FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Józef Pluta
Autor Wiadomość
Mateusz Matt 

Wysłany: 2014-11-28, 22:42   

http://niezalezna.pl/35398-lesna-oblawa

W tamtych czasach glosno sie mowilo o tym, ze Plute odpalili milicjanci. Wiem to od Ojca (rocznik 52).

http://new.rtvlubuska.pl/...luta&Itemid=152

Cytat:
Pluta pracował w owczarni. Tam po cichu współżył z owcami. To właśnie, na swoja zgubę zauważyła jedna z kobiet. Pluta ze strachu przed wstydem zamordował kobietę

Na upartego moznaby go okreslic jako morderce z motywow seksualnych... ;)

samael 
samael

Potwierdzenie wizualne: 4213
Wysłany: 2016-02-02, 09:38   

Opis zbrodni Pluty i zdjęcie naszego bohatera.
http://poznan.naszemiasto...rt,t,id,tm.html

pix 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2016-02-02, 14:41   

Samael, dzięki. Również wydaje mi się, że cała ta historia z samobójstwem Pluty to zwykły kit.

jeepgrand 
jeepgrand

Potwierdzenie wizualne: 7661
  Wysłany: 2016-02-02, 14:48   Re: Józef Pluta

marekmarecki221 napisał/a:
TRAGICZNY LOS RODZINY SMOLARKÓW Z MIEJSOWOŚCI - PĄCHY
Jako były mieszkaniec miejsowości Leśny Folwark informuję :
1.Piotr Smolarek/-syn/ - utopił się w zalewie szczecińskim podczas kąpieli.W tym okresie pracował w OHP w Szczecinie.Został pochowany na cmentarzu parafialnym w Miedzichowie.Po tym zdarzeniu Matka leczyła się psychiatrycznie w Obrzycach - tamteż poznała Józefa Plutę.
2.W Pąchach zamordowano 4-osoby tj.MAŁŻEŃSTWO SMOLARKÓW,ICH CÓRKĘ ZDZISŁAWĘ...i Bogu ducha winnego Pana Jaskółę - bohatera powstania wielkopolskiego w owym czasie tam mieszkającego.Zbiorowy grób rodziny Smolarków znajduje się na cmentarzu parafialnym w Miedzichowie.wg.opisu jednego z milicjantów po zdarzeniu..''cholera ale rzeż..trójka sztywnych...siadam na siewnik obok domu..zapalam papierosa...ciężko jest znieść taki widok..nagle zza siewnika prysnęły dwa koty..myślę sobie co za cholera..niewierzę swoim oczom..wołam do komendanta...jest czwarta...k..wa jest czwarta.../p.Jaskóła/..Milicja szaleje w tym czasie..rozwozi po domach..zdjęcia Pluty.cdn...dla zainteresowanych

[ Dodano: 2016-02-02, 14:50 ]
Marekmarecki proszony o cdn... historii państwa smolarków??? :shock: :roll: :shock:

Taiga 

Potwierdzenie wizualne: 76333
Wysłany: 2016-02-26, 13:36   

Sprawa brzmi bardzo ciekawie, aż dziwne, że w internecie jest tak niewiele informacji o tym.
W artykule, który ktoś wstawił jest napisane, że Pluta uciekł z zakładu i zamordował tę rodzinę chwilę po tym, gdy dowiedział się, że bedzie musiał go na stałe opuścić i wrócić do więzienia. A warunki do życia miał tam dobre, miał też swobodę, mógł bowiem często wychodzić. Czytając to, od razu przyszło mi do głowy, że masakra, której dokonał była dla niego możliwością, żeby znowu go w tym zakładzie zamknęli. Tak jakby myślał, że taka zbrodnia będzie powodem do uznania jego choroby psychicznej i wymigania się od więzienia, w którym już by nie było mu tak dobrze.
Oczywiście to tylko moje gdybania, żeby nikt się tym przypadkiem nie sugerował. :-P
W każdym razie niezły był psychol z tego Pluty, trzeba przyznać.

kinkin 

Potwierdzenie wizualne: 1
Wysłany: 2016-06-29, 08:37   Re: Józef Pluta

Witam Chciałbym dowiedzieć się coś więcej o całej rodzinie Smolarków.Ostatnio miałem okazję zobaczyć ich dom gdzie 10.09.1979 Pluta zabił całą tą rodzinę.Jeśli ktoś zna więcej informacji dotyczących samego Pluty i jego rodziny proszę o kontakt.

uote="marekmarecki221"]TRAGICZNY LOS RODZINY SMOLARKÓW Z MIEJSOWOŚCI - PĄCHY
Jako były mieszkaniec miejsowości Leśny Folwark informuję :
1.Piotr Smolarek/-syn/ - utopił się w zalewie szczecińskim podczas kąpieli.W tym okresie pracował w OHP w Szczecinie.Został pochowany na cmentarzu parafialnym w Miedzichowie.Po tym zdarzeniu Matka leczyła się psychiatrycznie w Obrzycach - tamteż poznała Józefa Plutę.
2.W Pąchach zamordowano 4-osoby tj.MAŁŻEŃSTWO SMOLARKÓW,ICH CÓRKĘ ZDZISŁAWĘ...i Bogu ducha winnego Pana Jaskółę - bohatera powstania wielkopolskiego w owym czasie tam mieszkającego.Zbiorowy grób rodziny Smolarków znajduje się na cmentarzu parafialnym w Miedzichowie.wg.opisu jednego z milicjantów po zdarzeniu..''cholera ale rzeż..trójka sztywnych...siadam na siewnik obok domu..zapalam papierosa...ciężko jest znieść taki widok..nagle zza siewnika prysnęły dwa koty..myślę sobie co za cholera..niewierzę swoim oczom..wołam do komendanta...jest czwarta...k..wa jest czwarta.../p.Jaskóła/..Milicja szaleje w tym czasie..rozwozi po domach..zdjęcia Pluty.cdn...dla zainteresowanych[/quote]

[ Dodano: 2016-06-29, 08:40 ]
Daj więcej informacji na temat wnuczka Pluty i Anieli B.

mongolous napisał/a:
Tak, czytałem ten artykuł ale jest on totalnie beznadziejny. To co napisano nie jest dla mnie wiarygodne, dużo jest tam głupot, np. to, że Pluta był ponoć w wojskowych jednostkach specjalnych, wcale nie pracował w owczarni i pochodzi z miejscowości Marianowo a nie z pod Międzyrzecza (to jest kilkadziesiąt km od Międzyrzecza). Co ciekawe oficer prowadzący sprawę oficjalnie mówi o tym, że Pluta chciał się powiesić i sam się zabił. Z tego co mi wiadomo, zabiło go wojsko zestrzeliwując go z drzewa.

Odpowiedz do tematu