FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Paweł Tuchlin
Autor Wiadomość
M 

Wysłany: 2013-12-20, 20:46   

Kurka wiewiórka nie mam pojęcia jak to było. :roll: Chyba dałem odpowiedz a on dodawał do starych postów. A co mam zrobić aby wskazywał nowy post :?:

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-22, 12:22   

M, Dzieje się tak ponieważ jest włączona opcja scalania postów. Scalanie jest po to żeby jeden użytkownik nie pisał postu pod postem, robi się wtedy niepotrzebny bałagan i dobijają się posty na liczniku. Jeśli ktoś chce dodać coś w temacie, w którym jego post jest ostatni temat się nie odświeży niestety. Można jednak poinformować o dodaniu nowych informacji w shoutboxie. Wystarczy napisać- odświeżam temat Pawła Tuchlina.

M 

Wysłany: 2014-03-17, 09:18   

Na ID w Niedziel ale dopiero 30 marca będzie kolejny odcinek z cyklu Seryjni mordercy tym razem sylwetka Pawła Tuchlina inaczej Skorpion.
(W poprzednią niedziele była sylwetka Joachima Knychały i napisali tam że Joachimek atakował młotkiem kobiety, co mnie wkurzyło brak wiedzy na ten temat. To właśnie Tuchlin atakował młotkiem a Knychała stwierdził ze młotek na taki akcje się nie nadaje.

http://www.idpolska.pl/pr...day&filter=1800

Lihloo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-07, 20:23   

Film dokumentalny o Tuchlinie :

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

M 

Wysłany: 2014-05-08, 12:53   

Serdecznie dzięki :-) ,Obejrzę sobie.

pix 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2014-05-18, 15:17   

M napisał/a:
Rozmyślałem sobie jak by nakręcali film w wersji kinowej o Pawle Tuchlinie. Ciekawi mnie ,dlaczego nikt nie chce się podjąć takiego wyzwania. Np. główną role Tuchlina mógł by zagrać Wojciech Kamiński Podobny jest, ma takie wyłupiaste oczy ,niczym morderca. Wygląd ma mordercy. ;-)

Tak, Tuchlina niech zagra Ken Heighly, a jedną z niedoszłych zamordowanych Dorin Owens. Byłby hit gwarantowany ;)

Lihloo, dzięki za dokument :) Wieczorem z chęcią obejrzę.

M 

Wysłany: 2014-05-31, 06:47   

31 maja we wtorek 1983 roku w godzinach porannych Paweł Tuchlin został zatrzymany w swoim domu. Milicyjny fiat przewiózł podejrzanego na posterunek MO w Starej Kiszewie i tam ,po wielogodzinnym przesłuchaniu ,przyznał się on do popełnienia napadów na kobiety.

Coś o Tuchlinie:
W swojej wiosce nie miałem szans. Dziewczyny mówiły mi ,że śmierdzę moczem. Więc jeśli już miałem parę złotych ,to wyjeżdżałem rowerem do dalszych wiosek ,gdzie ludzie nie wiedzieli o mojej sprawie.”

,,Istnieje prawdopodobieństwo dyskretnych uszkodzeń w obrębie centralnego układu nerwowego ,co mogło m.in. zaznaczyć się nocnym moczeniem. W młodości jąkał się
Obecnie wypowiada się prawidłowo, ale od lat stara się mówić wolno ,aby się nie zająknąć.
Wnioski: Paweł Tuchlin ,osiągają wiek dojrzały, charakteryzował się lękowo- agresywną postawą wobec płci odmiennej oraz prymitywizmem w zakresie nawiązywania kontaktów z kobietami.

W trakcie pobytu na obserwacji psychiatrycznej na oddziale psychiatrii Sądowej Aresztu Śledczego w Szczecinie ,Paweł Tuchlin prosił o podanie mu adresów swoich ofiar ponieważ
Chciałby do nich napisać ,aby wyjaśnić ,czy rzeczywiście nie żyją.
Zapytany o to ,czy po hipotetycznym zwolnieniu go z zakładu karnego nadal dokonywałby napadów na kobiety ,
Odpowiedział ,że raczej tak ,gdyż odczuwa taką potrzebę.

Fragmenty są zaczerpnięte z Książki Czas Skorpiona autorstwa: Michał Pruski i Zbigniew Żukowski.

Mateusz Matt 

Wysłany: 2014-09-15, 23:52   

Tuchlin przebywał w Szczecinie na oddziale psychiatrii sądowej aresztu śledczego. Miałem okazję rozmawiać z jednym z badających go lekarzy. Prawdą jest, że Tuchlin zakochał się w jednej z lekarek i ofiarował jej waginę ulepioną z chleba ale bzdurą jest, że przypłaciła to ona rozstrojem zdrowia psychicznego. Tuchlin został określony jako zwykły pozer, u którego stwierdzono kilka parafilii. Na podstawie tych obserwacji powstała najobszerniejsza opinia psychiatryczna w historii polskiej powojennej kryminalistyki. Niestety oddział psychiatrii sądowej jest zamknięty dla zwiedzających a zdjęć Tuchlina nie ma w galerii sław :)

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2014-09-16, 00:48   

Plotka o tej lekarce. Krąży oficjalnie po necie. Prawdą jest, że zrobił model vaginy (użył własnych włosów łonowych)Z którym lekarzem rozmawiałeś (na priv poproszę)

M 

Wysłany: 2014-09-16, 19:34   

Właśnie możesz napisać coś więcej co lekarz stwierdził o Tuchlinie. :-)

Mateusz Matt 

Wysłany: 2014-09-16, 21:00   

Nic ponad to co wiemy. Prawdą jest to, że tak żywo gestykulował mówiąc o swoich fantazjach jak ukazane jest to w jednym z filmów mu poświęconych. Co do moczenia się w nocy to padła odpowiedź "różne rzeczy mówił". Już pisałem, że określony został jako pozer i że zdiagnozowano u niego kilka parafilii. Nie pytałem jakich. Lekarze badający morderców niechętnie dzielą się tymi doświadczeniami, więc wypytywać ich o to, to prawie jak pytać chirurga o pacjenta który mu zszedł na stole operacyjnym ;)

Zdradzę w tajemnicy, że moim marzeniem jest dotrzeć do opinii jaką wydał zespół szczecińskich psychiatrów :)

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2014-09-16, 21:53   

Jeżeli chodzi o gestykulację to miał ten dziwny tik? kiedy opowiadał o szczegółach morderstw zakrywał dłonią usta. Zwracali mu uwagę, żeby tego nie robił, ale nie potrafił nad tym zapanować. Tak, jakby bał się, że powie coś czego nie chce. Dziwne to było bardzo. A jeżeli chodzi o diagnozę lekarską to jest bardzo ogólnikowa, tzn miał mikrouszkodzenia centralnego układu nerwowego.

Billie Jean 

Wysłany: 2014-10-01, 10:16   

Jeżeli chodzi o szczególne zachowania i tiki warto nadmienić, że oprócz zasłaniania twarzy podczas wizji lokalnych i przesłuchań Tuchlin również się jąkał. Z tego powodu starał się mówić cicho i szybko, co utrudniało utrwalenie jego słów. Jednak poza formą jego wypowiedzi można też zwrócić uwagę na treść - o wszystkim mówił w trzeciej osobie ;-)

M 

Wysłany: 2014-10-31, 15:14   

Ostatnio sobie przypomniałem że dokładnie 31 Października 1975roku czyli 39 lat temu
Pawełek zainicjował swój szlak mordercy.

1.31 października 1975r Peron Polskich Kolej Państwowych. Ul. Junackiej w Gdańsku-Oruni. Danuta Ch. 21 lat. Ofiara napad przeżyła

Po co o tym wspomina a to dlatego że Jak Tuchlin zaatakował po raz pierwszy to czy wiedział ze w USA jest takie święto jak Halloween z tego co wiem to w Polsce tego święta nie obchodziliśmy w 1975 roku.
Prawdę powiedziawszy to teraz jest najlepsza pora do napadów robi się ciemno dość szybko. Nie ma śniegu ,który to rozjaśnia swoją poświatą teren.

To wszystko pozdrawiam wszystkie wampirki dziś -miłego Halloween

Billie Jean 

Wysłany: 2014-11-22, 13:10   

Witam! Jestem w trakcie sporządzania listy ofiar Pawła Tuchlina, jednak brakuje mi kilku informacji - konkretnie wieku następujących ofiar:

1. Ofiary śmiertelne:
Jolanta Z. 12.07.1977
Irena H. 09.11.1979

2. Ofiary, które przeżyły:
Genowefa B 26.06.1981
Bogumiła P. 26.11.1981
Wiesława P. 14.10.1982
Wiesława G. 01.03.1983
Ewa B. 09.03.1983

Czy ktoś z was wie może ile lat miały te kobiety? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Odpowiedz do tematu