FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gesche Gottfried
Autor Wiadomość
Ripperek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-21, 18:13   Gesche Gottfried

Gesche Margarethe Gottfried (ur. 6 marca 1785, zm. 21 kwietnia 1831) – niemiecka seryjna morderczyni. W latach 1813–1827 zamordowała w Bremie oraz Hanowerze 15 osób. Wszystkie ofiary zmarły przez zatrucie arszenikiem. Była ostatnią osobą publicznie straconą w Bremie...

[ źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Gesche_Gottfried ]

Cyrano 
Administrator

Zaproszone osoby: 40
Wysłany: 2009-10-22, 01:14   

o cholera nie słyszałem o niej ani słowa, ale po przeczytaniu podanego źródła nie powiem pooodałeś mi temat do uzupełnienia..... tym bardziej że ofiarami jest prawie sama bliska rodzina
Smutne, zdziwione,
Bardzo otworzysz.

ailema
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-08, 18:08   

Też pierwszy raz słyszę .I już się zastanawiam czemu ofiarami byli jej najbliżsi

le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-08, 20:35   

Cytat:
Zanim została aresztowana, zyskała duże współczucie wśród mieszkańców Bremy, gdyż członkowie jej rodziny oraz wielu jej przyjaciół zapadało na tajemniczą chorobę i w jej wyniku umierało. Ze względu na troskliwą opiekę, którą sprawowała nad chorymi, Gesche była nazywana "aniołem z Bremy".

Jak się nazywa ta choroba co to kobiety trują swoje dzieci, aby się nimi opiekować i zyskać miano cudownej, oddanej matki? Może coś w tym stylu i tu miało zastosowanie?

Ripperek
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-08, 21:34   

Cytat:
Jak się nazywa ta choroba co to kobiety trują swoje dzieci, aby się nimi opiekować i zyskać miano cudownej, oddanej matki?

syndrom Munchausena http://www.kryminalistyka...zieciaki_02.php

le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-08, 21:52   

a no właśnie! Tak więc może ten syndrom miał tu miejsce!
p.s. Ripper możesz sobie dać punkcika ;)

edit Ripper:
dziwnym trafem jakoś nie mogę ale dzięki ;)
Ostatnio zmieniony przez 2010-08-08, 21:54, w całości zmieniany 1 raz  

Ruda
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-09, 20:34   

Moim skromnym zdaniem jeśli chodzi o morderczynie w śród kobiet bardzo często ich ofiarą padały osoby z bliskiego otoczenia; przyjaciele rodzina i niewierny kochanek. Bardzo mało jest wzmianek aby kobieta "cziła" się na ofiarę zresztą....moja chora wyobraźnia podsunęła mi pewnien obrazek gdzie taka typowa niemiecka Helga czai się z obiadem w jednej ręce i buteleczką arszeniku w drugiej- wyglądało by to dziwnie przynajmniej z mojego punktu widzenia. No dobra po samym widoku tej niemieckiej Helgi czającej się na mnie w ciemnym zaułku mogło by nastąpić moje zejście ;]

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-10, 16:05   

Wyjątkiem jest np Aileen Wuornos. Poza tym arszenik jest taki romantyczny... ;)

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2011-12-10, 19:12   

No pewnie :-D Jak w Rewersie, podłożyła mu nawet poduszeczkę pod głowę

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-10, 23:05   

Trucicielki mają to coś co zawsze mnie intrygowało nie wiem czemu. Szczególnie przy użyciu arszeniku, cyjanek jest taki oklepany.

Odpowiedz do tematu