FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Paweł Tuchlin
Autor Wiadomość
Son'Of'Sam
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-20, 21:56   

no nie przesadzaj, czasem mozna ja dopasowac do SM, czy innych przestepcow ;p

Agro
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-24, 08:39   

czy ja wiem czy nie zawsze niekiedy można odczuć takie wrażenie że osoba na którą patrzymy ma powozownia ze światem przestępczym i to się sprawca na przykład czikatiło toś to od razu widać że to psychopata http://t0.gstatic.com/ima...U2PWZSHjTnVkZBg

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-25, 11:32   

Agro, jasne ale zwykły człowiek, który nie miał nigdy kłopotów z prawem może również wyglądać jak typ spod ciemnej gwiazdy. Rzadko się zdarza, że sm wygląda na pierwszy rzut oka na psychola, który chodzi i morduje niewinnych. Oczywiście gdy już się dowiemy co ów człowiek zrobił oceniamy go przez pryzmat jego zbrodni i wydaje nam się odrażający.

le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-29, 10:08   

Son'Of'Sam napisał/a:
no nie przesadzaj, czasem mozna ja dopasowac do SM, czy innych przestepcow ;p

To co za pożytek z teorii, która czasem się tylko sprawdza? ;)
Agro napisał/a:
czy ja wiem czy nie zawsze niekiedy można odczuć takie wrażenie że osoba na którą patrzymy ma powozownia ze światem przestępczym i to się sprawca na przykład czikatiło toś to od razu widać że to psychopata http://t0.gstatic.com/ima...U2PWZSHjTnVkZBg

Guzik prawda. Dokładnie wiesz kim był Czikatiło i co zrobił, dlatego uważasz, że w jego wyglądzie jest coś szalonego, ale jakbyś pokazał jego zdjęcie komuś kto nie ma o tym zielonego pojęcia to zapewne nie usłyszałbyś, że to psychopata.. a propos psychopatów; 2-3% ludzi to psychopaci, jesteś w stanie stwierdzić które ze 100 dzisiaj napotkanych osób to psychopaci? ;)

Son'Of'Sam
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-29, 13:34   

Cytat:
To co za pożytek z teorii, która czasem się tylko sprawdza? ;)

jeden- wywoluje spory w doktrynie i zamieszanie na forum :D

Opiera sie na prostym powszechnym fakcie, oceniamy na poczatku ludzi po tym jak wygladaja- nie wierze ze jestes wyjatkiem Le-monka :D

le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-29, 18:53   

Synek ja napisałam, że wnioski dotyczących psychiki, osobowości danej osoby wysnute na podstawie tylko wyglądu tak naprawdę nie mają pokrycia w rzeczywistości, nigdzie nie napisałam, że ja tak nie robię ;)

marcin9991
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-10, 20:45   

Mam pytanie jak nazywały się dzieci Tuchlina?? Miał 2 synów ?

[ Dodano: 2012-11-20, 21:18 ]
wie ktos ?

M 

Wysłany: 2013-03-03, 11:31   

Właśnie, jestem w trakcje czytania tej książki -Czas skorpiona. Miałem wielki problem z jej dostaniem na allegro nie ma, w antykwariatach podobnie itp. Pochodziłem po bibliotekach w mieście i ktoś mi podsunął pewien dobry pomysł, żebym poszedł do Centrum szkolenia Policji w Legionowie i tam zapewne w bibliotece zdobędę i tak właśnie zrobiłem i mam.

W tej książce bardzo duże wrażenie zrobiło na mnie jedno morderstwo.
8 grudnia 1982r Bożena S..............24 lata. Skarszew ul. Tczewska.

Po pierwszym ciosie dziewczyna pada na chodnik po lewej stronie. Skorpion unosi ja nieco i ciągnie przez asfaltowa jezdnię i prawy chodnik na trawę pod murkiem. Bożena S odzyskuje świadomość w jakimś samozachowawczym odruchu próbuje wstać. Widzi to skorpion i zadaje jej kolejne ciosy młotkiem. Dziewczyna pada i się nie podnosi.
Oprawca bierze ja na ręce i kładzie na murku a następnie spycha na druga stronę.

Chodzi mi o to, że Bożena konała tam za tym murkiem i nikt jej nie pomógł a to dlatego że nie widzieli jej tylko słyszeli. Jeden ze świadków mieszkający w pobliżu tego zdarzenia mówił ze jak otworzył okno to słyszał tylko jęki Mamo!!!! Mamo chodź tutaj Mamo. :cry:
Bardzo smutna śmierć w ostatnich minutach, ofiara chciał aby matka jej pomogła.

Bolin 
Junior Admin

Potwierdzenie wizualne: 213
Wysłany: 2013-03-04, 19:45   

No nie powiem trochę przeraża...
Fajnie gdyby udało ci się tą książkę umieścic w formacie pdf.

M 

Wysłany: 2013-03-05, 12:18   

Przyznam się ze nigdy nie zamieszczałem w tym formacje jak to się robi :?:
Przytoczę jeszcze jeden napad z książki Czas skorpiona.
12 Luty 1976 Osiedle suchanin. ul. Kartuskiej godz 22:00 Jadwiga P..........lat dziewiętnaście.
Jadwiga otrzymała jedenaście niezwykle silnych ciosów młotkiem w głowę. :bash Na miejscu napadu ,w plamach krwi odnalezione zostały później odłamki kości czaszki wielkości dłoni.
Uszkodzeniu uległy opony mózgowe i sam mózg. Stwierdzono wieloodłamowe złamanie kości czaszki z licznymi wgnieceniami. Ofiara napadu przeżyła atak

Wypowiedz Pawła Alojzego Tuchlina:
Cytat:
Nie wiem dokładnie, kiedy przyszedł mi do głowy pomysł napadania na kobiety i ogłuszania ich młotkiem. Pamiętam jednak ,że w ten sposób głuszy się świnie przed ubojem.

Regina S ( druga żona Pawła Tuchlina)
Postanowiłam rozejść się z mężem i zmienić nazwisko aby w przyszłości moje dziecko nie było szykanowane. Chcę sprzedać gospodarstwo i przenieść się do Gdańska.

[ Dodano: 2013-03-05, 12:28 ]

Zapewne każdy to już widział ale jak by ktoś nie widział to :
Paragraf 148 kara Śmierci

http://www.youtube.com/watch?v=nN9yv0YEGb8

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-06, 13:01   

Tak ja też byłabym chętna na pdf. M najpierw trzeba książkę zeskanować i wtedy w zależności ile zajmie myśleć co dalej.

M 

Wysłany: 2013-03-16, 12:40   

Cytat:
18 stycznia morderca zaatakował po raz kolejny. Tym razem, w rzece nieopodal zwłok zamordowanej kobiety, zostawił narzędzie zbrodni - młotek owinięty bandażem. Widniał na nim znak ZNTK - Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego. Lista pracowników ZNTK uprawnionych do poboru młotków, nie pomogła jednak funkcjonariuszom.

http://wiadomosci.gazeta....op_,,ga,,5.html

Czyli milicja miał narzędzie zbrodni. Zaczęli poszukiwać osoby, które pożyczały młotki z narzędziowni lub magazynu ale osób było tak wielu że nie miał to sensu. :idea: Pomyślałem ja sobie ze przecież powinni sprawdzić osoby ,które nie oddały młotków bo powiedzmy im zaginęły. :idea:
Narzędzia były wydawane na tzw. ,,Marki”(jest to metalowa blaszka z numerem przepisana danemu pracownikowi) Jak pracownik nie oddał narzędzia to równowartość narzędzia był jemu odpisywana z pensji. Zapewne jak Paweł Tuchlin pracował ZNTK - Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego tylko przez dwa tygodnie i zgubił młotek to odpisali jemu tylko
Kasę i zamknęli sprawę. Jak by magazyny były o tym fakcje powiadomione to sprawce złapali by o wiele wcześniej.

Bolin 
Junior Admin

Potwierdzenie wizualne: 213
Wysłany: 2013-03-24, 16:19   

Syndykat zbrodni 4 - http://www.ipla.tv/Syndyk...k-4/vod-5231476
Opisana między innymi sprawa Pawła Tuchlina.

M 

Wysłany: 2013-04-12, 09:07   

Rozmyślałem sobie jak by nakręcali film w wersji kinowej o Pawle Tuchlinie.
Ciekawi mnie ,dlaczego nikt nie chce się podjąć takiego wyzwania.
Np. główną role Tuchlina mógł by zagrać Wojciech Kamiński Podobny jest, ma takie wyłupiaste oczy ,niczym morderca. Wygląd ma mordercy. ;-)

[ Dodano: 2013-04-22, 16:15 ]
,,....I oskarżam Pawła Alojzego Tuchlina o to ,że dopuścił się czynu...”
dziewięciu morderstw i jedenaście prób morderstwa.

1.31 października 1975r Peron Polskich Kolej Państwowych. Ul. Junackiej w Gdańsku-Oruni. Danuta Ch. 21 lat. Ofiara napad przeżyła
2. 5 Stycznia 1976r Mirosława D. 26 lat. Gdańsk-Oruni Ul. Smoleńska.Ofiara napad przeżyła
10 Luty 1976r Gdańsku-Siedlcach ul. Kartuskiej napad nie udany.
3.12 Luty 1976r Gdańsku-Siedlcach ,Osiedle suchanin. ul. Karturska godz. 22:00 Jadwiga P. 19 lat . Ofiara napad przeżyła
1. 9 Listopad 1979r Irena H. miejscowość: Niestępowo 800metrów w kierunku do Leżna Ofiara napadu nie przeży
Notka: (W wodzie ,tuż przy brzegu przepływającej nie opodal Raduni ,znaleziono został półtorakilogramowy młotek, którego metalowa cześć owinięta była precyzyjnie elastycznym bandażem.)
2. 1 Luty 1980r. Anastazja E. 30 lat Godz. 23:00 Zakoniczyna ul.Wieżycka.Ofiara napadu nie przeżyła
3. 29 Kwietnia 1980 Alicja M.35lat Skowacz.Ofiara napadu nie przeżyła
4. 17 Września 1980r Cecylia G.22 lata Czarna woda- Lubiki. Ofiara napadu nie przeżyła
5. 19 Listopad 1980r Grażyna S. 22lata. Droga z Malborka w kierunku Szawałd.Ofiara napadu nie przeżyła
6.12 grudnia 1980r Wanda K.30lat.Gdańsk ul.Pan Tadeusz-ul.Karturska.Ofiara napadu nie przeżyła
4. 26 czerwca 1981r Genowefa B. KiezmarkOfiara napad przeżyła
7. 14 Listopada 1981r Halina P.19 lat. Kokoszki .Ofiara napadu nie przeżyła
5. 26 Listopada 1981r Krystyna W. Miała 35 lat. Piesienice.(potrącona przez żuka z płócienną plandeką) Ofiara napad przeżyła
6. 2 grudnia 1981r Bogumiła P. Demlin w kierunku 2km do Nowego gołębiewka.(potrącona przez żuka z płócienną plandeką) Ofiara napad przeżyła Notka:
3 grudnia w Zblewie został odnaleziony porzucony samochód żuk. Miał wybita przednią szybę i wyraźne wgniecenie z lewej strony maski. Odnaleziono właściciela tego pojazdy
który to wcześniej zgłosił jego kradzież na MO.

7. 4 Listopad 1982r Felicja B lat 45. Sucumin na trasie Zblewo-Starogard.Ofiara napad przeżyła
8. 8 grudnia 1982r Bożena S.24lata. Skarszew. ul. Tczewska Ofiara napadu nie przeżyła
Notka MO: 6 stycznia 1983 r Komendant wojewódzki Mo w Gdańsku gen. bryg. Jerzy Andrzejewski , wydał decyzje o powołaniu grupy operacyjno-śledczej w sprawach i dotychczas nie wykrytych zabójstw kobiet na terenie województwa gdańskiego. Grupa otrzymał kryptonim
,,Skorpion” Nadzór nad jej działaniem objął zastępca komendanta wojewódzkiego MO płk
Andrzej Stojek.

8. 18 stycznia 1983r Ewa G. 19 lat Niedaleko dworca PKP w Rytlu kilka kilometrów od Chojnic. Ofiara napad przeżyła
9. 1 Marca 1983r. Wiesława G. - miejscowość G Ofiara napad przeżyła
10. 9 Marca 1983r Ewa B. Kościerzyn- miejscowość G Ofiara napad przeżyła
9. 6 Maja 1983r Jola K. 19 lat. Narkowy 2km.
Ofiara napadu nie przeżyła

[ Dodano: 2013-04-26, 18:05 ]
26 Kwietnia 2013r post napisany

Hejka

Kiedyś chyba na tym forum natknąłem się na taki temat ,że dzieciństwo ma duży wpływ czy ,ktoś będzie w przyszłości miał skłonności mordercy. Gdzieś chyb wyczytałem że jak ktoś się moczy w nocy to (bawił się zapałkami) ma to wpływ na zachowanie i psychikę itp.

Przedstawię kilka fragmentów z książki Czas skorpiona :
Paweł Tuchlin:

Cytat:
Moja choroba polegała na tym ,że moczyłem się w nocy podczas snu.
A jedynym wtedy dostępnym lekarstwem dla mnie w domu była pyda ,splot rzemieni.
Gdy się rano wstawało ,to matka albo ojciec sprawdzali moje łóżko. Kiedy było mokre ,to dostawało się porcje pydą ,,lekarstwa” Następnego dnia scena ta się powtarzała ,bo ojciec był zdania ,że ja leję w łóżko złośliwie lub też z lenistwa.

Cytat:
Urodziłem się jako ósme dziecko spośród jedenaściorga rodzeństwa. W rodzinie nikt nie chorował na zaburzenia psychiczne ,tylko jeden z braci cierpiał na epilepsję. Rodzice byli rolnikami ,dziś już nie żyją. Ojciec pełnił funkcję sołtysa we wsi Góra ,prowadził też sześcio hektarowe gospodarstwo rolne. Paweł Tuchlin wspomina że jego ojciec nadużywał alkoholu ,robił awantury, w trakcje których bił matkę ,kiedyś zdarzyło się ,że uderzył ją :bash )

Cytat:
Była niechęć do mnie a już zwłaszcza kiedy tato sobie :beer ,co nierzadko mu się zdarzało.
Wtedy nie było już Pawła z był tylko ,,dujcok” ,,sikacz” ,,śmierdziel” Z tej przyczyny nie dostawałem np. pieniędzy na kino. Miewał też tato po kieliszku pretensje do matki ,że ona nie może mnie wychować.

[ Dodano: 2013-05-05, 15:42 ]
napisany post 05.05.2013r

Dokładnie jutro mija 30 lat na Jole K (19 lat) Narkowy 2 km do tej miejscowości.
I to było ostatnie śmiertelny atak skorpiona. 06.Maja 1983r.

[ Dodano: 2013-05-31, 10:43 ]
Post napisany 31 maja 2013r

Dokładnie dziś(31maja) ale w roku 1983 w godzinach porannych Paweł Tuchlin został zatrzymany w swoim domu. Do miejscowości Góry pojechał sierżant Mieczysław Kościuk
Po drodze zabrał ze sobą funkcjonariusza z posterunku w Starej Kiszewie. Plan zakładał że
Paweł Tuchlin zostanie zatrzymany w związku z kradzieżą parnika.

Paweł Tuchlin powiedział
Cytat:
,,Jak fiat wjechał na podwórko ,od razu wiedziałem ,że to po mnie. Pomyślałem –to już koniec.”
Milicyjny fiat przewiózł podejrzanego na posterunek MO w Starej Kiszewie i tam ,po wielogodzinnym przesłuchaniu ,przyznał się on do popełnienia napadów na kobiety.

Dawna siedziba posterunku MO w Starej Kiszewie.

Paweł Tuchlin ,który w rozmowach z nami wielokrotnie podkreślał ,że w momencie dokonywania zbrodni nie odczuwał żadnego lęku, zaś po samym fakcie czuł się spokojny i opanowany.

Z tego co udało mi się wyczytać na wikipedi to kara śmierci odbyła się
25 maja 1987r i został on pochowany w miejscowości Pieniążkowo.
Ciekawe czy odbywają się jakieś procesje szaleńców i fanatyków na jego grób.
Najważniejsze czy ten nagrobek istnieje. Jak ktoś znajdzie fotki tego nagrobku było by fajnie.
Fragment na temat Tuchlina ze został pochowany na tym cmentarzu. Brak tylko fotki zdjęcia.
http://pomorze.naszemiast...rzach,id,t.html

[ Dodano: 2013-06-03, 14:30 ]
Polecam!!!! Archiwum zbrodni :lamo

http://www.youtube.com/watch?v=Afx9fqSipBM

[ Dodano: 2013-08-10, 15:51 ]
Hejka ;-)

Ostatnio czytam książkę pt: Czarna wołga Kryminalna historia PRL
Autor Przemysław Semczuk. Na stronie 182 rozdział Dodatek specjalny
„Poszedłbym stuknąć Fląderkę”

Fragment:

,,Ostatnim seryjnym mordercą ,którego powieszono w PRL-u był Paweł Tuchlin vel Skorpion
Mordować zaczął w 1979roku.Ujęto go dopiero po czterech latach. Na koniec miał dziewięć ofiar śmiertelnych i jedenaście usiłowań zabójstw. Początkowo przyznał się do swoich czynów ,jednak na rozprawie odwołał zeznania. Składał wnioski dowodowe ,próbując przedłużyć proces sadowy. Wnosił nawet o zmianę płci. Swojemu kompanowi z celi powiedział ,ze gdyby wyszedł na wolność ,wziąłby młotek i poszedł ,,stuknąć jakąś fląderkę”
Wyrok wykonano w areszcie śledczym w Gdańsku w 1987 roku.

[ Dodano: 2013-12-06, 18:15 ]
Hejka

Znalazłem taki artykulik o Tuchlinie. Dziennik Bałtycki pt: Pomorze:Rocznica zatrzymania seryjnego mordercy skorpiona.
Link:

http://www.dziennikbaltyc...t.html?cookie=1

Zastanawiam się czy ktoś dysponuje zdjęciami ofiar Pawła Tuchlina.
8 grudnia doszło do napadu na Bożene S w miejscowości Skarszew na ul.Tczewska

[ Dodano: 2013-12-14, 12:43 ]
Dodałem ten nowy temat 14 grudnia 2013r

Udało mnie się znaleźć nowe zdjęcia Pawełka.

Link tutaj 11 fotek
http://trojmiasto.gazeta....atnich__na.html

Milicjantka w cywilnym stroju udaje, że jest Wandą K., którą "Skorpion" zabił w Gdańsku 11 grudnia 1980 r. W głębi - ul. Kartuska z kościołem św. Franciszka z Asyżu na Siedlcach/Emaus. Tuchlin stoi po lewej - w grupie osób - najbardziej wychylony w stronę chodnika

Najbardziej ciekawi mnie to foto ,kto mieszka w tej okolicy na forum i mógłby napisać na ile się zmienił krajobraz.
Ostatnio zmieniony przez BALKAN 2013-12-15, 14:41, w całości zmieniany 1 raz  

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2013-12-15, 15:06   

M edytowałeś czy dodałeś nowy post?

Odpowiedz do tematu