FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

 

Poprzedni temat :: Następny temat
Fred i Rose West
Autor Wiadomość
Magda
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-22, 19:05   Fred i Rose West

też ino skopiuje z tamtego, bo nie będę 2 razy tego samego pisać ;) lenistwo górą!

Latem 1993, westom zarzucono seksualne napastowanie, 6 ich młodszych dzieci, które oddano opiece społecznej. Dzieci żartowały, że ich siostra Heather zakopana jest pod patio. Detektyw kapral Hazel Savage miała do czynienia z Fredem Westem od 30 lat, postarała się o nakaz, który pozwoliłby na przekopanie ogrodu Westów. Drzwi Westów otworzył ich 20letni syn Stephen, który powiedział, żeby "przestali robić z siebie durniów". Matka i syn za wszelką cenę próbowali skontaktować się z Fredem, który pracował 20 minut drogi od domu. O 13.50 powiedział że jest już w drodze, wrócił dopiero po 4 godzinch, do tej pory niewiadomo co robił przez ten czas.
Rose West utrzymywała, że Heather była nieznośna i była lesbijką i że uciekła z domu w 1987.
Gdy przekopywano ogródek wyglądało na to że Westowie zawarli z sobą pakt i że Fred zgodził się wziąć całą winę na siebie. Gdy znaleziono kości powiedział "chcę bardzo mocno podkreślić, że Rose o niczym nie wiedziała".
Fred opowiedział historię o tym, jak pokłócił się z Heather, która była uparta, dał jej klapsa za to, że jest bezczelna, a potem chwycił za gardło, żeby przestała śmiać mu się w twarz. Nie chciał jej skrzywdzić, ale nie mógł już jej ocucić. Zaciągnął ją do łazienki i polewał zimną wodą żeby ją ocucić potem rozebrał żeby wyschła. Potem próbował ją wrzucić do pojemnika na śmieci ale się nie mieściła. Zaniósł ją znowu do wanny aby ją porąbać. Najpierw jednak ją udusił, bo nie podobało mu się myśl, że nagle ożyje, jak będzie ją rozkawałkowywał. Próbował przekonać, że Heather umarła na skutek wypadku, a potem działał pod wpływem impulsu, chcąc ukryć dowód.
Fred West był najstarszy z 6 dzieci, był ulubieńcem matki. W szkole nie radził sobie za dobrze i zrezygnował z nauki w wieku 15lat, pozostając niemalże analfabetą. Był niezwykle agresywny wobec dziewczyn i dobierał się do każdej, która mu się podobała. Twierdził, że jego ojciec utrzymywał stosunki płciowe z córkami, traktując swoje dzieci jak zabawki. Potem Fred robił to samo swoim dzieciom. W wieku 17lat został ranny w wypadku motocyklowym, przez miesiąc był w śpiączce a w czaszkę wstawiono mu metalową płytkę. Niektórzy jego znajomi twierdzili, że to przez uraz głowy miał napady wściekłości, podczas których kompletnie nad sobą nie panował.
Po wypadku Fred poznał Renę, która była zręczną złodziejką. Fred pracował jako rozwoziciel lodów, co dawało mu dostęp do kobiet i niemal codziennych zdrad. Na początku lat 60 Fred spowodował ciężarówką z lodami wypadek, w którym zginął chłopiec. Spodziewał się, że straci pracę, więc postanowił przeprowadzić się do Gloucester, gdzie znalazł pracę w rzeźni. Wydaje się, że tam zafascynowało go zabijanie i kawałkowanie ciał. Sposób, w jaki okaleczał zwłoki był specyficzny. Zwłoki małej Charmaine pozbawił palców u rąk i u nóg oraz wydłubał rzepki kolanowe. Obciął także palce Annie McFall i Renie. Ów krwawy instynkt doszedł do głosu gdy rozpadło się małżeństwo z Reną.
Gdy Rena chciała zabrać ze sobą do Glasgow 2 ich dzieci, Fred się nie zgodził i Rena pojechała sama. Tęskniła za córkami więc w 1966 wróciła i zastała Freda mieszkającego z Annie McFall. Rena złożyła skargę Hazelowi Savage twierdząc, że mąż jest zboczeńcem i nie nadaje się na opiekuna. W owym czasie doszło w okolicach Gloucester do 8 seksualnych napaści dokonanych przez mężczyznę w opisie przypominającym Freda. Gdy w 1967 Anna zaszła w ciążę zaczęła nalegać, żeby Fred rozszedł się z Reną i zalegalizował ich związek. Fred zamordował Annę w lipcu 1967 roku i zakopał jej zwłoki niedaleko osiedla przyczep. Pozwolił Renie zamieszkać z nim, zadowolony że jako prostytutka przynosi pieniądze.
W styczniu 1968 roku uprowadzona została 15latka Mary Bastholm, która czekała na autobus na dworcu w Gloucester. Sprawa jest niewyjaśniona, ale istnieją powody by podejrzewać o to Freda. Był klientem kawiarni, w której Mary pracowała i widziano ją w towarzystwie kobiety, która pasowała do opisu Anny McFall. Był też świadek który mówił że widział dziewczynę w samochodzie Freda.

w 1968 Fred spotkał miłość swojego życia Rosemery Letts.
Po wykopaniu szczątek Heather okazało się, że kości należą do więcej niż jednej osoby, wtedy Fred przyznał się jeszcze do 2 morderstw i pokazał miejsca zakopania zwłok - były to Shirley Robinson i Alison Chambers, nie powiedział od razu o innych 6 ciałach, które zakopał pod podłogą łazienki oraz w piwnicy swego domu.
West nie interesował się kim były jego ofiary, nie pamiętał ich nazwisk, jedną opisał jako rękę z blizną', bo miała bliznę po oparzeniu, inną "tulipanem", bo wydawało mu się że mogła być Holenderką. Przyznał się do zakopania w innym domu w Gloucester jeszcze jednej ofiary, 8letniej dziewczynki, która była córką jego pierwszej żony (ale nie była córką Freda). Wyznał, że dwa ciała wyrzucił na polach nieopodal wioski Much Marcle, w której się wychował. Były to pierwsza żona oraz Anna McFall.
Ofiarami były albo członkowie rodziny, którzy przeszkadzali Fredowi w jakiś sposób, autostopowiczki, lokatorki, nastolatki, które uciekły z domu.
Była wśród jego ofiar także Lucy Partington, 21letnia studentka z szanowanej rodziny, kuzynka pisarza Martina Amisa. W grudniu 1973 czekała na autobus na skraju Cheltenham. Zatrzymali się obok niej Fred i Rose West i zaproponowali podwiezienie, dziewczyna się zgodziła. Uwięziono ją na ulicy Cromwella, przez tydzień ją napastowano seksualnie i torturowano, w końcu zamordowano i zakopano. Podczas jej kawałkowania, Fred rozciął sobie rękę, że musiał założyć sobie szwy w szpitalu.
Częścią gier seksualnych było krępowanie ofiar. Od początku uważano że Rose była zaangażowana w morderstwa, lecz ona ciągle zaprzeczała i udawała wstrząśniętą wyznaniami męża. Na początku jej nie oskarżono ale trzymano pod nadzorem, założono podsłuch w jej domu ale nie powiedziała nigdy nic co by mogło ją zdradzić. 18 kwietnia 1994 oskarżono ją o napastowanie seksualne.
Rose Letts przyszła na świat w 1953 w Devon. Jej ojciec był schizofrenikiem, a matka cierpiała na silną depresję. Ojciec często bił swoje dzieci, a matkę poddawano w ramach kuracji elektrowstrząsom, po jednej z takich kuracji urodziła Rose. Rose nie była zbyt inteligentnym dzieckiem i przezywano ją Drzemiąca Rosie.
Jako nastolatka zaczęła chodzić po domu nago i wchodzić do łóżka młodszego brata oraz pieściła go. W końcu poznała Freda, zaszła z nim w ciążę i wprowadziła się do niego by zająć się jego córkami Charmaine i Anne-Marie. W 1970 urodziła Heather. W tym czasie Fred przebywał w więzieniu za rozmaite kradzieże. Pewnego dnia w 1971 Charmaine zniknęła. Prawdopodobnie Rose straciła cierpliwość, Fred wtedy był w więzieniu więc nie mógł zabić Charmaine. Wg słów Anne – Marie Rose była pozbawiona kontroli i całkiem szalona. Rena próbowała się skontaktować z dziećmi więc stała się problemem. Fred prawdopodobnie upił Renę przy Midland Road 25, po czym poćwiartował jej ciało.
W tym samym roku zaprzyjaźnili się z sąsiadką, Elizabeth Agius, która czasem pilnowała dzieci, po jednym wieczorze gdy spytała gdzie się bawili, powiedzieli jej że jeździli szukając młodych dziewczyn. Przechwalali się, że Fred wpadł na pomysł, aby wozić ze sobą Rose bo dziewczęta były wtedy bardziej ufne. Sąsiadka uznała to za żarty.
W 1972 Rose i Fred byli małżeństwem i przenieśli się do większego domu przy Cromwell 25, bo dom miał dużą piwnicę. Fred planował że albo przerobią ją na pomieszczenie gdzie Rose będzie przyjmować klientów (była wtedy prostytutką) lub wygłuszą piwnicę i stanie się ona pokojem tortur. Jedną z pierwszych torturowanych w tym miejscu była jego 8letnia córka, którą związał, zakneblował i zgwałcił. Dziecko było w tak złym stanie że przez parę dni nie mogła iść do szkoły.
W grudniu 1972 Fred i Rose poderwali 17letnią dziewczynę Caroline Owens, zabrali ją do domu jako nianię swoich dzieci. Caroline zrezygnowała gdy Rose zaczęła czynić jej seksualne propozycje. Trzy tygodnie później Westowie zauważyli ją na ulicy i zaproponowali podwiezienie, dziewczyna się zgodziła. Rose od razu zaczęła się do niej dobierać. Fred zawiózł ją na Cromwella gdzie ją rozebrano, torturowano i zgwałcono. Obiecała że nic nie powie więc ją wypuścili, ale mimo to poszła na policję. Zostali oskarżeni i skazani na grzywnę za wykroczenie. Potem zapewne uznali, że ofiary należy zabić.
Zaprzyjaźnili się z młodą szwaczką, Lyndą Gough, którą przekonali żeby się do nich wprowadziła i zajęła dziećmi. Wkrótce dziewczyna zniknęła. Jej matka zaczęła jej szukać, trafiła do Westów, Rose miała na sobie kapcie dziewczyny i powiedziała że pojechała ona do Weston-super-Mare. W rzeczywistości nie żyła i została poćwiartowana i zakopana pod garażem.
Schemat był podobny dziewczyny wprowadzały się jako niańki czy przyjaciółki ale nieliczne wychodziły z domu.
Anne-Marie wiązano i gwałcono. Gdy wyprowadziła się Fred zajął się innymi córkami Heather i Mae. Heather się opierała za co Fred ją pobił. Westowie nadal uprowadzali dziewczyny ale nie chował ich na Cromwella bo tam było już „pełno”, ale „drugi cmentarz” nie został znaleziony więc nie wiadomo ile Westowie dziewczyn zabili.
W 1986 Heather powiedziała koleżance że jest molestowana, ta powtórzyła to rodzicom, którzy przyjaźnili się z Westami. Heather nie można już było ufać w 1987 została zamordowana a Westowie mówili że córka uciekła.
Napastowani powoli zaczynali mówić co dotarło do kapral Helen Savage, ta przypomniała sobie co przed laty powiedziała jej o Fredzie Rena. I w ten sposób 6.08.1992 na Cromwella przybyła policja z nakazem przeszukania. Znaleziono wiele materiałów pornograficznych które wystarczyły by zatrzymać Westów za molestowanie nieletnich. Anne-Marie powiedziała wtedy że Heather zamordowano.
Fred zamknięty w więzieniu w 1994 nadal był emocjonalnie związany z Rose. Ale Rose coraz bardziej się dystansowała od męża, by ratować swoją skórę. Usiłowała pokazać że była zdominowana przez okrutnego mordercę. Nie przekonała policjantów ale zraniła bardzo Freda, który zaczął współpracować i pomógł odnaleźć zwłoki Reny, Charmaine i Anny. Ale odmówił pomocy przy śledztwie dotyczącym Mary Bastholm. Jej ciała nie odnaleziono. Podczas wspólnych przesłuchań Fred usiłował pocieszyć Rose. Lecz ona unikała jej dotyku. Powiedziała policji, że przyprawia ją o mdłości. To odrzucenie było druzgocące dla Freda
13.12.1994 Freda oskarżono o 12 morderstw, wysłał list do Rose ale ta go zlekceważyła. W nowy rok 1995 Fred powiesił się, bez Rose nie miał po co żyć.
Proces Rose zaczął się 3.10.1995, dwa morderstwa Freda były przed związkiem z Rose, ale ciągle było 10. Obrońca próbował udowodnić, że to że Rose napastowała nie oznaczało że też mordowała. Jednak nie przekonało to sędziów, i pokazano jaka Rose potrafi być nieuczciwa i bezwzględna.
Anne Marie powiedziała przed sądem że macocha zaczęła ją molestować gdy ta miała 8 lat.
Janet Leach, która była świadkiem przesłuchań, zeznała że Fred w tajemnicy powiedział jej że umówił się z żoną że weźmie winę na siebie, po jego śmierci Janet uznała że tajemnica jej już nie obowiązuje.
Leveson opisał Rose jako osobę dominującą w zbrodniach. Rose została uznana winną 10 morderstw i skazana została na dożywocie.Sekretarz ministerstwa sprawiedliwości poinformował ją że nigdy nie zostanie zwolniona warunkowo.
Brat Freda powiesił się 10 miesięcy po Fredzie, czekając na orzeczenie czy był winny gwałtu Anne Marie.
Anne Marie jest w złym stanie psychicznym, w 1999 próbowała się zabić rzucając się do rzeki w Gloucester. W 2000, syn Stephen West, próbował się powiesić, gdy rzuciła go dziewczyna.
Fred mówił że w lesie są dwa ciała, których ciągle nie znaleziono, a w okolicy jest rozproszonych 20 innych ciał. Jeśli mówił prawdę zabrał tajemnicę pochówku do grobu, a Rose (w więzieniu Durham) milczy jak zaklęta.
Ofiary:
1967: Ann Mc Fall
1968: Mary Bastholm, lat 15 (prawdopodobnie)
1970: Rena Costello
1972:Charmaine West, córka Reny i Freda
1973: Lynda Gough, 21l., Lucy Partington l.21
1974: Carol Cooper l.15
1975: Juanita Mott lat 19; Shirley Hubbart lat 15
1977: Therese Siegenthaler, lat 21
1978: Shirley Robinson lat 18; Alison Chambers lat ok.18 (prawdopodobnie)
1987: Heather West lat 16


na podstawie: "Seryjni Zabójcy" Rodney Castleden
 
     
le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-08, 21:29   

A mi ostatnio wpadła w łapki książka Caroline Roberts "Zagubiona dziewczyna", autorka była niedoszłą ofiarą Freda i Rose! ale książki nie polecam, bo to jest jej biografia i ogólnie bełkot straszny! :-? Co najwyżej można na chybcika przejrzeć rozdział w którym opisuje jak pracowała u Westów i później jak trafiła w ich ręce i co się tam działo!
Zastanawia mnie kto rządził w tym związku!?
 
     
Ghost Rider
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-28, 16:23   

Jak zwykle w moim stylu dokumencik Angielski
http://www.youtube.com/watch?v=x2oDWuVZ_FM

[ Dodano: 2011-10-28, 17:27 ]
ups.. to byla tylko pierwsza czesc
cz2 http://www.youtube.com/wa...feature=related
cz3 http://www.youtube.com/wa...feature=related
cz4 http://www.youtube.com/wa...feature=related
Co ciekawe dom westow znajdowal sie stosunkowo niedaleko od miejsca w ktotym obecnie bytuje. Za porozumieniem policji i councilu (odpowiednik polskiej rady miasta) dom zostal wybuzony.

[ Dodano: 2011-10-28, 18:27 ]
le-mona napisał/a:

Zastanawia mnie kto rządził w tym związku!?


Mysle ze ten dokument odpowie na twoje pytanie...
cz1 http://www.youtube.com/watch?v=vBykQamNr6o
cz2 http://www.youtube.com/wa...feature=related
cz3 http://www.youtube.com/wa...feature=related
cz4 http://www.youtube.com/wa...feature=related
cz5 http://www.youtube.com/wa...feature=related

Jesli Moge cos zasugerowac to polecam goraco wszystkim zapoznanie sie z seria MOST EVIL wszystkie odcinki sa dostepne na Youtube niestety tylko wersja angielsko jezyczna.
Doskonale przedstawiaja mozliwe przyczyny popelniania zbrodni i lustruja mechanizmy dyrygujace zachowaniami SM. Chcialem byc dobry i zamiescic wszystkie linki do kolejnych odcinkow ale ze wzgledu na limit znakow Wrr (30 min mojej pracy poszlo w piz..) sugeruje sledzenie linkow na poszczegulnych dokumentach zacznijcie od zamieszczonych przezemnie.

Seria sklada sie z:
Most Evil - Parteners in Crime Partnerzy w zbrodni
Most Evil - Mastermind Mistrzowie intrygi
Most Evil - Vampire Cannibal Killers Chyba tlumaczy sie samo :P
Most Evil - Murderous Women Mordercze kobiety
Most Evil - Super Delusional Mordercy z Urojeniami
Most Evil - Face to Face Twarza w Twarz
Most Evil - Killer Lies Morderczw klamstwa
Most Evil - Psychotic Killers Psychotyczni mordercy
Most Evil - Cold Blooded Killers Mordercy z zimna krwia
Most Evil - Deadly Desires Smiertelne pozadania
Most Evil - Science of Murder Nauka zbrodni
Most Evil - Attention Seekers Mordercy potrzbujacy uwagi
Most Evil - Schemers Planujacy
Most Evil - In Pursuit of Evil W poszukiwaniu zla
Most Evil - Cult Leaders Liderzy kultu
Most Evil - Redemption Zadoscuczynienie
I NA DESER
Most Evil - Unsolved Cases Nie rozwiazane Sprawy

Milego ogladania :P
 
     
emilcia159 

Wiek: 27
Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 133
Wysłany: 2013-03-20, 18:33   

Pamietam jak u nas w szkole opowiadal o tej sprawie detektyw John Bennet, ktory byl glowny detektywem w tej sprawie (detective superintendent). Naprawde dziwni ludzie. w online gazecie czytalam, ze Rose West zakolegowala sie z Tracy Connelly (dziecio bojczynia) i czesto slucha Take That w wiezieniu.
Polecam serial Appropriate Adult :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template created by piotrwiduchowski.pl  Creative Commons License
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 12