FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Eric Harris i Dylan Klebold
Autor Wiadomość
le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-25, 14:36   Eric Harris i Dylan Klebold

Masakra w Columbine High School miała miejsce 20 kwietnia 1999 roku, w Columbine High School, liceum znajdującym w pobliżu miast Littleton i Denver w stanie Kolorado w USA. Eric Harris i Dylan Klebold, dwaj nastoletni uczniowie owej szkoły, weszli na jej teren i za pomocą broni palnej zamordowali dwunastu rówieśników i jednego nauczyciela, 24 osoby zostały ranne. Sprawcy popełnili samobójstwo, zanim do budynku wkroczyła policja. Wydarzenie to jest jednym z największych masowych zabójstw na terenie placówek oświatowych w historii USA.

Strzelanina w Columbine odbiła się szerokim echem na całym świecie, wywołując moralną panikę związaną z młodzieżą nieprzystosowaną społecznie, środkami antydepresyjnymi, brutalnymi filmami, muzyką i grami komputerowymi, Internetem oraz powszechnym dostępem do broni.
wikipedia.pl

Eric Harris i Dylan Klebold

O masakrze:
http://pl.wikipedia.org/w...ine_High_School
http://killer.radom.net/~...ne=KleboldDylan
O zabójcach:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Eric_Harris
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylan_Klebold

I filmik: http://www.youtube.com/wa...feature=related

15not13
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-31, 23:28   

Z góry mówię że to co jest podane do globalnej wiedzy na temat Columbine jest bardzo pogmatwane i nie do konca prawdziwe. Sprawa Columbine jest jak egipski labirynt - niejasna i pokręcona. :-)

le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-01, 10:19   

A co jest prawdziwe?
Przypomina mi się scena z Kilera: wiem.. ale nie powiem :P

15not13
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-01, 12:43   

Media zrobily z Erica i Dylana gotów,gejów,fanow Marilyn Manson'a, neonazistow,fanatykow gry DOOM, tzw.'outkast'ow' czyli wyrzutków,ktorzy należą do Mafii trenczowej (z ktora tak naprawde mieli niewiele wspolnego).Kult Cassie Bernall to tolalna bzdura.Gdy czytam to co piszą Polacy na temat CHS.. to szczerze mnie krew zalewa. ;) Nikt nie wspominal ze Eric ciągle randkowal z dziewczynami i mial razem z Dylanem wokol siebie mnostwo znajomych (nie byli samotnikami). Jesli chodzi o masakre... pisali duzo JAK to zrobią,ale malo na temat DLACZEGO. Wszstkie odpowiedzi zna szeryf stanu Colorado,ktory w swoim sejfie ma 3 godziny tasm VHS na ktorym E&D odpowiadaja dlaczego.. , ktore z niewiadomego powodu nie moga zostac opublikowane. Szeryf zaslania sie tzw 'copycat effect' ale jakby nie patrzec praktycznie co tydzien ktos strzela w szkole na terenie USA.

A oto wielki 'psychopata i fanatyk DOOM'a' w ksiazkach o CHS opisany jako emo got, Dylan Klebold, ktory byl czlowiekiem, jak kazdy z nas. :-) http://www.youtube.com/watch?v=TEGJXuamMlo

... dodam jeszcze ze E&D w maju 1999 skonczyli by Columbine High z wyroznieniem.

le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-01, 13:45   

E tam! Ja swoją wiedzę o nich poniekąd czerpałam z mediów i nie uważam ich za gotów, gejów, fanów MM, neonazistów, fanatyków gry DOOM (aczkolwiek uważam, że brutalne gry mają wpływ na agresję) czy wyrzutków (choć usłyszałam, że w szkole nie mieli wyskiego statusu wśród rówieśników, i byli w jakiś sposób traktowani jako Ci gorsi- i to mi doskonale pasuje do układanki ;) )
Co do Cassie Bernall nie zauważyłam żadnego kultu ;) Czytałam o niej książkę, napisaną przez jej matkę, ale wyleciała mi z pamięci, a ostatnio z mediów właśnie dowiedziałam się, że to nie ją pytali czy wierzy w Boga. Ale i tak jest mi to obojętne :)

A masz jakieś godne polecenia artykuły, czy inne źródła wiedzy, które oczywiście nie zakłamują rzeczywistości?

April
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-01, 14:23   

le-mona napisał/a:
(aczkolwiek uważam, że brutalne gry mają wpływ na agresję)

Gdyby faktycznie tak było, już dawno bym siedziała ;)

Ripperek
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-01, 15:08   

Z gierkami też się nie zgadzam... korzystając z okazji: http://www.ps3site.pl/bru...na-stres/49120/ ;) Le-mona a niewątpliwie brutalny temat tego forum ma wpływ na agresję? ;P
P.S. A w co grasz April? :)

le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-01, 15:49   

Ech rybki moje złote, wiadomo, że nie ma jednej reguły, i jedni są bardziej, inni mniej podatni na negatywny wpływ. April to, że jeszcze nie siedzisz nie znaczy, że tego wpływu nie ma! Może do pierdla jeszcze trafisz, a może jesteś wyjątkiem od reguły, a może tego wpływu w ogóle nie ma ;)
http://www.sfora.pl/Zawsz...i-pomoze-a22155
Przy czym warto zauważyć, że badania były prowadzone na grupie studentów, czyli ludzi już dojrzałych, i mających wyrobione pojęcie na temat dobra i zła. Moim zdaniem problemem jest gdy dzieci i młodzież grają w takie gry, do tego dołoży się nieodpowiednie wychowanie (niekonsekwentne stosowanie kar, być może przemoc domowa, albo brak szacunku wobec dziecka), a także problemy z osobowością tego dziecka czy nastolatka. Wiemy przecież, że skłonność do agresji, czy nawet skłonność do popełniania morderstw nie jest wynikiem tylko i wyłącznie np. brutalnych gier komputerowych, ale mieszanki różnorodnych czynników. Tak więc dla Was gry komputerowe to świetny sposób na relaks i rozładowania stresu, a dla kogoś (niewyrobionego nastolatka) to będzie przyczynek do tego, aby zrobić komuś kuku..
Wszystko jest dla ludzi, ale nie dla wszystkich ;)

p.s. a co ma czytanie brutalnych tematów do agresji? Czy prof. Gierowski bądź inni profilerzy mający dostęp do danych zdecydowanie brutalniejszych niż te na naszym forum są bardziej agresywni od przeciętnego człowieka? Nie sądzę ;) Choć przypuszczam, że nasze forum mogłoby mieć zły wpływ na nastolatka niezdrowo zafascynowanego mordercami, który podnieca się czytając o tym jak to Ted Bundy zabijał swe ofiary.. Czyli znowu, jeżeli jesteś niewyrobiony to czytanie o takich rzeczach może mieć negatywny wpływ na Ciebie..

Ripperek
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-01, 17:39   

le-mona napisał/a:
przypuszczam, że nasze forum mogłoby mieć zły wpływ na nastolatka niezdrowo zafascynowanego mordercami, który podnieca się czytając o tym jak to Ted Bundy zabijał swe ofiary..

Czyli wychodzi na to, że forum może mieć wpływ na kogoś z kim już jest "nie halo" (tak to zrozumiałem) ale nie będzie miało wpływu na kogoś kto jest "halo? ;) Nadmieniam, że forum jest od 18-tego roku życia, brutalne gry zresztą również, więc coś w tym ograniczeniu wiekowym tudzież podatnością nastolatków na negatywny wpływ może i jest... a może po prostu lepiej dmuchać na zimne :)

le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-01, 20:52   

Nie na kogoś z kim już jest 'nie halo' choć to też, ale przede wszystkim na człowieka nie ukształtowanego (że się tak wyrażę ;) ) czyli nastolatka z problemami wieku dojrzewania, poszukującego swojej tożsamości, i takie tam :P

15not13
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-01, 23:00   

Zdystansowanie do takich zainteresowan - tego wielu osobom brakuje. Mnie Columbine wiele nauczylo. :-)

Son'Of'Sam
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-03, 09:54   

mnie najbardziej zastanawia motyw tej zbrodni. czytalem gdzies ze E&D poklocili sie ze szkolnymi sportowcami. Calosc pasuje do zemsty.
E&D podobno nalezeli do szkolnej grupki tzw. Trenchcoat Mafia, moze mieli sprzeczke z innymi uczniami...

Co do teorii o grach komputerowych, nie wydaje mi sie zeby byla prawdziwa, ktos kto konczy szkole z wyroznieniem ma chyba na tyle oleju w glowie ze potrafi rozroznic rzeczywistosc od swiata wirtualnego...

15not13
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-03, 13:30   

Son'Of'Sam napisał/a:
poklocili sie ze szkolnymi sportowcami. Calosc pasuje do zemsty.
E&D podobno nalezeli do szkolnej grupki tzw. Trenchcoat Mafia, moze mieli sprzeczke z innymi uczniami...

Rocky Hoffschneider to typowy jock - poand 2 metry wzrostu i ponad 100 kg wagi. U E&D byl na szczycie listy osob do zastrzelenia. Rocky wraz ze swoja grupa maltretowali mlodszych uczniow.Poza szkola dokonal licznych aktow wandalizmu i innych 'niegrzecznych rzeczy'. Eric i Dylan nie nalezeli do Mafii Trenczowej. Im tylko podobal sie ich styl mody i (jak to powiedzial 'badacz' CHS Dave Cullen : Ze ta 'mafia' to szkolna grupa pasjonatow gier komuterowych. Co ciekawe, dyrektor tej szkoly nawet nie wiedzial ze taka grupa istnieje, mimo ze w ksiazce rocznikowej z 98 roku jest zdjecie tej grupy - na nim Erica i Dylana nie ma. Wg mnie motyw jest taki : Chcieli wytępic glupote w tej szkole i przy okazji chcieli stac sie slawni, odchodzac z tego swiata w wielkim stylu.Eric i Dylan pozostawili po sobie mnostwo zagadek. A co jest najgorsze, mozemy tylko gdybac dlaczego to sie stalo. Cieszy mnie ze na swiecie jest coraz wiecej ludzi ktory zgadzaja sie z tym ze 20 kwietnia ofiar bylo 15, nie 13. ;-)

tak na marginesie, radze z dystansem podchodzic do filmu Van Santa pt.'Słoń"

Son'Of'Sam
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-03, 18:05   

byloby milo zeby udostepniono materialy VHS E&D. chybaze juz to zrobiono a ja nic o tym nie wiem. na YT sa tylko jakies wycinki, ale nawet ciezko mi powiedziec czy sa prawdziwe. 15not13 jesli dysponujesz jakims nagraniem wrzuc linki, taka mala prosba ;-)

Teza o tepieniu nizu intelektualnego slabo do mnie przemawia... Watpie czy 18latek mysli o tym zeby tepic glupote.

Za to wlasnie przyszedl mi do glowy inny pomysl. Z tego co mi wiadomo Eric byl zwiazany jakis czas z kobieta ktora ostatecznie go zostawila. Te wydarzenia mialy miejsce w kwietniu 1998, zamach byl w kwietniu 1999- diagnoza: zawod milosny? tylko pozostaje motyw drugiego zamachowca...

Ripperek
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-03, 18:09   

15not13 napisał/a:
Chcieli wytępic glupote w tej szkole i przy okazji chcieli stac sie slawni, odchodzac z tego swiata w wielkim stylu

Zapachniało megalomanią i jeśli faktycznie tak było to trzeba przyznać, że mieli nie poklei w głowie a wersja o "potworach" ma sens ;)

Odpowiedz do tematu