FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
ROBERT BLACK
Autor Wiadomość
pix 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2014-11-08, 11:25   

Masz rację, Beti. Niestety takich śmiesznych wyroków, dodajmy wyroków za bardzo poważne przestępstwa, zapada w polskich sądach naprawdę dużo. Żyjemy w państwie, w którym z ofiar robi się przestępców, a z przestępców ofiary. No cóż.

Już parę razy o tym pisałam, ale powtórzę, że gwałcicieli (nieważne czy tych, którzy dokonali gwałtu na dziecku, czy na np. dorosłej kobiecie), obok morderców, traktuję jak najgorsze ścierwo. Uważam, że powinni ponosić zdecydowanie bardziej surowe kary. Obecne są po prostu kpiną.

PS. Zauważyłam, że wideo dokumenty na temat Blacka, do których linki zamieścili wyżej Bolin i Riski3Run nie działają. Nowy odnośnik dla zainteresowanych - klik ;)

mkarmaan 

Potwierdzenie wizualne: 5
Wysłany: 2016-01-22, 01:03   Robert Black

Robert Black (ur. 21 kwietnia 1947 w Grangemouth, zm. 12 stycznia 2016 w więzieniu HMP Maghaberry, Irlandia Północna) – szkocki seryjny morderca, pedofil. Został skazany na wyrok dożywotniego więzienia za porwanie, gwałt i morderstwo Susan Maxwell, Caroline Hogg i Sary Harper, oraz próbę uprowadzenia Teresy Thornhill w latach 80. Wszystkie jego ofiary to nieletnie, pomiędzy 5 a 11 rokiem życia
Robert Black był synem 24-letniej Jessie Hunter Black, która po pół roku z powodów finansowych oddała syna do adopcji. Został adoptowany przez małżeństwo Jacka i Margharet Tulip z Kinlochleven. Mieszkał z nimi do 11. roku życia. Uczęszczał do szkoły, gdzie miał opinię agresywnego dziecka, szczególnie wobec młodszych uczniów. Ojczym zmarł, gdy Robert miał 5 lat. W tym wieku rozpoczęły się jego seksualne fantazje i praktyki.

W 1958 roku po śmierci przybranej matki został odesłany do domu dziecka w Falkirk. Tam też wraz z dwoma rówieśnikami próbował dokonać swojej pierwszej próby gwałtu, która ostatecznie się nie udała. Za ten incydent został przeniesiony do domu poprawczego Red House w Musselburgh. Przez okres około 1-2 lat był wykorzystywany seksualnie przez jednego z pracowników. W 1962 opuścił Red House i zamieszkał w wynajętym pokoju w Greenock, gdzie podjął prace jako chłopiec na posyłki.

W 1964 próbował dokonać następnego gwałtu na siedem lat starszej dziewczynie. Został oskarżony, lecz skończyło się tylko na upomnieniu sądu. Przeniósł się do Grangemouth i dostał pracę na budowie. Tam związał się z Pamelą Hodgson, swoją jedyną dziewczyną w życiu. Został jednak szybko porzucony, prawdopodobnie ze względu na swoje upodobania seksualne.

W 1962 został skazany na rok pobytu w zakładzie poprawczym za molestowanie 7-letniej dziewczynki, córki małżeństwa, u którego wynajmował pokój w Kinlochleven
W 1968 przeniósł się do Londynu. W 1972 podjął pracę jako kierowca w przedsiębiorstwie PDS. Właśnie ta praca pomogła mu w realizacji swoich popędów. Pierwszego morderstwa dokonał na 9-letniej Jennifer Cardyn w 1981. Dziewczynka jechała rowerem na spotkanie ze znajomymi w Ballinderry w Irlandii Północnej. Jej rower został znaleziony nieopodal jej domu, zaś ciało w McKee's Dam, w pobliżu Hillsborough sześć dni później. Robert Black przyznał się do morderstwa w 2011.[1]

W 1982 popełnił swoje kolejne morderstwo na tle seksualnym. Ofiarą stała się 11-letnia Susan Maxwell z wioski Coldstream na pograniczu Anglii i Szkocji. Zwłoki dziewczynki odnaleziono 2 tygodnie później w rowie obok parkingu przy drodze A-518 prowadzącej do miasta Loxley, 250 mil od miejsca zamieszkania Blacka.

8 lipca 1983 porwał i zamordował 5-letnią Caroline Hogg z Portobello. Zwłoki Caroline odnaleziono 18 lipca nieopodal parkingu leśnego przy trasie A-444 prowadzącej z Northampton do Coventry, około 300 mil na południe od miejsca zamieszkania Blacka.

26 marca 1986 zamordował 10-letnią Sarah Harper z Morley. Jej rozkładające się zwłoki zostały odnalezione 19 kwietnia nad rzeką Trend w Nottingham.

14 lipca 1990 dokonał porwania 6-letniej Mandy Wilson w miejscowości Stow. Niedługo potem został zatrzymany przez policję, dzięki zgłoszeniu i zeznaniom postronnego świadka uprowadzenia. Dziewczynkę udało się uratować.
10 sierpnia 1990 rozpoczął się pierwszy proces Blacka w czasie którego został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności za uprowadzenie Sary Parker. 13 kwietnia 1994 rozpoczął się drugi proces poszlakowy w sprawie morderstw trzech dziewczynek. 17 maja 1994 za wszystkie morderstwa został skazany na dożywotnie pozbawienie wolności.

Ktoś wie coś na temat Blacka? jakieś ciekawostki?

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-22, 10:17   

mkarmaan, Postać Blacka była już szerzej omawiana z tym, że w innym dziale więc scaliłam z nim Twój post. Sporo napisała o nim Lola, masz też kilka linków do filmów dokumentalnych.
Szkocja ma bardzo wysoki odsetek pedofilów. Niestety w całej Wielkiej Brytanii bardzo długo tuszowano tego typu skłonności. W ostatnich latach co i rusz pojawiają się nowe skandale pedofilskie dotyczące osób znanych i szanowanych, które uprawiały ten proceder bezkarnie przez lata.

pix 

Wysłany: 2016-01-22, 17:17   

Mkarmaan, a w tym miejscu znajdziesz dość obszerną galerię zdjęć Blacka oraz jego ofiar.

mkarmaan 

Wysłany: 2016-01-23, 01:54   

Dziękuję bardzo za wszelkie informacje :) po prostu zaciekawi mnie jego tok myślenia.

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-23, 14:56   

mkarmaan napisał/a:
po prostu zaciekawi mnie jego tok myślenia.

możesz napisać coś więcej na ten temat?

pix 

Wysłany: 2016-01-24, 13:10   

Ja dodatkowo polecę biografię Blacka z najlepszej polskiej stronki o seryjnych mordercach - klik. Czytajcie, czytajcie, bo czytać warto :D

mkarmaan 

Wysłany: 2016-01-26, 13:41   

Z tego co słyszałam jako dziecko sam był molestowany, więc zaciekawiło mnie to, bo skoro wie, że to nic przyjemnego a gwałci tym samym małe dziewczynki to jego postać wydała mi się kompletnie niepoważna. Poza tym przestępstwa których ofiarami padają dzieci są tymi najbardziej bulwersującymi. W sumie od niedawna interesuje się seryjnymi mordercami i ich biografiami, więc no czysta ciekawość. ;)

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-26, 19:26   

mkarmaan, nie jest niczym niezwykłym(albo raczej niespotykanym), że osoby, które były w dzieciństwie ofiarami molestowania później same to robią. Mimo to nie tłumaczyłabym tego powielaniem wzorca jak np w przypadku alkoholizmu, a przynajmniej nie do końca. Oczywiście pokazuje to jak destrukcyjne dla dziecka są takie zachowania i jak dalece wpływają na jego dalsze życie. Jednak nie wszystkie wykorzystywane seksualnie osoby stają się później oprawcami. Wydaje mi się, że to kwestia indywidualnych predyspozycji. Jeśli natomiast chodzi o Blacka to jego brak empatii i zrozumienia jest standardowy dla seryjnych morderców. Nie rozumuje on w kategoriach - skoro ja tak cierpiałem to dzieci, które krzywdzę również cierpią, ale raczej- skoro ktoś mógł zrobić to mnie, to ja mogę zrobić to komuś innemu. Nie jest to jednak rodzaj przeniesionej zemsty, ale przyzwolenie.

Odpowiedz do tematu