FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zaginięcie Ani Janowskiej
Autor Wiadomość
69
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-05, 12:49   Zaginięcie Ani Janowskiej

Kolejna sprawa z archiwum łódzkiej kryminalistyki. Temat ma już 25 lat... W sobotę, 16 września 1989 roku 11-letnia dziewczynka wyszła z domu na zakupy. Był to środek dnia w samym centrum dużego polskiego miasta. Kamień w wodę - nigdy jej nie odnaleziono. Sprawa była bardzo głośna w lokalnej prasie, "997" także się w nią zaangażowało.

http://www.dzienniklodzki...t.html?cookie=1

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2014-09-05, 23:04   

Masz jakieś wnioski-spostrzeżenia jeżeli chodzi o sprawy tych zaginięc na przełomie lat 80tych i 90tych 69? Jakiekolwiek :-) jestem pewien, że masz. Z tego co ja wiem, ten człowiek przemieszczał się po kraju. Moim zdaniem to był (lub jest nadal) zorganizowany. Niektóre ciała znajdowano bardzo szybko na miejscu zbrodni, innych wogóle nie znaleziono.Śladów biologicznych i fizycznych brak. Dosłownie identycznie jak w przypadku Bund'yego.

69
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-07, 20:07   

Co do samej dziewczynki, której zniknięcie przypomniałem to faktycznie sprawca musiał być doskonale zorganizowany. W grę wchodzi obserwacja dziecka, musiał mieć też samochód np. na tyłach DH "Central", w rejonie tego targu, gdzie Anię widziano po raz ostatni. Być może podpowiedzią jest ta dziewczyna, z którą odeszła - starsza od zaginionej. Mogła być wspólniczką osoby odpowiedzialnej za porwanie i zapewne morderstwo. Nikt jej nie skojarzył w śledztwie. Czymś musiała ją skusić by udała się do... samochodu? mieszkania w jednej z kamienic lub na pobliskim tzw. "Manhattanie"? Czy to ktoś, kto obserwował ją wcześniej np. na występach zespołu tanecznego, czy pokazach mody - nie wiadomo.

Oczywiście może to być seryjny morderca. W Łodzi zaginął jakoś niedługo później chłopiec w rejonie bodaj Arturówka, ale być może to osobny temat. Co do innych zaginięć musiałbym odświeżyć pamięć. Ale znam jeden przypadek bardzo tajemniczego zniknięcia Łodzianki nad morzem w I połowie lat 70-tych. Pojechała do męża, który służył w jednostce wojskowej w Kołobrzegu i gdzieś tam przepadła. Jak wyciągnę trochę szczegółów to założę wątek dotyczący mojej hmm... "przyszywanej cioci".

John Doe 

Potwierdzenie wizualne: 69
Wysłany: 2019-02-21, 16:57   

Sprawa tego zaginięcia będzie przedstawiona w dzisiejszym wydaniu "997".

Edit: https://vod.tvp.pl/video/magazyn-kryminalny-997,21022019,41126055?fbclid=IwAR21LjWF4i5GLWcWU5g3BU65p8OwYHojaGWBNnusbV8ch6brWf5hokgUp-I

A jednak był podejrzany w sprawie...

[ Dodano: 2019-02-24, 20:02 ]
Nowy artykuł o sprawie z "Dziennika Łódzkiego":

https://dzienniklodzki.pl/jedenastoletnia-ania-janowska-z-lodzi-przepadla-jak-kamien-w-wode-przez-30-lat-sledczym-nie-udalo-sie-natrafic-na-jej-slad/ga/13912469/zd/34041123#wiadomosci

Odpowiedz do tematu