FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Bolin
2019-08-15, 00:24
Zaginięcie Iwony Wieczorek
Autor Wiadomość
Assassin
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-29, 00:18   Zaginięcie Iwony Wieczorek

Zdaję sobie sprawę iż na forum jest oddzielny temat jeśli chodzi o sprawę zaginięć, ale w moim mniemaniu, myślę iż właściwym jest poruszenie tego zdarzenia w oddzielnym temacie.

Jak dobrze wiemy Iwona Wieczorek, zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca bieżącego roku. 19-latka bawiła się w sopockiej dyskotece razem ze znajomymi, lecz w wyniku sprzeczki do jakiej doszło ze znajomą opuściła lokal i sama zdecydowała się na powrót pieszo (trasa ok. 6km).Ślad po niej zaginął około godziny 4 nad ranem w tym czasie ostatni raz kontaktowała się z koleżanką. W sprawę zaangażowany został min. Detektyw Rutkowski oraz słynny jasnowidz Krzysztof Jackowski. Po kilku tygodniach poszukiwań zarówno jeden jak i drugi spodziewają się najgorszego, a dokładnie że Iwona została zamordowana. Co więc stało się feralnego dnia? tego nikt nie wie, można się tylko domyślać. Jedynymi poszlakami są nagrania które są również umieszczone w internecie:

http://www.youtube.com/watch?v=-A8-uStnLL4 - wg. tego filmiku Iwona jest ukazana ok. 50 sek

http://www.youtube.com/watch?v=ayH660GD8gU - godz. 4:12

Jak więc wiadomo najbardziej poszukiwaną osobą w tej sprawie jest osoba podążająca za Iwoną, nazywana potocznie przez internautów "Pan Ręcznik".

Od wylotu ul. Piastowskiej na plażę na wysokości wejścia nr 63, gdzie mieści się kamera Straży Miejskiej, do domu Iwony w okolicach ulicy Czarny Dwór jest ok. 30 minut piechotą. Ślad dziewczyny urywa się w nadmorskim parku w Brzeźnie.

Kolejną podejrzewaną osobą jest również jej chłopak, który miał z nią kontakt jako ostatni.

Ponadto wrzucam opinię Krzysztofa Jackowskiego

http://www.youtube.com/watch?v=NXjEVv6QBIU

Jakie są wasze teorie na ten temat? zapraszam do dyskusji

April
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-28, 23:35   

No i cóż? Tyle czasu minęło i sprawa ucichła... Nie chcę być brutalna, ale chyba znajdzie się trupek.

69
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-22, 09:08   

Wygląda na to, że w sprawie mógł nastąpić jakiś przełom:

http://wiadomosci.gazeta....ozwiazana_.html

http://nasygnale.pl/kat,1...,wiadomosc.html

Możliwe, że w najbliższych tygodniach dowiemy się więcej, ale jak wynika z wypowiedzi matki zaginionej - dziewczyna najprawdopodobniej nie żyje.

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-22, 11:16   

Tego można się było spodziewać. Dobrze dla rodziny, należy im się w końcu pewność co do losu Iwony. Z tym, że nawet jeśli znajdą sprawców może być ciężko im coś udowodnić, szczególnie jeśli nie odnajdą zwłok. Mam nadzieje, że w końcu rozwiążą tą sprawę.

69
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-11, 12:57   

A jednak w temacie panuje cisza... przynajmniej w mediach. Niewłaściwy trop, czy milczą dla dobra śledztwa?

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-11, 17:34   

Z naszymi mediami to jest tak, że jak dany temat jest "modny" to się go wałkuje wszędzie i na okrągło. Później znajduje się kolejny i kolejny, a jak nie to znów odgrzewa się jakiś stary. Miał być przełom i być może był, ale nikomu nie chciało się o tym napisać. W każdym razie życzę policji by znaleźli morderce( to pewne niemalże w 100%, że Iwona nie żyje), bo może wtedy odnajdą też ciało i rodzina wreszcie będzie mogła ją pochować.
Orientuje się ktoś czy w sprawie brał udział nasz etatowy, polski jasnowidz?

69
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-18, 12:21   

Internauci napisali do organów ścigania i władz list otwarty w sprawie śledztwa:

http://wiadomosci.gazeta...._wiedziec_.html

Powodem jest cisza w temacie, o której ostatnio napomknąłem. Z artykułu dowiadujemy się m.in., że latem badano georadarem jakieś działki w Sopocie. Zobaczymy co wyjdzie z tego apelu.

Kto zabił Iwonę? Nie wierzę, że dziewczyna żyje. Może ów "facet z ręcznikiem"?

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-18, 13:32   

Internauci jak zwykle nie zawodzą :msn
Dziewczyna zniknęła już o świcie, było jasno więc automatycznie sprawca miał mniej czasu i niezbyt dogodne możliwości. W końcu w każdej chwili ktoś mógł nadejść. Facet z ręcznikiem wygląda podejrzanie- na początku filmiku idzie spokojnie i patrzy na Iwonę później zerka za faceta z wózkiem, który jest już poza kadrem, jakby chciał się upewnić, że nie będzie szedł w tą samą stronę.
Mimo iż uważam, że dziewczyna została zamordowana, a przed śmiercią zapewne zgwałcona, to być może rozwiązanie jest inne. Może została porwana i sprzedana gdzieś do burdelu(inaczej takich miejsc nazwać nie umie).

69
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-18, 14:10   

Ok. Pospekulujmy. "Człowiek z ręcznikiem"... Po co niósł ten ręcznik na ramieniu? Poranna kąpiel w Bałtyku. Ale aż tak wcześnie? A może to po prostu narzędzie zbrodni? Jeżeli tak, to działał z premedytacją - np. po prostu chodził w poszukiwaniu ofiary, może już ma coś (inne zabójstwa) na sumieniu, a tym razem padło na Iwonę? A może to zimnolubny "mors", który pływał w morzu nad ranem, a zabójca okazjonalny? Tadeusz Kwaśniak dusił swoje ofiary skręconym ręcznikiem... Tylko, że sopocki "człowiek z ręcznikiem" musiał ją gdzieś zwabić - przecież nie zaatakował jej na ulicy, w alejkach czy parku - nie znaleziono ciała... Zatem musiał mieć gdzieś samochód. Zaproponował podwiezienie zmęczonej, zirytowanej (była wściekła na znajomych) dziewczynie?

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-19, 12:17   

Ręcznik mógł mieć po to by na nim usiąść, może spędził na plaży noc, albo oglądał wschód słońca. Gdyby Iwona była przypadkową ofiarą, przypadkowego mordu to znalazło by się ciało, a jego jak wiadomo nie ma. Ciężko też stwierdzić, że została wybrana na ofiarę, w końcu kto mógł przewidzieć, że pokłóci się ze znajomymi i będzie wracać sama. Jak miałby ją zwabić? Nie była już dzieckiem więc pozostaje tylko atak z zaskoczenia, pozbawienie przytomności i wciągnięcie- do samochodu? do lasu? nie mam pojęcia. Nie bardzo się to kupy trzyma- morderca spostrzegł idącą samotnie dziewczynę i ruszył za nią. Zaatakować mógł jedynie w sprzyjających okolicznościach, ale przecież nie wiedział dokąd idzie dziewczyna więc skąd mógł wiedzieć gdzie podstawić samochód. Chyba, że zabił ją w lesie, poszedł po samochód, załadował ciało, wywiózł i ukrył. W takim wypadku musiałby mieć niewiarygodnego fuksa.
Iwona do domu miała już niedaleko, po długim spacerze wytrzeźwiała dziwne by było gdyby tak bez niczego dała się podwieźć nieznajomemu. Może więc jednak znała mordercę?

bixby 
Moderator

Zaproszone osoby: Moderator

Wysłany: 2012-10-22, 19:12   

Znów jakieś nowe fakty w sprawie Iwony. Ciekawa rozmowa Jackowskiego z jednym z kolegów dziewczyny. Co o tym sądzicie?

http://www.interwencja.po...ex.html#1302414

ailema
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-23, 20:33   

W sumie rozmowa jak rozmowa nikt przy zdrowych zmysłach nie nosi 2 telefonów na imprezę (tym bardziej służbowego ) sama nie wiem co myśleć o tej sprawie tyle niejasności ...

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-24, 14:08   

Zgadzam się- kolega raczej mówi prawdę. Nie wiem o co tak na prawdę czepia się nasz jasnowidz. Ja w jego słowach nie zauważyłam nic podejrzanego. Przecież to normalne, że jak jesteś na imprezie, jest alkohol nie kontroluje się dokładnie czasu. Wiele razy kiedy chodziłam jeszcze na imprezy, gdyby po którejś z nich ktoś zapytał, o której wyszłam, nie umiałabym podać dokładnego czasu. :mrgreen: Sprawa z telefonami też nie wydaje mi się podejrzana. Szedł na imprezę- służbowy zostawił w domu, oczywiste. Ten, który miał się rozładował, tak jak PRAWDOPODOBNIE Iwony, bo przecież do końca nie wiadomo czy tak się stało. Mogła go wyłączyć.

ailema
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-27, 18:40   

Mogła ona go wyłączyć lub ktoś zrobił to za nią .......mam nadzieje że sprawa szybko się wyjaśni

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2012-10-28, 20:52   

Dziewczyna wracała z dyskoteki, o 4 nad ranem, po alkoholu, moim zdaniem pewnie była trochę padnięta i nie sądzę żeby chciała sie z kimś umawiać. Wracała do domu, przynajmniej kierowała sie w stoną domu, widać to na video z monitoringu. Ten gościu z recznikiem szedł za nią. Od wejścia 63 mogła skrecic tylko w park regana w jedno z trzech wejść. Tirowiec? Wygląda tak jakos niechlujnie. Tylko co by zrobił z ciałem?

Odpowiedz do tematu