FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dennis Rader
Autor Wiadomość
le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-12, 12:59   Dennis Rader

Dennis Rader BTK
zdziwiłam się bardzo widząc, że go nie ma jeszcze na naszym forum, śpieszę więc naprawić to zawstydzające niedopatrzenie..
fota:
całkiem niezłe ciacho za młodu
później mu się zbrzydło :P

http://www.kryminalistyka...overy_rader.php
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dennis_Rader
http://killer.radom.net/~...ne=BTKStrangler informacje nie zaktualizowane o fakt, że BTK został złapany, no ale mimo wszystko opisują sposób jego działania
Film dokumentalny po angielsku: http://www.youtube.com/watch?v=OZ7BwKOA_7Q
wikipedia napisał/a:
W lutym 2005 telewizja KAKE otrzymała pocztówki, zaś poza miastem znów podrzucono pudełko po płatkach, zawierające kolejną skrępowaną lalkę symbolizującą morderstwo jedenastoletniej Josephine Otero. Morderca pytał policję, czy jeśli zapisze swoją wiadomość na dyskietce, zostanie ona wyśledzona czy nie. Policja za pomocą ogłoszenia prasowego na łamach lokalnej gazety odpowiedziała, że nie mają takiej możliwości.

Moim zdaniem Rader chciał zostać złapany. Pytać policję o to czy go złapią, jeżeli zostawi taki a taki ślad to może tylko idiota, a Dennis idiotą nie był, bo przez kilkanaście lat nie dał się złapać.. Tak więc pozostaje tylko ta sprawa, że chciał aby go złapano. Tak sobie myślę, że na starość zachciało mu się nie być dłużej anonimowym i przejąć sławę BTK :P

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-12, 16:08   

Im starszy tym gorszy Lemona- na ostatnim zdjęciu przypomina nieco Nicholsona :-P

April
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-12, 21:00   

Te lalki w pudełku po płatkach są dobre. Nie wiem, czemu mi się skojarzyło z kolesiem z paru odcinków któregoś CSI, który robił makiety miejsc zbrodni :D

Tylko motyw jakiś niejednoznaczny. Te parę rozebranych babek świadczyłoby o podłożu seksualnym, ale z drugiej strony sporej części ofiar nie ruszał :P

le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-21, 16:30   

smk napisał/a:
na ostatnim zdjęciu przypomina nieco Nicholsona :-P

chyba tylko z czubka głowy :P
April napisał/a:
Tylko motyw jakiś niejednoznaczny. Te parę rozebranych babek świadczyłoby o podłożu seksualnym, ale z drugiej strony sporej części ofiar nie ruszał :P

Zabójstwo na podłożu seksualnym wg. definicji Hanauska to każde spowodowanie śmierci człowieka pozostające w związku ze wzbudzeniem, nasileniem, utrzymywaniem lub zaspokajaniem popędu seksualnego sprawcy, czyli morderca wcale nie musi gwałcić, bądź obmacywać ofiary. Szczególnie, gdy jest sadystą ,a BTK był. Dla niego torturowanie i sam akt zabójstwa stanowił ekwiwalent stosunku seksualnego, dlatego można uznać, że działał właśnie m.in. z motywu seksualnego .

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2010-10-24, 01:20   

Zaden morderca nie chce być złapany

[ Dodano: 2010-10-24, 01:23 ]
Więc zle sobie myślisz le-mona

le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-24, 08:24   

skąd to kategoryczne stwierdzenie? A Ed Kemper? :> Tak więc dalej podtrzymuję swoje zdanie w tym temacie ;)

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2010-10-24, 18:06   

Ludzie którzy przełamują barierę i zaczynają mordować są przestraszeni, są tak przestraszeni że robią wsystko aby NIE ZOSTAC złapanym. Niektórzy ze strachu robią rzeczy niewytłumaczalne

Son'Of'Sam
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-24, 20:24   

BALKAN na czym opierasz dokladnie te stwierdzenia? mysle ze ten strach po pewnym czasie mija i z czasem tacy ludzie staja sie coraz bardziej pewni siebie. Bywalo tez, ze mordercy pisali listy do policji w ktorych mowili ze jesli nie zostana zlapani nie przestana mordowac...

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2010-10-24, 23:43   

Nie chcę się rozwodzić na czym opieram swoje "stwierdzenia" musi Ci wystarczyć to że dogłębnie analizowałem takie sprawy.To że piszą takie listy wcale nie znaczy że chcą zostać złapani oni chcą dalej mordować to jest silniejsze od nich samych

le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-25, 07:43   

BALKAN napisał/a:
są tak przestraszeni że robią wsystko aby NIE ZOSTAC złapanym. Niektórzy ze strachu robią rzeczy niewytłumaczalne

np. dzwonią na policję, aby ich aresztowano :P
BALKAN napisał/a:
Nie chcę się rozwodzić na czym opieram swoje "stwierdzenia" musi Ci wystarczyć to że dogłębnie analizowałem takie sprawy.

No to jest argument, no bo skoro Ty to przeanalizowałeś to znaczy, że nie możesz się mylić... No bądź poważny! Jak masz jakąś tezę, to ją poprzyj jakimiś badaniami, argumentacją, a nie gadaniną, że Ty wiesz lepiej..
Ja też dogłębnie przeanalizowałam psychikę morderców i z mojej wiedzy wynika, że oni chcą być złapani, i to jeszcze zanim popełnili zbrodnie :lol:
p.s. czego się przestraszyli? kary? reakcji społeczeństwa? samych siebie?

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2010-10-25, 08:14   

Piszesz że chcesz abym poparł swoją tezę badaniami argumentacją a nie gadaniną,a Ty sama co robisz? Ano piszesz że z Twojej wiedzy wynika...że Ty wiesz lepiej :-D . Mało tego napisałaś że chcieli być złapani zanim popełnili zbrodnię nie obraz się ale skąd Ty to wzięłaś???A czego się przestraszyli? Najbardziej nieodwracalności popełnionego czynu.

le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-25, 08:32   

to była ironia ;) jak inaczej miałam Ci pokazać absurdalność Twojej argumentacji :) nie mam takich badań, i wcale nie uważam, że chcieli być złapani.. na każdy przypadek należy patrzeć indywidualnie, bo nie ma reguły ;)

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2010-10-25, 08:38   

Z tym akurat zgadzam się w 100% ironiczna le-mono :-D

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-25, 15:48   

Jeśli mogę się wtrącić w tą gorącą dyskusję to moim skromnym zdaniem chęć morderców by zostali złapani może w pewien sposób wynikać z pragnienia sławy. Po to piszą listy do policji, gazet itp. pragną być znani, pragną by o nich mówiono, pisano, by byli głównym tematem wiadomości. Mogę się mylić bo tylko morderca wie co tak naprawdę siedzi w jego głowie :-)

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2010-10-25, 16:11   

Zaraz zaraz nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem. Piszą listy do gazet i policji bo chcą być sławni zgadza się i dalej co jednocześnie chcą być złapani? Przecież to się kupy nie trzyma

Odpowiedz do tematu