FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Paweł Tuchlin
Autor Wiadomość
Agro
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-09, 17:26   Paweł Tuchlin

Po raz pierwszy zabił jesienią 1975. Atakował na terenie Gdańska i w okolicach Starogardu Gdańskiego, Skarszew, a także na obszarze ówczesnego województwa elbląskiego i bydgoskiego. Atakował w niepogodę, wieczorem po zmroku, w nocy lub wczesnym rankiem. Jego ofiarą padały młode dziewczyny w wieku 19-20 lat. Zabijał początkowo metalowym prętem, później młotkiem, jeden z młotków ukradł z pracy. Ofiary przenosił w opustoszałe miejsca, gdzie obnażał dolne partie ciała, oglądał, dokonywał czynów lubieżnych i zaspokajał swój popęd płciowy. Nie stwierdzono jednak, aby odbywał pełne stosunki płciowe. Przy okazji okradał swoje ofiary, przeważnie przeszukując torebkę. Początkowo nie wiązano morderstw w jedną logiczną całość, aż do chwili morderstwa Bożeny S. dokonanego 8 grudnia 1982 r. w Skarszewach. Nie było to pierwsze ani najbardziej okrutne zabójstwo, ale dzięki niemu powiązano w jedną całość łańcuch zdarzeń. To, co uchodziło za pojedyncze i niewyjaśnione morderstwa i napaści na kobiety, przypisano jednemu sprawcy. Milicjanci musieli uznać fakt, że na wybrzeżu działa wampir – seryjny morderca kobiet. 6 stycznia 1983 r. w komendzie wojewódzkiej w Gdańsku powstała grupa specjalna „Skorpion”. 11 ludzi za zadanie miało złapać lub unieszkodliwić sprawcę, który od 7 lat mordował, kaleczył i bezcześcił swoje ofiary. Szefem grupy został doświadczony śledczy kryminalny Stefan Chrzanowski, jego zastępcą Stanisław Ćwiek. W dniu 18 stycznia 1983 r. Skorpion uderzył ponownie, we wsi Rytel w ówczesnym województwie bydgoskim i zaatakował 20 letnią Ewę G. Dziewczyna ledwo przeżyła. Na miejscu zbrodni śledczy znaleźli młotek z napisem ZNTK. Powstał pierwszy portret pamięciowy Skorpiona – twarz smutna, pociągła, sylwetka szczupła. Kolejny atak: 1 marca 1983 r. Wieś Zielona Góra i usiłowanie zabójstwa Wiesławy W. (z późniejszych zeznań Tuchlina wynika, że zauważył ją, przejeżdżając kradzionym samochodem marki Żuk przez wioskę, przebierała się w oknie, cofnął się, poczekał aż wyjdzie, powoli jechał za nią, lekko potrącił samochodem spychając do rowu, wysiadł, uderzył młotkiem i nieprzytomną wrzucił na skrzynię samochodu). Następna próba zabójstwa 6 marca 1983 r. we wsi Głodowo, ofiara Ewa B. wysiadła z pociągu, wracała do domu z Kościerzyny, gdy otrzymała potężne uderzenie tępym narzędziem w głowę. Przeżyła, ale została okaleczona do końca życia. Sprawca zjadł bułki jakie niosła w torbie i wypił śmietanę. Grupa dochodzeniowa obawiała się, że następny atak będzie śmiertelny. Dnia 6 maja 1983 r. we wsi Narkowy zamordowana została 19-letnia Jolanta K. Po pierwszych uderzeniach jeszcze żyła. Sprawca, gdy przeszukiwał jej torebkę, zauważył, że charcząc, czołga się w stanie agonalnym w głąb pastwiska, spokojnie podszedł i zadał jej w głowę 14 uderzeń półtorakilogramowym młotkiem. Była to ostatnia ofiara Skorpiona. Zespół operacyjny był w pewnym momencie bardzo blisko wytypowania Tuchlina – na młotku znalezionym przy jednej z ofiar Ewie G. był wybity napis ZNTK. Sprawdzano wszystkich pracowników, pominięto jednak Pawła Tuchlina, który pracował tam tylko dwa tygodnie. Po ostatnim morderstwie krąg podejrzanych szybko zawęził się, wytypowano w końcu podejrzanego.

Bezwzględny psychopata który zabijał by zaspokoić zarówno seksualne potrzeby jak i finansowe nie wątpliwie jeden z najbardziej niebezpiecznych sm w naszym kraju który był pozbawiony wszelakich skrupułów i gdyby nie jego naiwność i pewność siebie to podejrzewam że w liczbie ofiar przegonił by Zdziśka Marchwickiego no ale jak się morduje młotkiem z wyrytym logiem zakładu w którym się wcześniej pracowało to nie ma się co dziwić że w końcu się stanie przed wymiarem sprawiedliwości.Dla zainteresowanych we wtorek na Discovery world o 22.30 będzie o nim dokument
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pawe%C5%82_Tuchlin
http://nasygnale.pl/gid,1...II,galeria.html

vvarg
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-10, 12:14   

Posiada ktoś jakieś inne fotografie Pawła Tuchlina??

Agro
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-13, 15:42   

ta fotka jest chyba jedną dostępną w necie ;/

le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-15, 12:16   

Agro napisał/a:
no ale jak się morduje młotkiem z wyrytym logiem zakładu w którym się wcześniej pracowało to nie ma się co dziwić że w końcu się stanie przed wymiarem sprawiedliwości.

Ale on nie wpadł przez ten napis na młotku, tutaj akurat miał fuksa. Choć zgadzam się, że zostawianie takich śladów to czysta głupota ;)

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2010-10-24, 10:46   

Paweł Tuchlin wpadł zupełnie przypadkowo, został złapany podczas kradzierzy drzewa, milicja skojarzyła jego twarz z rysopisem

vvarg
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-24, 10:54   

Z tego co ja wiem to nie podczas kradzieży drzewa a kilku świń.

Ripperek
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-24, 21:48   

vvarg napisał/a:
Posiada ktoś jakieś inne fotografie Pawła Tuchlina??

Jak szukałem, to nie mogłem znaleźć... a dzisiaj zupełnie przypadkowo wpadłem na kilka fotek Tuchlina :roll:

http://facet.interia.pl/c...za,1543019,4824

paulina255
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-07, 14:03   

polecam książkę Czas skorpiona -M.PRUSKI, Z.ŻUKOWSKI dość ciężko ją dostać,ale warto. Jest również odcinek: Seryjni mordercy (w PRL) - świńska wpadka Skorpiona

Cyrano 
Administrator

Zaproszone osoby: 40
Wysłany: 2010-11-08, 18:48   

ripp zwędze ci te foty i dodam do strony :P
Smutne, zdziwione,
Bardzo otworzysz.

Son'Of'Sam
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-08, 19:16   

jak patrze na jego fotki to od razu wydaje mi sie, ze w jego przypadku znalazlaby teoria antropologiczna prawa karnego Cesare Lombroso, dla niewtajemniczonych wyjasnie z krotka o co chodzi zebyscie nie musieli szukac w necie ;)
Mianowicie, ta szkola zakladala, ze istnieja ludzie z wrodzonymi predyspozycjami do popelniania przestepstw, sa niejako skazani na ich popelnainie. Podwaliny dla tej teorii stworzyly badania anataomii ludzkiego ciala. Lombroso wskazywal np. mniejsza pojemnosc czaszki, cofniete czolo, duze sterczace uszy a nawet uwaga: leworecznosc :D
Oczywiscie sama teoria jest niedorzeczna z punktu widzenia dzisiejszego stanu wiedzy, ale nie wiem jak Wam, ale dla mnie Pawel Tuchlin to wykapany przestepca (ze wzgledu na cechy fizyczne)

paulina255
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-08, 21:22   

może coś w tym jest :D

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-12, 20:45   

Son'Of'Sam, czy ja wiem, jakiś taki za bardzo niepozorny, posądziłabym go o kradzież taniego wina ze spożywczaka, ale nie o mordowanie ludzi :-P Oczywiście na podstawie wyglądu

Agro
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-20, 09:45   

No właśnie mam podobne odczucia choć wielu seryjnych morderców nie wygląda jak rasowi kryminaliści raczej jak zwykli przeciętni obywatele wiec ta teoria Lombroso nie zawsze się sprawdza.

Son'Of'Sam
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-20, 13:46   

"zwykli, przecietni obywatele" ale oczywiscie w sferze wygladu, bo to co dzieje sie w ich glowie to inna kwestia. oczywiscie teoria wysunieta przez ta szkole zostala szybko obalona, podobnie jak socjologiczna, niemniej jest ciekawa ;)

le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-20, 15:45   

Agro napisał/a:
teoria Lombroso nie zawsze się sprawdza

się w ogóle nie sprawdza ;)

Odpowiedz do tematu