłka nożna, boks
Ulubiona muzyka : heavy metal
Ulubiona aktorka : Samantha Strong
Ulubiona potrawa: : kobiece stopy
Ulubiony kolor : czerwony
Hobby: podróżowanie i przekopywanie grobów
Najbardziej lubię : kokainę
Najbardziej nie lubię : hipokrytów, rządu
Moje marzenie : użycie broni jądrowej
Na co zwracam uwagę u dziewcząt : fajny tyłek, fajne nogi
Idealna randka : noc na cmentarzu zakrapiana rumem
Opisz siebie : dupek - i jestem z tego dumny
Motto : żyj tak jakby obecny dzień był ostatnim
Podoba ci się dziewczyna, jak zwrócisz jej uwagę : wyciągnę pistolet
Co byś w sobie zmienił : nie ma takiej rzeczy, poza tym gdzie teraz jestem
Jak zmieniło się twoje życie gdy zyskałeś sławę : prywatność odeszła w niepamięć
Co masz do przekazania wielbicielom : zachowajcie pogodę ducha

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-17, 13:36   

Co do Teda(jak i każdego innego) to kwestia gustu, a mojemu on zupełnie nie odpowiada. Nie kręcą mnie tego typu faceci, wręcz przeciwnie.
Z tych odpowiedzi Ramireza podoba mi się sposób na randkę :mrgreen: i motto - w końcu dla niego każdy dzień może być ostatnim 8-)

Lola
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-17, 18:29   

A jakiego typu faceci Cię kręcą ? Skoro nasze bożyszcza nie robią na Tobie wrażenia ;-) ?

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-21, 14:20   

Zazwyczaj niewłaściwi :mrgreen: Ramirez wygląda dla mnie jak ćpun, a jego powierzchowność wręcz mnie odrzuca. Ted nie imponuje mi zupełnie- zewnętrznie nic specjalnego, wewnętrznie mimo całej charyzmy i uroku osobistego jest dla mnie trochę jak mały, niegrzeczny, nico lubieżny chłopiec, a ja wolę mężczyzn :msn

69
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-24, 12:25   

Ramirez był bohaterem wczorajszego "Born to Kill" (kanał 13th Street) - pierwszy raz widziałem jego zdjęcia z dzieciństwa. Na pierwszy rzut oka wyglądało normalnie - jakże inaczej niż w przypadku Henry Lee Lucasa.

Odpowiedz do tematu