FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Udział jasnowidzów w śledztwie
Autor Wiadomość
le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-09, 10:48   

A to chyba nie chodzi o tego newsa o udziale jasnowidza Jackowskiego który opracował portret mordercy? :P

[ Dodano: 2011-12-09, 10:52 ]
A może jednak o tego parapsychologa chodzi: http://malopolska.policja...dentki-z-1998-r
Swoją drogą co myślicie o takich niekonwencjonalnych metodach w śledztwie jak właśnie udział jasnowidza? Raczej nie zaszkodzi, ale czy to nie strata czasu?

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-09, 12:40   

Jak dla mnie to czemu nie- przecież to nikomu nie zaszkodzi więc czemu nie spróbować. Jednak opracowanie portretu na podstawie zeznać jasnowidza to jak dla mnie żaden przełom.

Ruda
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-09, 13:29   

nie nie o to; gdzieś czytałam że są nowi podejrzani ale nie mogę tego znaleśc ;/

Envire
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-09, 19:47   

Prosić o pomoc jasnowidza <-- :-D
Dobry motyw do serialu, ale w prawdziwym życiu? Proszę...

Ruda
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-09, 20:28   

Envire- dlaczego podchodzisz do tej sprawy tak sceptycznie, należy zachować odpowiednią rezerwę ale nie myślę żeby to zaszkodziło; w końcu sprawa od wielu lat tak naprawdę jest w ciemnej.... i nic się nie zmienia jeśli pomoc jasnowidza pomogła by znaleśc sprawcę którego ta się w jakiś konkretny sposób powiązać z dowodami DLACZEGO NIE?
może wtedy bym wam udowodniła ze to nie W zabił ;D

Envire
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-09, 20:47   

Wyrażam swoje opinie jako twardy, niezachwiany ateista ;-) Jest to po prostu dla mnie śmieszne i co najmniej niepoważne.

Ruda
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-09, 20:49   

Ja myślę że warto spróbować nie zaszkodzi a nóż widelec...
moim zdaniem jeśli jasnowidz wskaże kogoś tam i da się powiązać go z dowodami w logiczny i niepodważalny (albo trudny do podważenia) sposób to warto spróbować

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-10, 16:00   

Envire jak dla mnie wiara nie ma nic wspólnego z jasnowidztwem(chyba, że delikwent stwierdzi, że doznał olśnienia z łaski Bożej). Popieram Rudą nie zaszkodzi spróbować, chociaż czy pomoże? Wątpię.

Envire
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-10, 20:47   

Ciemnogród panie...
W jaki sposób człowiem z wahadełkiem czy też patykiem ma pomóc w złapaniu mordercy?

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-10, 23:02   

Żaden ciemnogród envire. Jest tyle niewyjaśnionych spraw na świecie, że kto wie ;)

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2011-12-12, 01:33   

Ciemnogród Envire? Tylko wrodzona grzeczność powstrzymuje mnie przed dosadnym komentarzem :-D Widzisz, ludzie którzy stracili kogoś bliskiego są tak zrozpaczeni że chwytają się każdej możliwej szansy. Wiesz że to nie pomoże? :-D Masz na to twarde dowody?

Ruda
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-12, 09:47   

ja jestem zdania że jeśli nie zaszkodzi warto spróbować
A w tej sprawie na pewno bardziej nie zaszkodzi bo komu?
Jest wiele spraw gdzie "wróżki" odnajdywały ciała zaginionych osób

le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-16, 13:18   

No właśnie mnie ciekawiło jak wygląda przydatność parapsychologów w śledztwie no i znalazłam ten artykuł o Jackowskim http://sledczy.focus.pl/a...dz-z-czluchowa/
Cytat:
Od rodzin zaginionych pobiera opłaty – w końcu z tego się utrzymuje. Ale od policji, która od dawna i zawsze nieoficjalnie prosi go o pomoc, nigdy nie bierze pieniędzy, nawet jeśli w środku nocy jedzie na drugi koniec Polski. Zamiast tego prosi o zaświadczenia, że jego wizje przyczyniły się do wyjaśnienia śledztwa. Pisma z nagłówkiem różnych komisariatów policji skrupulatnie zbiera w segregatorach. Półki się od nich uginają; on jest z nich dumny, bo potwierdzają, że to, co robi, ma sens.

Hm.. czyli można przyjąć, że przyczynił się do wyjaśnienia iluś tam spraw. Mimo to ja dalej mam mieszane uczucia..

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-17, 13:59   

Ja też nie bardzo w to wierzę. Utrzymuje się z jasnowidztwa? Hmmm... dobry biznes najwyraźniej, gdyby miał taki wielki dar dlaczego nie pomaga rodzinom za darmo. Ja rozumie, że z czegoś trzeba żyć a "za darmo umarło", ale wciąż jest to dla mnie bardzo podejrzane.

le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-17, 17:52   

Jakby pomagał za darmo, to nie miałby z czego żyć- mnie to przekonuje. W końcu cyganka za darmo też Ci nie powróży ;)
Mnie zastanawia jak to jest z tą jego pomocą, w jaki sposób przyczynił się do wyjaśnienia konkretnego śledztwa, jakie to były śledztwa, no ale tego nie napiszą, bo po co? :/

Odpowiedz do tematu