FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Józef Pluta
Autor Wiadomość
mongolous
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-27, 21:36   Józef Pluta

Witam serdecznie,

Szukam informacji/artykułów o seryjnym mordercy z Sierakowa Wielkopolskiego. Nazywał się Józef Pluta i był postrachem woj. Wielkopolskiego, Lubuskiego i ogólnie zachodniej części Polski pod koniec lat 70-tych. Znam zarys jego historii ale szukam konkretniejszych informacji. Ten szaleniec zabił kilkanaście osób. Był przez dłuższy okres nieuchwytny dla milicji i sprawił, że mieszkańców tych terenów ogarnęła prawdziwa psychoza.
Po zamknięciu w zakładzie dla psychicznie chorych w Obrzycach (Międzyrzecz), Pluta wychodził na przepustki z uwagi na talent dekarski. Lekarze z Obrzyc wykorzystywali go w tym czasie do pracy w ich domach. Okazało się, że Pluta zabijał na przepustkach i z jednej z kolejnych już nie wrócił. Podobno zabił całą rodzinę jednego ze swych lekarzy w Suchym Lesie, gdzie ukrywał się przez kilka dni. Wiem również, że wymordował kilka osób (całą rodzinę- 4 lub 5 osobową) w miejscowości Pąchy niedaleko Miedzichowa. Co najśmieszniejsze - dom, w którym się dokonały te tragedie kupił kiedyś ojciec mojej dziewczyny i mieszkali tam przez kilka lat. Opowiadał mi, że chata była tania i nikt nie chciał jej kupić. Osobiście usuwał pozostałości po tej rzezi ze ścian i podłóg (szczególnie w kuchni). Odwiedzamy czasami to miejsce latem - nieziemska schiza i niepokojący klimat.
Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że chodziłem w liceum do klasy z wnukiem Józefa Pluty. Jak by tego było mało do tej samej klasy chodziła z nami wnuczka jego pierwszej ofiary (Józef zabił ją, ponieważ nakryła go na kopulowaniu z owcą!)!!! Sami widzicie, że jestem dość blisko tej sprawy, wiem też wiele z opowiadań rodziców ale dziwi mnie, że w sieci nie ma o tym człowieku praktycznie żadnej wzmianki. Jeśli ktoś ma jakieś dokumenty czy artykuły na ten temat to będę wdzięczny!!! Pozdrawiam

P.S. Historia tego człowieka to idealny temat na film! :)

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-31, 13:20   

Niestety ciężko o nim coś znaleźć- jedyny sensowny artykuł to ten http://www.gazetalubuska....IGANI/133426523 ale to już z pewnością czytałeś.

mongolous
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-09, 17:03   

Tak, czytałem ten artykuł ale jest on totalnie beznadziejny. To co napisano nie jest dla mnie wiarygodne, dużo jest tam głupot, np. to, że Pluta był ponoć w wojskowych jednostkach specjalnych, wcale nie pracował w owczarni i pochodzi z miejscowości Marianowo a nie z pod Międzyrzecza (to jest kilkadziesiąt km od Międzyrzecza). Co ciekawe oficer prowadzący sprawę oficjalnie mówi o tym, że Pluta chciał się powiesić i sam się zabił. Z tego co mi wiadomo, zabiło go wojsko zestrzeliwując go z drzewa.

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-17, 11:47   

W takim razie to wszystko, wychodzi na to, że Pluta jest najbardziej tajemniczym polskim seryjnym mordercą. Jak znajdziesz jakieś inne informacje na jego temat to napisz, chętnie poczytam.

shahnaz
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-12, 12:17   

Słyszałam zupełnie inną wersję, ale nie powinnam chyba się nią dzielić.
W każdym razie, milicja złapała Plutę. Wydano rozkaz upozorowania samobójstwa i powieszono go na pasku od spodni na drzewie.

tuchlin
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-12, 23:44   

Cytat:
Wydano rozkaz upozorowania samobójstwa i powieszono go na pasku od spodni na drzewie.

To jest ta wersja, którą nie należy się dzielić ? Jeśli tak, to skąd takie rewelacje ?

shahnaz
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-13, 15:14   

Nie, to są okoliczności śmierci, a chodziło mi o wersję okoliczności wszystkich zbrodni i w ogóle.
Usłyszałam ją niedawno od koleżanki, której dziadek pracował wówczas w milicji i zainteresowałam się tematem, jednak kiedy przeczytałam te wszystkie oficjalne informacje i sprawozdania, stwierdziłam, że moje wiadomości jednak dość mocno odbiegają od tego wszystkiego.
Wolę się upewnić, zanim zacznę siać dezinformację na forum ;-)

prometeusz1
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-16, 03:40   

Józef Pluta zabił tylko jedną osobę i rzeczywiście został zabity w czasie nagonki, w lesie.
Sprawę prowadziła prokuratura w Gorzowie Wielkopolskim.
Fakt, że nie był seryjnym i nie działał na przestrzeni dłuższego czasu potwierdza to, że jak został zabity w obławie, to prokuratura zaledwie prowadziła postępowanie przygotowawcze - nie było żadnego aktu ściagania...

Radzę rozczochranym głowom nie robić z igieł wideł:).

To samo dotyczy Lucjana Staniaka. Z bardzo, ale to bardzo wiarygodnych źródeł wiem, że on nigdy nie istniał, lecz wiem od niedawna.
I niestety, wielu autorów:) (tym zagranicznym to się nie należy nawet dziwić, bo skąd mają wiedzieć że bajki piszą...), pisze głupoty w swoich książkach, jakoby Staniak z krwi i kości był zlepiony. To mit.
A osoba, która mi o tym mówiła, widziała niejedno w tamtych czasach:).

Pozdrawiam kilkoro znajomych:)

mongolous
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-20, 21:02   

Prometeusz piszesz głupoty :) skąd wziąłeś informację o tym, że Pluta zabił 1 osobę? Co za bzdura!!!

[ Dodano: 2011-09-13, 22:27 ]
Odwiedziłem ostatnio miejsce, gdzie Pluta zabił całą rodzinę (4 osoby + pies). Straszne miejsce... Mam kilka fotek ale nie wiem jak je tu zamieścić...

[ Dodano: 2011-09-13, 22:31 ]
Odwiedziłem ostatnio miejsce, gdzie Pluta zabił całą rodzinę (4 osoby + pies). Straszne miejsce... Mam kilka fotek ale nie wiem jak je tu zamieścić...

Bolin 
Junior Admin

Potwierdzenie wizualne: 213
Wysłany: 2012-11-08, 22:41   

Jedyne jakieś konkrety - http://www.poscigi.pl/ind...catid=7:w-akcji
Choc nadal jest parę spraw nie pewnych.
Sama sprawa w sobie jest ciekawa.

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-09, 16:48   

Wydaje mi się, że cała ta próba samobójcza Pluty to blef. Złapali go i powiesili, albo zatłukli. Tak na wszelki wypadek.
mongolous, jak chcesz wrzucić zdjęcie musisz umieścić je np. na http://www.imageshack.us/, później użyć opcji IMG przy oknie wiadomości, wkleić link i gotowe.

marcin9991
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-10, 20:44   

Ojciec mi opowiadał że wcale się nie powiesił . Sami go powiesili lub zestrzelili. Był wtedy w wojsku i sam go ścigał :) Gdy pokazałem mu zdjęcie Pulty po tylu latach rozpoznał go.

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-11, 12:42   

Czyli moje przypuszczenia są prawdziwe. Czy twój ojciec wspominał coś więcej o Plucie?

marcin9991
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-11, 13:24   

Nic więcej jego historia pokrywa się z tym co piszą w necie ...tylko ta sprawa "niby" samobójstwa Pluty... tylko to

marekmarecki221
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-27, 16:22   Re: Józef Pluta

TRAGICZNY LOS RODZINY SMOLARKÓW Z MIEJSOWOŚCI - PĄCHY
Jako były mieszkaniec miejsowości Leśny Folwark informuję :
1.Piotr Smolarek/-syn/ - utopił się w zalewie szczecińskim podczas kąpieli.W tym okresie pracował w OHP w Szczecinie.Został pochowany na cmentarzu parafialnym w Miedzichowie.Po tym zdarzeniu Matka leczyła się psychiatrycznie w Obrzycach - tamteż poznała Józefa Plutę.
2.W Pąchach zamordowano 4-osoby tj.MAŁŻEŃSTWO SMOLARKÓW,ICH CÓRKĘ ZDZISŁAWĘ...i Bogu ducha winnego Pana Jaskółę - bohatera powstania wielkopolskiego w owym czasie tam mieszkającego.Zbiorowy grób rodziny Smolarków znajduje się na cmentarzu parafialnym w Miedzichowie.wg.opisu jednego z milicjantów po zdarzeniu..''cholera ale rzeż..trójka sztywnych...siadam na siewnik obok domu..zapalam papierosa...ciężko jest znieść taki widok..nagle zza siewnika prysnęły dwa koty..myślę sobie co za cholera..niewierzę swoim oczom..wołam do komendanta...jest czwarta...k..wa jest czwarta.../p.Jaskóła/..Milicja szaleje w tym czasie..rozwozi po domach..zdjęcia Pluty.cdn...dla zainteresowanych

Odpowiedz do tematu